یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

توصیه های روانشناسی برای مقابله با ویروس کرونا

استرس و اضطراب در مواجهه با بحران‌ها غیرقابل‌ اجتناب است. استرس نشان‌دهنده هشدار و اعلام‌خطر است تا فرد جهت پیشگیری و محافظت خود از آسیب، هر چه سریع‌تر واکنش نشان دهد. با توجه به تأثیر استرس بر سیستم ایمنی بدن رعایت توصیه های روانشناسی برای مقابله با ویروس کرونا کمک قابل توجهی خواهد کرد.خوب است بدانیم که ما فقط به اندازه سهم خودمان، می توانیم اوضاع را کنترل کنیم و نه بیشتر.
با توجه به اینکه این یک درد مشترک است بنابراین هم به خود و هم به دیگران کمک کنیم. اگر باورهای درستی در خود ایجاد کنیم و واقعیت شرایط پیش آمده را بپذیریم و نسبت به تغییر سبک زندگی (به خصوص در زمینه بهداشت فردی و پیشگیرانه) اقدام کنیم، آنگاه می بینیم که روبه رو شدن با کرونا راحت تر خواهد بود.بیماری کرونا یا هر بیماری جدیدی به علت ناشناخته بودن، ترسی ایجاد می کند. اگرچه اضطراب واکنش طبیعی به شرایط دشوار است اما آنچه در اضطراب اهمیت دارد، طولانی شدن آن است که سیستم ایمنی را ضعیف کرده و شانس ابتلا به بیماری را بالاتر می برد. بنابراین بهتر است به آن قسمتی بپردازیم که تحت کنترلمان است یعنی مراقبت از خودمان، انجام ورزشهای سبک مثل نرمش، کشش اندامها، انجام یوگا در خانه کمک می کند استرس کم شود.
ورزش و خود مراقبتی می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی تان در برابر ابتلا به بیماری ها شود.
یادتان باشد شما محکم و قوی هستید، جدی بگیریم تمام می شود.. در پایان سخن اینکه: اولین کاری که بعد از ریشه کن شدن کرونا ویروس انجام می دهید چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلامآغاز عملیات اجرایی بیمارستان‌ طبس و نهبندان

بیشتر

شنبه 2 تیر ماه بود که در روزنامه آوا مطلبی با عنوان «توقف روند تعطیلی

بیشتر

۴ کیلومتر دیگر از باند دوم محور بیرجند-قاین با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم

فرم گزارش اشکال در سایت