دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

« VDSL » در خانه برخی مشترکان

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: ظرفیت سازی تبدیل ۲ هزار و ۹۶ پورت اینترنت پر سرعت (VDSL) و واگذاری آن به هزار و ۱۲۹ مشترک خانگی در شهرستان‌های بیرجند، بشرویه، قاین، خوسف، درمیان و سرایان انجام شده است. حسن آذری نصرآباد از برنامه‌ریزی کلی برای اجرای جایگزینی اینترنت پرسرعت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در کل استان خبر داد و گفت: فرآیند نصب تجهیزات در مناطق دارای امکانات با سرعت مطلوبی در حال انجام است و در تلاشیم به زودی گستره پوشش VDSL را به سطح استانی تبدیل کنیم.

سرعت نت 4 برابر می شود

وی افزود: امکان تجهیز اینترنت خانگی به VDSL در سراسر استان وجود دارد.وی ادامه داد: فرآیند تکمیل زیرساخت‌ها در مراکز مخابراتی برای ارائه VDSL به مشتریان به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و در تلاشیم تا با ارائه اینترنتی با حداقل چهار برابر سرعت فعلی علاوه بر تامین رضایت مشتریان، در توسعه و پیشرفت کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت و استفاده عمومی از پهنای باند پرسرعت که نیاز جامعه امروز است، نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی افزود: در سرویس VDSL سعی براین است از نزدیک‌ترین کافوی نوری به مشترک سرویس‌دهی لازم را انجام دهیم. وی با تشریح مزایا و تفاوت VDSL با ADSL گفت: استفاده از بستر سیم‌های مسی مشترک بدون نیاز به تعویض یا سیم‌کشی مجدد، ارائه خدمات ارزش افزوده شامل تلفن بر بستر اینترنت، ویدیو کنفرانس، IPTV و ارائه سرویس از کافوهای نوری نزدیک به مشترک که باعث افزایش کیفیت و سرعت سرویس می‌شود از جمله مزایای اینترنت پرسرعت VDSL هستند. آذری نصرآباد با اشاره به اینکه سرویس VDSL نسل جدیدی از فناوری DSL بر روی بسترهای کابل‌های شبکه با پهنای باند گسترده است، افزود: در حال حاضر به لحاظ ساختاری هیچ محدودیتی در ارائه سرویس VDSL نداریم و با توجه به گسترش کافوهای نوری در سطح استان و شهرهای مختلف امکان واگذاری آن برای ما فراهم است و به راحتی می توانیم این سرویس را در اختیار هم استانی‌ها قرار دهیم. وی با اشاره به اینکه تاکنون هزار و ۱۲۹ مشترک در خراسان جنوبی درخواست ارتقا داده‌اند ادامه داد: با تلاش متخصصان مخابرات استان واگذاری به مابقی هم با سرعت در حال انجام است.
تعویض رایگان مودم

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی توسعه و تامین حداکثری خدمات موردنیاز مشتریان در شرکت مخابرات را امری ضروری دانست و افزود: همزمان با عملیات توسعه کمی در سراسر استان، به دنبال تحقق کیفیت حداکثری هستیم تا نیازهای تمام مشتریان اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات به خوبی تامین شود.وی عنوان کرد: هم اکنون ظرفیت‌سازی اینترنت VDSL در شهرستان‌های سربیشه، طبس و زیرکوه در دست اقدام است. وی با اشاره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر مصرف اینترنت گفت: از نیمه اسفند ماه تاکنون حدود ۲ هزار مشترک به آمار مشترکان اینترنت خانگی استان افزوده و منجر به افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت در استان شده است. وی تعویض رایگان مودم ADSL به مودم VDSL را از جمله خدمات شرکت مخابرات برای مشتریان عنوان کرد و افزود: این ارتقای مودم برای افزایش سرعت به ۵۰ مگ بدون هیچ هزینه‌ای برای مشترکان مخابرات انجام می‌شود. وی یادآور شد: این مهم در راستای پیشگیری از کرونا به صورت کاملا غیرحضوری و از طریق تماس با ۲۰۲۰ داخلی ۱ انجام می‌‎شود. در حال حاضر ۷۹ هزار و ۱۷۵ مشترک در خراسان جنوبی از سرویس ADSL استفاده می‌کنند – گروه خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرواز چهارشنبه شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر بیرجند – مشهد -بیرجند تا دوم آبان

بیشتر

گرد و غبار ناشی از کانون بحرانی فرسایش بادی در خراسان جنوبی سالانه ۸۳ میلیارد

بیشتر

رکورد مصرف برق روز در تابستان ۱۴۰۳یکبار دیگر در خراسان جنوبی شکسته شد. مدیر عامل

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم

فرم گزارش اشکال در سایت