سیاسی

دولت سیزدهم اهل خبر‌های تلخ صبح جمعه نیست

سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت سیزدهم اهل تصمیمات یک شبه نیست، دولت سیزدهم دولت مردمی است و دولت امنیتی نیست، دولت سیزدهم اهل خبر‌های تلخ صبح جمعه نیست و این میراثی است که از سوی دولت قبل به جای گذاشته شده است. بهادری جهرمی درباره عواید حاصل از حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ به شرکت‌های بیمه‌ای گفت: دولت هیچ تصمیمی برای حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در برنامه‌های کوتاه‌مدت برای دارو و گندم ندارد، اما در برنامه بلندمدت باید منتظر تصمیمات بودجه ماند. وی درباره تغییر نرخ بنزین عنوان کرد: دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد. بهادری جهرمی بیان کرد: رییس‌جمهور محترم هم پیش از این بار‌ها تاکید کردند مذاکرات را با زندگی مردم گره نمی‌زنیم و همزمان با اقداماتی که به منظور رفع تحریم‌ها و دفاع از حقوق مردم انجام می‌شود، اقدامات لازم برای خنثی‌سازی تحریم‌ها در دستور کار قرار دارد. سخنگوی دولت در خصوص وضعیت منابع ارزی کشور گفت: کشور در شرایط تحریمی قرار دارد و نمی‌شود با شرایط عادی قیاس کرد.

مخالفان روحانی تا او را اعدام نکنند، از پا نمی‌نشینند

فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه دیدار روحانی و رهبری امری طبیعی است، تصریح کرد: جدیتی که در جریان مخالف روحانی وجود دارد بسیار زیاد است و مخالفان او کمر تا حذف او حتی تا اعدام بسته‌اند و جریان تندروی آن تا روحانی را اعدام نکند، آرام نمی‌گیرد برای همین بعید می‌دانم در چنین شرایطی رهبری بخواهند چنین سمتی را به او بدهد. همچنین مخالفان روحانی، او را یک جریان غرب‌گرا می‌دانند. از سوی دیگر آن فضای اعتمادی که باید از سمت رهبری به دولت برای مذاکره به وجود می‌آمد، هم ایجاد نشد و هر روز در مخالفت با مذاکره صحبت می‌شد. در صورتی که حالا همان مذاکره دوره روحانی که آن زمان خیانت محسوب می‌شد را اکنون انجام می‌دهند، اما تحت عنوان مذاکره با عزت! صوفی گفت: شرایط سیاسی کشور و دست برتر مخالفان حسن روحانی در شرایط فعلی به نحوی است که اجازه نخواهند داد روحانی سمت خاص و مهمی را داشته باشد و بار دیگر به متن عرصه سیاسی برگردد و اگر این اتفاق رخ دهد، اتفاق بسیار معناداری خواهد بود. از همین رو معتقدم روحانی دیگر به متن سیاسی برنمی‌گردد و مخالفین او به دنبال حذف و به حاشیه کشاندن او هستند.

مصباحی‌مقدم: دولت نقشه راه ندارد اما با تدبیر کار می‌کند

فعال اصولگرا درباره مبهم بودن شعار و هدف گذاری دولت سیزدهم گفت: البته چه بهتر یک دولت شعاری خاصی را مطرح نکند ولی کار کند. مثلا دولت آقای روحانی شعار تدبیر و امید داد اما از آن دولت نه تدبیر دیدیم و نه عملکردش موجب امید شد. مصباحی مقدم افزود: دولت سیزدهم گرچه به لحاظ اقتصادی شعار خاصی را اعلام نکرد اما به لحاظ اجتماعی شعار «دولت مردمی» را مطرح کرد یعنی متکی به مردم و همراه با مردم برای تحقق آرمان ها و حل مشکلات مردم تلاش کند. البته دولت کار خودش را به گونه ای شروع کرد که امید آفرین است و عملکردش از تدبیر حکایت می کند. وی اضافه کرد: البته دولت برنامه بلند مدتی را ارائه نکرده است و از این جهت من این مسئله را ضعف برای دولت می دانم چون نقشه راه را نمی دهد که می خواهد کجا برود

دولت رئیسی وزرای با تجربه مثل زنگنه و ظریف ندارد

فعال اصلاح طلب گفت: زمان این دولت کم کم دارد تمام می شود. به ویژه آنکه در دولت آقای رئیسی وزرایی با تجربه اجرایی قوی مثل آقایان زنگنه یا ظریف حضور ندارند. رجایی افزود: دولت آقای رئیسی نسبت به دولت های دیگر تفاوت هایی دارد و یکی از تفاوت های برجسته و آشکارش آن است که معدل توان اجرایی این دولت پایین‌تر از دولت‌های گذشته است. وی ادامه داد: آقای رئیسی ادعا کرد ۷۰۰ صفحه برای بهبود وضعیت اقتصادی برنامه دارد، امروز تقریبا یک نهم عمر دولت سپری شده است و به نظر می رسد دولت باید شفاف تر با مردم صحبت کند. با گفتگوهای تلویزیونی که مجری هم مشخص است می خواهد چه سئوالی کند کار پیش نمی رود

سرلشکر باقری: شبیه‌سازی حمله به دشمن یک نمایش نبود

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: شبیه‌سازی حمله به دشمن یک نمایش نبود. این اقدام شبیه‌سازی کامل واقعیت و بیانگر این بود که با تعداد فراوان شلیکِ همزمان می‌شود از مسیر‌های مختلف گنبدآهنین را بی‌اثر و اهداف را منهدم کرد. سرلشگر باقری افزود:  این اقدام شبیه‌سازی کامل واقعیت و بیانگر این بود که با تعداد فراوان شلیکِ همزمان می‌شود از مسیرهای مختلف گنبدآهنین را بی‌اثر و اهداف را منهدم کرد.

 مردم خواهان برکناری مدیران دولت دوازدهم هستند

کیهان نوشت:  بسیاری از مردم و نیرو‌های دلسوز و انقلابی در اقصی نقاط کشور پیگیر این تحولات بوده و به‌طور جد از بودن افرادی با ویژگی‌های دولت سابق نگرانند و حتی در برخی استان‌های محروم از ادامه حضور مدیران دولت گذشته گلایه داشته و خواهان تغییر آن‌ها هستند. این نگرانی‌ها آن‌قدر جدی است که آقای رئیسی هم چندی قبل در جمع مردم لرستان تأکید کرد: «از بانیان وضع موجود نباید استفاده شود

سرگرم توافق بر نقاط اختلافی در پرانتز‌ها هستیم

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: مذاکرات در وین در مسیر خوبی قرار دارد سرگرم توافق بر نقاط اختلافی در پرانتز‌ها هستیم. اگر طرف‌های مقابل با حسن نیت ادامه دهند دست یافتن به توافق خوب شدنی است. امیرعبداللهیان افزود:

مذاکرات ما در مسیر خوبی قرار دارد. مهم این است که ما یک متن مشترک و واحدی را داریم که تیم مذاکره کننده ما روی آن متن تمرکز کرده و طرف مقابل هم نسبت به موضوعاتی که درون پرانتز قرار دادیم یعنی نکات اختلافی این جمع‌بندی در دو دور قبلی دولت جدید انجام شده ما سرگرم توافق روی نقاط اختلافی که در داخل پرانتز در آن متن ذکر شده هستیم و آن‌ها به شدت مشغول هستند.

 رئیس‌جمهور باید مسائل اقتصادی را در دولت مدیریت کند

 فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ترکیب تیم اقتصادی دولت یک کمی پیچیده شده و ممکن است آن حرف شنوی لازم که باید وجود نداشته نباشد و برخی افراد هم هر حرفی که می‌خواهند می‌زنند. هاشمی طبا افزود: رئیس‌جمهور باید مسائل اقتصادی را در دولت مدیریت کند، اعضای دولت باید حرف خودشان را بزنند و بقیه هم نباید حرف دیگری بزنند.

فعال اصولگرا: لاریجانی خود را خرج اصلاح‌طلبان نمی‌کند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: لاریجانی در وضع موجود نه جایگاه آقای هاشمی را دارد و نه اینکه پایبندی به اصول و رهبری این اجازه را به او می دهد که بخواهد آن نقش را ولو به قیمت جدایی از بعضی اصول به عهده بگیرد. سبحانی نیا درباره نگاه علی لاریجانی به حمایت اصلاح طلبان از او یادآور شد: فکر نمی کنم آقای لاریجانی بپذیرد آن طور که آنها مایل هستند عمل کند چون در وضع موجود خیلی اوضاع به نفع آنها نیست، ضمن آنکه آقای لاریجانی نیز بعید است که خود را خرج آنها کند.

فیلترشکن‌ها را نهادهای امنیتی می‌گذارند که راه خروج افراد را بدانند

ویس کرمی نمایند مجلس، گفت: فیلترشکن دارم اما در اینکه چرا فیلترشکن گذاشتند من تردید دارم. یکی از کارشناسان می‌گفت فیلترشکن‌ها را نهادهای امنیتی می‌گذارند که راه خروج افراد را بدانند. یعنی برخلاف تصور، استفاده از فیلترشکن به معنای خارج شدن از کنترل نیست، بلکه ورود به دایره کنترل نیروهای امنیتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چند وقت است که روزنامه ها را پر کرده اید از اهمیت مرز و اخباری

بیشتر

ایرنا – حذف مدارس کپری، خشت و گلی و کانکسی در خراسان جنوبی در مسیر

بیشتر

صندوق‌هایی خرد زنان در شهر‌ها و روستاها، بانوان را بر اساس مهارت شان گرد هم

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فرم

فرم گزارش اشکال در سایت