یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

بسیج سراسری برای دستگیری از نیازمندان

گروه خبر-رزمایش سراسری کمک مومنانه با محوریت پایگاه‌های مقاومت بسیج در استان خراسان جنوبی آغاز شد. رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنجشنبه در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت نیمه شعبان فرمودند: زندگی برای برخی قشرهای ضعیف با سختی در حال گذران است که مسئولان باید برنامه‌های کمک به آنها را هرچه سریع‌تر و بهتر اجرا و مردم نیز ماه رمضان امسال را به رزمایش گسترده کمک به نیازمندان تبدیل کنند . حال این رزمایش برای کمک و خدمت‌رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند، انجام می‌شود. مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: بر این اساس تمامی هم استانی‌ها می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در روستاها و شهرها به پایگاه‌های مقاومت بسیج حوزه‌ها و رده‌های مختلف سپاه و اقشار بسیج در سطح استان تحویل دهند. مهدی هنری با بیان اینکه شماره حساب شهرستانی و استانی برای جمع‌آوری کمک‌ها به‌زودی اعلام می‌شود اظهار داشت: تمامی اقلام و کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده در هر محل یا منطقه در همان منطقه جغرافیایی توزیع خواهد شد.
وی گفت: در ستادهای استانی و شهرستانی رزمایش نیز هماهنگی بین توزیع اقلام و بسته‌ها بین مناطق ضعیف‌تر انجام می‌شود. مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی تصریح کرد: نخستین اقدام پایگاه‌های بسیج شناسایی خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از کرونا در روستاها و شهرها و تهیه بانک اطلاعاتی جامع بوده است. وی ادامه داد: شناسایی این افراد با توجه به اشراف کامل پایگاه‌های بسیج به مردم روستا و محله با همکاری مجموعه‌های موجود در مساجد با محوریت مساجد تهیه می‌شود. هنری گفت: یکی دیگر از برنامه‌های این رزمایش شناسایی حامیان مالی برای افراد مدنظر و اتصال آنها به همدیگر برای پشتیبانی مالی مداوم از خانواده تا رفع کامل مشکلات ناشی از این بیماری خواهد بود.
وی افزود: یکی از موضوعات مهم این رزمایش شرکت همه اقشار مردم با هر میزان توانایی کمک در این طرح بوده که باعث ترویج فرهنگ انفاق در جامعه خواهد شد. هنری با بیان اینکه مرحله‌ اول رزمایش تا پایان ماه مبارک رمضان است اظهار داشت: دبیرخانه این رزمایش در سازمان بسیج سازندگی استان فعال شده و به طور مداوم پیگیر مراحل اجرایی طرح خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلامآغاز عملیات اجرایی بیمارستان‌ طبس و نهبندان

بیشتر

شنبه 2 تیر ماه بود که در روزنامه آوا مطلبی با عنوان «توقف روند تعطیلی

بیشتر

۴ کیلومتر دیگر از باند دوم محور بیرجند-قاین با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم

فرم گزارش اشکال در سایت