استقبال مردم از برنامه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی

 و قتی اسم گروه‌های جهادی به میان می‌آید تصورتان در گام نخست به سمت و سوی فعالیت‌های عمرانی، ساخت و ساز و آبادانی می‌رود، اما حکایت امروز گزارشی متفاوت از یک گروه جهادی است که در ایام سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دهه فاطمیه به بیرجند آمده تا حال و هوای شهر را عوض کنند. درست در یکی از میادین اصلی شهر بیرجند در حالی که صدای بلندگویشان از چند قدمی به گوش می‌رسد جمعیت زیادی را به سمت خود فرا می‌خواند. مردمی که آمده بودند تا ببینند حکایت غرفه‌هایی که در میدان ابوذر برپا شده است چیست؟ صندلی‌های زیادی با فاصله از هم چیده شده بود و تعداد زن و مرد، پیر و جوان  همراه با ماسک آمده بودند تا نظاره‌گر برنامه آنها باشند. گروه سرودی که تصویر حاج قاسم سلیمانی بر روی لباس‌هایشان نقش بسته حال و هوا را کربلایی کرده بود. غرفه‌های مختلفی برپا شده بود، یک غرفه کار مشاوره تحصیلی، غرفه دیگر کار مشاوره ازدواج را برعهده داشت و جهادگران جوانی که درون غرفه‌ها نشسته بودند تا مشاوره بدهند.

یکی از غرفه‌هایی که توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده بود غرفه آتلیه بود و مشتاقان زیادی برای حضور در این غرفه در انتظار نشسته بودند تا اسمشان را که از قبل نوشته بودند صدا بزنند و عکس فرد به تنهایی یا به همراه خانواده بر روی ام دی اف چاپ می‌شد و به صورت رایگان تحویل داده می‌شد. نکته جالب غرفه عکاسی این بود که بانوانی که از حجاب مناسب‌تری برخوردار نبودند به این غرفه فرا خوانده می‌شدند و با چادر از آنها عکس یادگاری گرفته می‌شد و به آنها به صورت رایگان تحویل می‌شد.متولی این برنامه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بود و تعدادی از جهادگران از استان قم آمده بودند تا در ایامی که گذشت برنامه متفاوتی را رقم بزنند. معاونت فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: با توجه به ایام شهادت حضرت زهرا و سردار سلیمانی برنامه‌ای فرهنگی از سوی  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان و گروه جهادی با عنوان گروه جهادی آسمان که از قم آمدند برپا شد. حجت‌الاسلام لطفیان افزود: این برنامه فرهنگی به مدت سه شب در میدان ابوذر بیرجند برپا بود. اجرای سرود، عکاسی آتلیه و چاپ عکس روی شاسی، اجرای غرفه‌های مشاوره تحصیلی و غرفه‌های مشاوره ازدواج از جمله برنامه‌های این گروه جهادی بود. وی اظهار داشت: این برنامه با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و گروه جهادی آسمان که جزو گروه‌های جهادی برتر کشور است از استان قم در بیرجند حضور یافت.

معاونت فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: باید کاری کنیم تا فاطمیه را زنده نگه داریم . گروه جهادی آسمان تاکنون در ۵ کشور اسلامی از جمله لبنان، ارمنستان و عراق برنامه اجرا کرده و در سطح کشور هم در ۱۰ استان و ۲۰ شهر برنامه داشته‌اند که خراسان جنوبی یازدهمین مقصد گروه جهادی آسمان بوده است. لطفیان با بیان اینکه مردم بیرجند نیز از این برنامه استقبال خوبی داشتند افزود: این گروه قصد دارد در دهه فجر نیز با محوریت عفاف و حجاب برنامه اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سلام آقای استاندار پیشنهاد داده بودند که مردم سرمایه های خود را بیاورند در حوزه

بیشتر

فضای انتخاباتی در خراسان‌جنوبی گرم‌تر شده و به نظر می‌رسد به واسطه شیوع کرونا ،

بیشتر

جم – استاندار خراسان جنوبی گفت: نهبندان، شهرستانی با ثروت‌های فراوان است و طرح‌های اقتصادی

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فرم

فرم گزارش اشکال در سایت