دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

فراخوان نذورات برات

گروه خبر – دستگاه های اجرایی استان برای ساماندهی نذورات و خیرات مردم در روز برات در شرایطی که طرح فاصله گذاری اجتماعی برای قطع زنجیره کرونا در حال اجراست برنامه هایی را آغاز و مردم را برای مشارکت در این برنامه ها دعوت کردند.

۱۸ تشکل دینی آماده جمع‌آوری نذورات «برات»
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه به واسطه شیوع کرونا برات امسال را باید متفاوت برگزار کنیم، گفت: ۱۸ تشکل مذهبی آماده جمع آوری نذورات مردم هستند.احمدرضایی با اشاره به اینکه روز برات و یا چراغ برات یکی از سنت‌های دیرینه مردم خراسان‌جنوبی است، اظهار کرد: در این روز مردم بر مزار درگذشتگان خود حاضر شده و خیراتی برای شادی روح آنان توزیع می‌کنند.

بهترین صدقه برای درگذشتگان
به گزارش مهر، رضایی با بیان اینکه امسال به واسطه شیوه کرونا بسیاری از مراسم‌های دینی، مذهبی و برنامه‌های سنتی تغییر کرده است، اظهار کرد: روز برات امسال بهترین صدقه برای درگذشتگان حضور نیافتن در آرامستان‌ها است چرا که هر کار معروفی یک صدقه محسوب می‌شود. وی ادامه ‌داد: در سال‌های گذشته برای مراسم روز برات هزینه‌هایی می‌کردیم که امسال می‌توانیم این هزینه‌ها را به مراکز حمایتی چون کمیته امداد ومراکز نیکوکاری شناسنامه‌دار هدیه کنیم. مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: امسال علاوه بر نهادهای حمایتی ۱۸ تشکل مذهبی و مجمع خیرین سلامت نیز در این روز آماده جمع‌آوری نذورات و خیرات مردم هستند. رضایی یادآور شد: هیئت‌ها و تشکیل‌های مذهبی علاوه بر فعالیت در بحث‌های حمایتی و مادی در حوزه سلامت نیز فعالیت‌های بسیار خوبی دارند که نمونه آن را این روزها در ضدعفونی کردن شهر و توزیع بسته‌های حاوی اقلام بهداشتی می‌توان دید.
آذین بندی شهر در نیمه شعبان
وی در زمینه برگزاری جشن‌های نیمه شعبان و اشاره به ضرورت عدم تجمع مردم، گفت: هر چند به واسطه شیوع بیماری کرونا نباید تجمعی صورت گیرد ولی تلاش ما بر این است که بیش از سال‌های گذشته نسبت به فضاسازی و آذین‌بندی شهر اقدام کنیم.مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: اگر هر کدام از ما نیز در روز نیمه شعبان یک پرچم بر درب منازل خود نصب کنیم، نسبت به این فضاسازی و آذین‌بندی کمک کرده‌ایم. رضایی با بیان اینکه در ایام نیمه شعبان هیئت‌ها به صورت آنلاین و در فضای مجازی برنامه‌های خود را خواهند داشت، یادآور شد: پخش استغاثه به امام زمان (عج) از بلندگوی چند مسجد در ساعت ۲۰ شب نیمه شعبان نیز از دیگر برنامه‌ها است.

طرح صدقه ویژه برات اجرا می‌شود
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی هم به ایرنا گفت: طرح صدقه سلامتی امام زمان(عج) ویژه نذورات روز برات پیش بینی شده که مردم می‌توانند با این نیت کمک‌های خود را به این نهاد اهدا کنند.احمد رفیعی افزود: همچنین طرح نذر قربانی با همراهی موسسات خیریه و لشکر ویژه شهدا در روز نیمه شعبان انجام می‌شود. به گفته با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا امکان حضور در قبرستان‌ها و آرامستان‌ها نیست لذا توصیه می‌شود مردم به نیت سلامتی امام زمان(عج) آنچه که قصد دارند صدقه بدهند برای ایتام و نیازمندان اهدا کنند. معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه کمک‌های جمع‌آوری شده با سرعت توزیع می‌شود افزود: این کمک‌ها در قالب بسته‌های معیشت، سبدهای غذایی یا سبد بهداشتی بین نیازمندان و مددجویان زیر پوشش توزیع خواهد شد.
وی روش‌های پرداخت الکترونیک را بهترین راه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در شرایط پیش آمده عنوان کرد و گفت: به همین منظور افراد برای حفظ سلامتی خود و دیگران می‌توانند با استفاده از تلفن همراه کد

۳ * ۰۵۶۸۸۷۷ را شماره گیری کنند. رفیعی با بیان اینکه با شماره گیری ۰۹۶۸۸۷۷ نیز امکان پرداخت کمک‌های نقدی وجود دارد یادآور شد: اپلیکشن‌های ثنا، بام، بله و سکه هم قابلیت پرداخت کمک‌های مردمی برای نیازمندان را دارند که اپلیکشن ثنا مختص کمیته امداد است. وی افزود: شماره کارتی که مردم می‌توانند کمک های خود را به حساب وجوهات شرعی و امانی امداد واریز کنند نیز ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ است.معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۲۱ دفتر کمیته امداد در سطح استان با محوریت مراکز شهرها فعالیت می‌کنند و ۶۰ مرکز نیکوکاری محله محور نیز در مناطق مختلف جمع آوری کمک‌های مردمی را انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلامآغاز عملیات اجرایی بیمارستان‌ طبس و نهبندان

بیشتر

شنبه 2 تیر ماه بود که در روزنامه آوا مطلبی با عنوان «توقف روند تعطیلی

بیشتر

۴ کیلومتر دیگر از باند دوم محور بیرجند-قاین با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم

فرم گزارش اشکال در سایت