دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

واردات ۴۰۰ هزار ماسک و تولید 100 هزار دستکش برای استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: با پیگیری‌های استاندار، علاوه بر سهمیه‌ای که وزارت بهداشت برای استان تعیین کرده، تا این لحظه بیش از ۴۰۰ هزار قطعه ماسک سه لایه وارد استان شده است. عابدی، از فعال شدن برخی واحدهای تولید ماسک در سطح استان هم گفت و افزود: با دستور استاندار، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به یکی از واحدها که برای تولید ماسک ان ۹۵ اعلام آمادگی کرده بود، پرداخت شد. وی تأکید کرد: این واحد تولیدی قرار است روزانه هزار قطعه ماسک را به دانشگاه علوم پزشکی تحویل دهد. به گفته وی؛ طبق آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت هر سه روز ۳ هزار و ۸۰۰ قطعه ماسک در استان تولید می‌شود. وی افزود: تمام ماسک‌های تولیدی استان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد تا استریل شده بعد توزیع شوند. عابدی سپس از تغییر خط تولیدی یکی از کارخانجات استان برای تأمین اسپری ضد عفونی کننده دست گفت و خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های استاندار و تأمین الکل مورد نیاز این کارخانه، نیاز استان به اسپری ضد عفونی کننده دست برطرف شده است. وی متذکر شد: در خصوص ضدعفونی‌کننده های سطوح از گذشته مشکل نداشته‌ایم و در حال حاضر هم واحدهای مرتبط در حال تولید هستند.

تغییرخط تولید برای تامین دستکش

معاون استاندار خراسان جنوبی در مورد اقدامات استان برای تأمین دستکش هم گفت: تغییر خط تولید یکی از کارخانجات تولید پلاستیک فریزر استان از مهمترین اقدامات در این زمینه بود. عابدی تصریح کرد: این واحد، کارش را با تولید ۱۵ هزار جفت دستکش شروع کرده و الان در حال تولید ۱۰۰ هزار دستکش است. وی ادامه داد: با اعلام آمادگی یکی دیگر از واحدهای تولیدی استان، به زودی در زمینه دستکش هم رفع نیاز خواهیم شد. به گفته وی؛ دانشگاه علوم پزشکی هم در راستای تأمین دستکش لایتکس و وینتل اقدام نموده و نیاز جامعه هدف خود را برطرف کرده است.

روش های حمایت دولت از اصناف

عابدی از تصمیم دولت برای حمایت از واحدهای صنفی و صنعتی متضرر از کرونا خبر داد. وی با اعلام این خبر اظهار کرد: از جمله برنامه‌های حمایتی دولت برای واحدهای صنفی و صنعتی متضرر از کرونا اختصاص اعتباری معادل ۸۸ هزار میلیارد تومان است. معاون استاندار در خصوص نحوه توزیع این اعتبار گفت: ۷۵ هزار میلیارد تومان از این رقم در قالب وام ۱۲ درصدی به صاحبان اصناف و واحدهای صنعتی که از کرونا متضرر شده‌اند، پرداخت می‌شود. عابدی با اشاره به اینکه ۵ هزار میلیارد تومان برای انتفاع افراد از بیمه بیکاری در نظر گرفته شده ادامه داد: رقم ۸ هزار میلیارد تومان هم در قالب وام کمک معیشتی یک تا دو میلیون تومانی با بهره ۴ درصد از طریق پایگاه رفاه ایرانیان به متقاضیان پرداخت خواهد شد. وی با تشکر از اصناف و بازاریان استان که در اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونای استان همراهی کردند، تأکید کرد: به محض عملیاتی شدن این برنامه حمایتی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به اجرای آن در استان اقدام نماید.به گفته وی؛ در حال حاضر ۳۲ هزار واحد صنفی در سطح استان خراسان‌جنوبی فعال هستند.

استان برتر در طرح تنظیم بازار

عابدی در بخش دیگری از سخنانش به دستور ویژه استاندار مبنی بر تأمین و ذخیره سازی کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: با جدیت حوزه‌های اقتصادی استان در عملیاتی کردن این تکلیف، قویاً اعلام می‌شود در ذخیره سازی اقلام اساسی هیچ مشکلی نداشته و نخواهیم داشت. وی با تأکید بر تأمین به موقع اقلام مصرفی مورد نیاز مردم متذکر شد: بنا به اعلام ستاد تنظیم بازار کشور، خراسان جنوبی، استان برتر در زمینه تنظیم بازار نوروز بوده است. به گفته وی؛ از عوامل مؤثر در این توفیق، پایین‌تر بودن قیمت بسیاری از اقلام مثل میوه توزیع شده در ایام نوروز به نسبت دیگر استان‌های همجوار بوده است – مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرواز چهارشنبه شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر بیرجند – مشهد -بیرجند تا دوم آبان

بیشتر

گرد و غبار ناشی از کانون بحرانی فرسایش بادی در خراسان جنوبی سالانه ۸۳ میلیارد

بیشتر

رکورد مصرف برق روز در تابستان ۱۴۰۳یکبار دیگر در خراسان جنوبی شکسته شد. مدیر عامل

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم

فرم گزارش اشکال در سایت