شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

پلیس، سد راه 885 خودروی غیر بومی

گروه خبر- پلیس دراجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به حوزه های مختلف ورود کرده است، از ممانعت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودوروهای بومی تا برخورد قانونی با کسبه ای که به باید های این طرح بی توجهه بوده اند و البته دستگیری محتکران کالاهای بهداشتی . فرمانده انتظامی استان در دیدار فرماندهان انتظامی استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از ممانعت ورود 885 دستگاه خودرو پلاک غیر بومی به استان خبر داد و گفت: 43 متخلف جریمه و 26 دستگاه خودرو هم توقیف شده است.سردار شجاع افزود: در مدت زمان اجرای طرح تا کنون ممانعت از ورود 855 خودرو به داخل استان و ممانعت از خروج هزار و 22 خودرو از داخل استان را داشتهایم. به گفته وی تعداد خودروهای هدایت شده از مسیرهای استان را 16 هزار دستگاه اعلام کرد و افزود: 74 هزار و 699 نفر در مبادی ورودی استان کنترل و غربالگری پایش سلامت شدند. وی با اشاره به توقیف 26 دستگاه خودرو متخلف قوانین طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: 43 مورد اعمال قانون و جریمه 500 هزار تومانی را برای رانندگان داشتهایم. وی عنوان کرد: جریمه و توقیف برای کسانی بود که اصرار و سماجت بر تخلف خود داشتند و حرف مأموران را گوش نکردند.وی با اشاره به آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی از هشتم فروردین ماه سال جاری اظهار کرد: این طرح در دو بخش ترددها و قطع زنجیره کرونا و و در بخش اصناف و نحوه ارائه خدمات توسط صنوف در حال اجرا است. وی بیان کرد: در 11 نقطه ورودی به استان که مرز مشترک با استانهای همجوار داشتیم ایستگاههای بازرسی را راه اندازی کردیم. وی با بیان اینکه از استانهای همجوار اجازه ورود خودروها به استان را ندادهایم، گفت: همچنین در راستای اجرای این طرح اجازه خروج از استان به استانهای همجوار را هم نمیدادیم. به گفته وی به خودروهایی که قصد عبور از محورهای استان و سفر به دیگر استانها را هم داشتند اخطاریه جریمه و توقیف را اعلام و هدایت میشدند.وی افزود: بالغ بر 300 نفر کارکنان انتظامی استان در سه شیفت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی همکاری داشتهاند. سردار شجاع ادامه داد: همچنین در 13 نقطه در لایه دوم طرح در ورودیهای شهرهای استانی کنترل ترددها را داشتهایم و محدودیتهایی را برای خودروهای پلاک غیربومی انجام دادیم.وی تصریح کرد: اگر به این جمع بندی برسیم که ترددها خودروهای بومی بین شهرهای استان نیز برای حفظ سلامت مردم ضرورت دارد این محدودیت را نیز اجرایی خواهیم کرد.

پلمب 51 واحد صنفی متخلف

وی به نظارتهای انجام شده از اماکن عمومی و اصناف اشاره کرد و افزود: هزار و 10 مورد نظارت بر مجتمعهای رفاهی، تفریحی، تجاری و رستورانها انجام شده است. سردار شجاع عنوان کرد: نظارتها در سه بخش اماکن عمومی و صنوفی که باید به مردم خدمات ارائه دهند و باز باشد، دوم اصنافی مثل تالارها و باشگاههای ورزشی که به هیچ عنوانی اجازه باز بودن نداشتند و صنوفی که ضرورت بر باز بودن آنها نبوده است. وی با بیان اینکه شیفت گذاری اصناف همکاری کمیته اقتصادی ستاد کرونا و نظارت سازمان صمت در استان انجام شد و در بخش نظارتی ورود کردهایم. فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از پلمب 51 واحد صنفی متخلف از ابتدای اجرای طرح تا کنون خبر داد و اظهار داشت: هزار و 53 مورد بازدید از صنوف، 66 اخطار پلمب، 51 مورد تعهد و 498 مورد تذکر نیز انجام شده است.

دستگیری 14 محتکر اقلام بهداشتی

وی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی و تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب در حوزه کرونا 50 پرونده تشکیل شده است، گفت: اکثر این پروندههای در حوزه نشر اکاذیب بوده است.سردار شجاع به کشفیات اقلام بهداشتی طی این مدت اشاره کرد و افزود: در این مدت 5 هزار انواع ماسک، 71 هزار دستکش و 63 هزار لیتر انواع الکل و ماده ضدعفونی کننده کشف و تحویل علوم پزشکی شده است. به گفته فرمانده انتظامی استان در این رابطه 14 متهم نیز دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدهاند.

کشف یک میلیون قلم انواع دارو

وی تصریح کرد: در حوزه ارزاق عمومی نیز 29 تن شکر، یک میلیون قلم انواع دارو، 7.5 تن روغن خوراکی و هزار و 300 حلقه لاستیک کشف و ضبط شده است. وی ادامه داد: 10 نفر از همکاران انتظامی استان نیز به بیماری کرونا مبتلا شدهاند که 9 نفر با حال عمومی خوب ترخیص شدهاند و در دوران قرنطینه هستند. فرمانده انتظامی خراسان جنوبی همچنین از کشف بالغ بر 50 تن انواع مواد مخدر در استان طی سال گذشته خبر داد و افزود: مجموعه سرقتها در سال گذشته 9 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته است. سردار شجاع عنوان کرد: طبق ارزیابیهای انجام شده اقدامات پلیس موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کرده و امنیت نسبی را در استان داشتهایم.

اکثر جامعه تعهد خود
را در مساله کرونا نشان دادند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجندهم در این دیدار گفت: اکثریت جامعه تعهد و التزام خود را در این مساله بزرگ اجتماعی (بیماری کرونا) که حفظ جان مردم در میان است، نشان داده و متعهدانه گوش کرده و در خانه ماندهاند.حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود : در هر قشری افرادی هستند که یا مشکل اعصاب دارند و یا تحملشان کم است، لذا ممکن است در مقابل قانون و مقررات که منافع دیگران به آن گره خورده است سرسختی نشان دهند که حرف آخر با آنها جریمه است. وی ادامه داد: اولین مسالهای که در هر جامعهای در جهت الزام به تعهد به قوانین و مقررات مطرح است، فلسفه وجود نیروی انتظامی است.وی گفت: در جامعه کسانی وجود دارند که براساس تعهدهای ایمانی خود ملتزم به انجام وظیفه میباشند و خودشان، پلیس خودشان هستند اما وقتی جامعه سنگین شد به این اعتماد نمیتوان اکتفا کرد زیرا حقوق دیگران و کل جامعه مطرح است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اولین چیزی که در شکلگیری یک جامعه سنگین احساس نیاز میشود وجود نیروی انتظامی با هر اسمی است.وی با بیان اینکه هرچه جامعه سنگینتر شود احساس نیاز بیشتر و گستره آن نیز فراگیر میشود گفت: امروز مسئولیت نیروی انتظامی بسیار گسترده است و در کنار آن مسائل فوق العادهای که پیش میآید، افراد براساس توان، ایمان و تعهدی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند، در انواع و اقسام مسائل غیر از وظایف قانونی خود نیز حلال مشکلات هستند. وی بیان کرد: پرسنل نیروی انتظامی باید به خود ببالند زیرا در یک سیستم خداپسندانه قرار گرفتهاند که هم حفظ و رعایت احکام الهی و هم حل مشکلات مردم و یا پیشگیری از انواع مسائلی که در کمین جامعه است را بر دوش دارند.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه خداوند متعال را شاکر باشید که شما را در خدمت بندگانش به کار گرفته است افزود: پلیس امین و توانمند جمهوری اسلامی ایران بیدار است و نمیخوابد تا مردم بتوانند استراحت کنند لذا شما مصداق بارز آیه وستخدمنی فی مرضاتک هستید و چه افتخاری برای انسان بهتر از اینکه برای رضای خدا کار کند. وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح جهان گفت: امروز در مساله بیماری کرونا، انگشت اتهام به سوی مستکبرین (آمریکا و اسرائیل) است که مشاهده میشود پای خودشان را هم گرفته است.نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: یکی از موارد بسیار حساس در مساله بیماری کرونا، پیشگیری از سرایت جمعی آن است لذا همکاری همه جانبهای را از ناحیه نهادهای مختلف طلب میکند، اما آن نهادی که نظارت میدانی و الزام در جهت التزام مقررات را به دوش میکشد، نیروی انتظامی است. وی گفت: از صبر و حوصله مردم نیز باید بسیار تشکر و قدردانی کرد که در جهت قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا اینگونه زیبا همکاری کردند. حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی ادامه داد: شاید برخی افراد نسبت به قوانین و مقررات بیتوجهی داشته باشند اما جریمه باید حرف آخر باشد. وی تاکید کرد: هم رسانهها باید تبلیغات بیشتری داشته باشند و هم در برخوردهای اولیه با افراد، باید حالت تذکر و نصیحتگونه انجام شود تا خودشان با اراده خودشان به خطایشان پی ببرند و ضمان اجرا به عهده آنان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شنبه 2 تیر ماه بود که در روزنامه آوا مطلبی با عنوان «توقف روند تعطیلی

بیشتر

۴ کیلومتر دیگر از باند دوم محور بیرجند-قاین با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد

بیشتر

ستاد مدیریت بحران استان، ادارات دولتی خراسان حنوبی را پنجشنبه های هر هفته ، تا

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم

فرم گزارش اشکال در سایت