سیاسی

دلیلی برای ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها وجود ندارد

وزیر کشور تاکید کرد به‌منظور تقویت نظام آموزشی کشور باید مدارس و دانشگاه‌های کشور هرچه سریع‌تر بازگشایی شوند. وحیدی  با بیان اینکه مدارس و دانشگاه‌ها مراکز اصلی علمی و تحقیقاتی کشور هستند؛ گفت: ادامه تعطیلی مراکز علمی به آینده علمی کشور آسیب می‌زند و برای همین بایستی مقدمات بازگشایی مدارس با دستورالعمل‌های بهداشتی فراهم شود. وزیر کشور بر لزوم برگزاری حضوری امتحانات و پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی تاکید کرد و گفت: معمولا امتحانات با فاصله برگزار می‌شود و همچنین پایان‌نامه‌های دانشجویی با حضور چند استاد در کلاس کاملا با اصول بهداشتی هم مطابقت دارد و برای همین نباید این برنامه‌ها از این پس به صورت آنلاین برگزار شود.

به نظر می‌آید تا پایان ۱۴۰۰ یک توافقی در وین حاصل شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص مذاکرات وین گفت: به نظر می‌آید تا پایان ۱۴۰۰ یک توافقی در وین حاصل بشود که البته پس از آن تصمیم برای مذاکره مستقیم با آمریکا به عهده شورای عالی امنیت ملی است. الهیان افزود: یک فشار و یک هجمه رسانه‌ای علیه تیم مذاکره کننده در دولت آقای رئیسی در رسانه‌ها و فضای مجازی ایجاد شد، با این هدف که این تیم ناتوان از به انجام رساندن مذاکره است و اعلام کردند که به اندازه کافی تیم  مذاکره کننده دولت سیزدهم توان انجام مذاکرات را ندارد و موفق نخواهد بود ولی بحمدالله تیم مذاکره کننده  با آن ترکیبی که انتخاب شد با تسلط کامل کار را پیش می برد و طرف اروپایی هم نسبت به پیشنهادات فنی این تیم واقف است، همچنین اروپا و ۱+۴ متوجه هستند که ایران برای به نتیجه رسیدن مذاکرات مصمم است. وی افزود: سیاست تیم جدید مذاکره کننده و سیاست های کلی نظام این نیست که مذاکرات فرسایشی را دنبال کنیم و یا  مذاکره برای مذاکره باشد، در طی هشت سال گذشته، مذاکرا فرسایشی بود که این را به نفع خود نمی دانستیم. 

از تجربه چین در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات استفاده کنیم

یک  نماینده مردم در مجلس گفت: چینی‌ها در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به ابتکار منحصر به فرد و خاصی دست یافته‌اند که ما نیز می‌توانیم از تجربه آن‌ها در این بخش استفاده کنیم. یزدی‌خواه در پاسخ به این پرسش که آیا ایران برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات از چین کمک می‌گیرد؟ گفت: دولت و مجلس باهمکاری همه نهاده‌ها و دستگاه‌های دولتی به‌دنبال ایجاد شبکه ملی اطلاعات است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به همکاری فناورانه ایران و چین، گفت: کشور‌های چین و روسیه در زمینه راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات موفق بودند. چینی‌ها در این حوزه ابتکار منحصر به فرد و خاصی را طراحی کردند که ما نیز می‌توانیم از تجربه آن‌ها در این بخش استفاده کنیم.

 هاشمی طبا:با پول‌پاشی مشکلات حل نمی‌شوند

فعال اصلاح طلب گفت: با پول‌پاشی و کارت نان به مردم دادن مشکلات حل نمی‌شوند. مسئولان باید کلی‌نگر باشند و هر چه سریع‌تر بحران معیشتی مردم را حل کنند وگرنه مشخص است که خطرهای گسترده‌ای در پیش رو است. هاشمی طبا افزود: وقتی مردم می‌بینند که هر چه سخن می‌گویند به جایی نمی‌رسند، دست به اعتراض می‌زنند. وقتی کشاورزی در شرق اصفهان می‌بیند که آب خشک شده است، چه باید بکند؟ تا چه‌قدر باید خویشتن‌دار باشد؟ خویشتن‌داری هم حدی دارد.

در کشور برده داری نوین داریم

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس با انتقاد از نحوه بکارگیری نیروهای شرکتی، قراردادی، ساعت کاری در دستگاه های اجرایی، گفت: واقعا ما در کشور برده داری نوین داریم. حاجی بابایی اظهار کرد: به صدها هزار جوان مردم تحت عناوینی همچون شرکتی، قرادادی و ساعت کاری حقوق می‌دهند. وی با بیان اینکه قطعا در این ایجاد شرکت ها رانت وجود دارد؛ گفت: چرا باید پول را وزارتخانه به یک شرکت بدهد که آن هم بخشی از آن را به کارگر پرداخت کند.

تمام پرونده‌های قصاص بازبینی می‌شوند

رئیس کل دادگستری استان تهران با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضاییه نسبت به تعیین تکلیف محکومان قدیمی پرونده‌های قصاص گفت: در دادگستری تهران در حال پالایش و بازبینی تمام پرونده‌های مرتبط با قصاص هستیم.

واکنش احمدی نژاد به احتمال کاندیداتوری در انتخابات آینده

احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان ترکیه که آیا شما مایل هستید که مجددا رییس جمهور ایران شوید؟ آیا بار دیگر کاندیدا خواهید شد؟ گفت: آیا رییس جمهور شدن می‌تواند یک هدف باشد؟ آنچه اهمیت دارد، بهتر شدن وضعیت زندگی مردم است. مهم این است که در این مسیر تلاش کنیم. آرزو می‌کنم در هر کشوری آن چیزی که ملت‌ها می‌خواهند همان بشود.

اعتبارات مناطق محروم کمترین رشد را داشته است

سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس درباره بودجه نهاد‌های فرهنگی، مطرح کرد: بسیاری از نهادهای فرهنگی علیرغم اینکه وجودشان ضرورت است ولی اولویت کشور نیستند اما شاهد افزایش ردیف‌های بودجه‌ای آنان بودیم. اعتبارات صدا و سیما، نهاد ریاست جمهوری و بسیاری از موسسات فرهنگی افزایش داشتند ولی در حوزه مناطق محروم کمترین رشد را در مباحث بودجه‌ای داشتیم

هیچ وقت هم با صندوق رای قهر نمی‌کنیم

دبیرکل حزب اراده ملت گفت: ما هیچ وقت با صندوق رای قهر نخواهیم کرد، اما باید رویه موجود در انتخابات که انگیزه‌کش و مشارکت‌گریزان بوده تغییر کرده تا در یک فضای عادلانه انتخابات رقابتی پرشوری برگزار شود. حکیمی پور افزود: متاسفانه جبهه اصلاحات اسیر مناسبات پنهان و پشت پرده بوده و همیشه از روی ناچاری در دقیقه ۹۰ تصمیم فوری می‌گرفتند و به کل جریان اصلاحات تعمیم می‌دادند و با گفتن اینکه فعلا وحدت نشکند، زمان نداریم و بعد‌ها می‌شود سر فرصت روی این مسائل بحث کرد، این مسائل را به جلو بردند.

نماینده مجلس: توافق وین نیاز به تأیید مجلس ندارد

 قادری نماینده مجلس درباره بررسی توافق وین در مجلس گفت: این توافق نیازی به تأیید مجلس ندارد. گروه اعزامی به وین می تواند در چارچوب مصوبات مجلس کارش را دنبال کند و هر جا نیاز باشد با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی می تواند کارها را پیش ببرد. شاید به هرحال ورود مجلس به ریز مسائل و موضوعات دیگر خیلی ضرورتی ندارد.

عباس عبدی: چند «توئیت بی‌خاصیت» و دیگر هیچ!

عباس عبدی در توییتی از ضعف اطلاع رسانی مذاکرات هسته ای وین به مردم انتقاد کرد. وی نوشت: این بار برخلاف دوره پیش، به جز چند توییت بی خاصیت هیچ گونه اطلاع رسانی از مذاکرات به مردم ایران انجام نمی شود، علت اصلی آن فقدان اعتماد به نفس و ترس است. 

نرجس سلیمانی: پدرم اگر نظامی نبود، کشاورز می‌شد

دختر شهید سردار قاسم سلیمانی در پاسخ به این سوال که اگر پدر نظامی نبودند چه کاری می کردند؟ گفت: کشاورز می شدند و این شغل را خیلی دوست داشتند. ایشان عشق به پرورش دادن داشت که می تواند هرچه باشد و خداوند این مسیر را برایشان مقدر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چند وقت است که روزنامه ها را پر کرده اید از اهمیت مرز و اخباری

بیشتر

ایرنا – حذف مدارس کپری، خشت و گلی و کانکسی در خراسان جنوبی در مسیر

بیشتر

صندوق‌هایی خرد زنان در شهر‌ها و روستاها، بانوان را بر اساس مهارت شان گرد هم

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فرم

فرم گزارش اشکال در سایت