اخبار استانی

استاندار : خبرهای خوبی برای انتقال آب در راه است

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه با وجود فضای مثبت حاکم بر کشور و هماهنگی بین سه قوه، خبرهای خوبی در راه است، گفت: تغییرات مدیریتی باعث انگیزه و نشاط خواهد شد؛ تغییرات باید با تدبیر و با حفظ شأنیت افراد صورت گیرد. قناعت روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان طبس که با حضور نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان و شهرستان در دفتر امام جمعه طبس برگزار شد، گفت: برای موضوع انتقال آب جلسات متعددی در تهران انجام شده که نتایج خوبی به همراه داشته است و طی یکی دو سال آینده، اتفاقات خوبی را شاهد خواهیم بود. وی  از تکلیف واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی در تحقق مسئولیت‌های اجتماعی گفت و افزود: تمامی حساب های معادن باید از خارج استان منتقل شود تا منافع آن در اختیار توسعه خراسان جنوبی هزینه شود. وی، طبس را تنها شهرستان استان خواند که از ظرفیت راه‌آهن و فرودگاه برخوردار است و گفت: ما باید از این ظرفیت‌ها برای ارتقای شهرستان و استان منفعت ببریم. استاندار خراسان جنوبی معادن زغال‌سنگ را از مهمترین مزیت‌های این منطقه عنوان کرد و افزود: برای رفع برخی مشکلات شهرستان طبس که در سفر امروز مورد بررسی قرار گرفت، تصمیمات خوبی اتخاذ شده که به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد. وی به برخی از این تصمیمات اشاره کرد و گفت: بالگرد اورژانس هوایی به‌زودی در طبس مستقر می‌شود. قناعت با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته بیان کرد: با توجه به وسعت شهرستان، استقرار بالگرد در طبس موضوع جدی است که با جدیت دنبال می‌شود. وی افزود: برای تکمیل آشیانه بالگرد در طبس یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تا پایان سال جاری و حدود سه میلیارد تومان نیز تا پایان تیر سال آینده اعتبار اختصاص می‌دهیم.   استاندار خراسان جنوبی گفت: قرارداد جدیدی با شرکت‌های هلی کوپتری ایران تنظیم شده که کمک می‌کند بالگرد اورژانس در اولین فرصت در این منطقه حضور یابد.   وی بیان کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان نیز به پروژه بیمارستان دوم طبس تخصیص می‌یابد تا روند تکمیل این پروژه درمانی در منطقه سرعت بگیرد.

خبرهای خوبی در راه است

قناعت در بخش دیگری از سخنانش گفت: با وجود فضای مثبت حاکم بر کشور و هماهنگی بین سه قوه، خبرهای خوبی در راه است و با شرایط به‌وجود آمده، قطعا در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خوبی در زمینه حل مشکلات کشور و مسایل معیشتی مردم خواهیم بود. وی تصریح کرد: با کار تیمی و برنامه‌ریزی درست، همه مسائل و مشکلات حل خواهد شد.   قناعت تصریح کرد: قطار انقلاب در حرکت است و ما باید حواس‌مان باشد که از این قطار پیاده نشویم. وی گفت: ارتباط بی‌دغدغه و راحت مردم با مسوولان، نشانه‌ای از همین پشتوانه‌های مردمی است.

با حضور مدیران کارآمد و ولایی شاهد تحول خواهیم بود

استاندار خراسان جنوبی به نقش مدیران در رفع مشکلات کشور اشاره کرد و افزود: با حضور مدیران کارآمد، ولایی، پرکار و کم‌هزینه می‌توان شاهد تحول بود. وی تغییرات مدیریتی را طبیعی دانست و اظهار داشت: تغییرات باعث انگیزه و نشاط خواهد شد و باید با تدبیر و حفظ شأنیت افراد صورت گیرد. پس از تشکیل جلسه شورای اداری، نشست جمعی از فعالان اقتصادی شهرستان طبس با استاندار خراسان جنوبی در محل دفتر امام جمعه برگزار شد. استاندار خراسان جنوبی در این نشست گفت: رفع مشکلات فعالان اقتصادی در اولویت برنامه‌های دستگاه‌ها قرار گیرد. وی افزود: خواسته‌ها و مطالبات سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی باید به‌طور جدی پیگیری و رفع شود. قناعت با اشاره به جایگاه سرمایه‌گذاران در توسعه استان،  به مدیران کل دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد که رفع مطالبات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را به تعویق نیندازند. وی پیگیری اقدامات مسوولان و رفع مطالبات فعالان اقتصادی شهرستان طبس را تا حصول نتیجه نهایی به مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری سپرد.

حل مشکلات با تکیه بر ما می‌توانیم

همچنین استاندار استاندار خراسان جنوبی در جمع نمازگزاران و زائران آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس گفت: شاه بیت و بیت‌الغزل بیانات رییس جمهور این است که از اصحاب “ما می‌توانیم” هستیم لذا مشکلات را با استفاده از مدیران پرتلاش و به پشتوانه مردم متدین حل خواهیم کرد. قناعت افزود: برای حل مشکلات باید کمی صبر داشته باشیم، دولت هنوز به‌طور کامل مستقر نشده و خیلی از مدیران هنوز تغییر نکرده‌اند. وی گفت: ان‌شاء‌الله با تغییراتی که در بدنه مدیریتی کشور رقم خواهد خورد، شاهد اتفاقات خوبی هم خواهیم بود. غبارروبی مزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، زیارت آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع)، حضور در محل تصفیه‌خانه طبس، بررسی روند اجرای پروژه‌های در دست احداث طرح مسکن ملی، بیمارستان دوم طبس، آشیانه بالگرد اورژانس هوایی و باند دوم محور طبس – بشرویه و  حضور در فرودگاه شهدای طبس و اداره کل راه‌آهن شرق از دیگر برنامه سفر استاندار به شهرستان طبس بود

هشدار نارنجی هواشناسی برای خراسان جنوبی

هواشناسی در خصوص نفوذ توده هوای ناپایدارجوی و فعالیت سامانه بارشی در استان هشدار نارنجی صادر کرد. رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی جوی هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با ورود سامانه‌ی بارشی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک، رگبار متوسط تا شدید باران، رعد و برق، خطر برخورد صاعقه، احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد و کوهپایه ای، احتمال بارش برف در ارتفاعات، کاهش دید افقی و تشکیل مه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی پیش بینی می‌شود. نخعی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود فعالیت این سامانه از ۲۵ تا ۲۷ دی موجب وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی شهری و روستایی، سیلابی شدن برخی مسیل‌ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و احتمال خسارت به تاسیسات زیربنایی، قنوات و ابنیه و راه‌ها بویژه در مناطق روستایی شود، از شهروندان خواست در این مدت از سفر‌های غیرضرور درون و برون شهری خودداری کنند و کشاورزان و دامداران تمهیدات لازم را برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی را انجام دهند.

علت شلوغی مرکز تعویض پلاک در بیرجند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: علت شلوغی مرکز تعویض پلاک در بیرجند، کندی و قطع سامانه‌های مرکز بوده که باعث معطلی شهروندان شده است. سرهنگ علیرضا عباسی افزود:  در مرکز تعویض پلاک بیرجند سه باجه وجود دارد که روزانه به حدود ۲۰۰ نفر خدمات ارائه می‌شود و در چند روز اخیر نقص فنی سامانه‌ها و کندی سرعت اینترنت را داشتیم اما خدمت به شهروندان تعطیل نشد و تا آخرین نفر خدمات ارائه شد. وی گفت: ساختار شبکه مرکز تعویض پلاک بیرجند در حال به‌روزرسانی است و به دلیل نقص فنی مقداری زمان‌بر شد اما تلاش ما این است که تا پایان هفته به‌روزرسانی‌ها انجام شود و روز شنبه هفته آینده هیچ مشکلی در ارائه خدمت به شهروندان نداشته‌ باشیم.

آغاز نام نویسی کاروان‌های عتبات عالیات در خراسان جنوبی

متقاضیات تشرف به عتبات عالیات در خراسان جنوبی می‌توانند در کاروان‌ها نام نویسی کنند. مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به آغاز طرح نوین اعزام زائر به عتبات عالیات و شروع ثبت‌نام در کاروان‌ها، متقاضیان تشرف به عتبات می‌توانند با مراجعه به دفاتر و شرکتهای خدمات زیارتی استان نسبت‌ به ثبت‌نام خود و همراهان در کاروانهای اعزامی تاریخ ۱۲ و ۱۵ بهمن  ۱۴۰۰ که به صورت هوایی خواهند بود؛ اقدام کنند. نوفرستی مبلغ ثبت نام را ۹۰میلیون و ۳۳۱ هزار و ۶۰۰ ریال اعلام کرد و گفت:لیست دفاتر و شرکت‌های زیارتی استان در پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت استان به آدرس https://sk.haj.ir قابل‌دسترسی است.

قاتل خاموش جان دو نفر را در باغستان فردوس گرفت

بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در باغستان فردوس دو نفر جان باختند. بر اثر استفاده غیر  استاندارد و نادرست از سیلندر گاز ال پی جی و استنشاق گاز مونوکسید کربن یک پدر و پسر  در شهر باغستان قربانی گازگرفتگی شدند. کاظم نیا مسئول آتش‌نشانی شهر اسلامیه گفت: علاوه بر اینکه سیلندر گاز به درستی به آبگرمکن متصل نشده بود آبگرمکن هم فاقد دودکش بوده است.

وقوع ۲۷ حادثه در کارگاه‌های خراسان جنوبی

از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ مورد حادثه ناشی از کار در کارگاه‌های خراسان جنوبی رخ داده است. اشرفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: از مجموع ۲۷ حادثه رخ داده در کارگاه‌های استان که امسال به وقوع پیوسته است، ۴۸ درصد از حوادث یعنی ۱۳ مورد مربوط بخش ساختمان بوده است. به گفته او ۱۹ درصد حوادث امسال در بخش صنعت، ۲۲ درصد حوادث در بخش معدن، ۵ درصد در بخش کشاورزی و ۶ درصد در پروژه‌های مرتبط با برق، گاز و آب و فاضلاب رخ داده است. تعداد کل موارد فوت حین کار در کارگاه‌های استان، ۶ حادثه بوده است که این رقم پارسال ۴ مورد گزارش شده بود. اشرفی گفت: ۴۸ درصد علت بروز حوادث، سقوط از ارتفاع بوده و ۵۱ درصد از حوادث به دلیل فقدان آموزش‌های کافی رخ داده است.

افزایش ۸۰ درصدی جرایم مالی در فضای مجازی خراسان جنوبی

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون جرایم مالی در فضای مجازی استان ۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته که عمده آن سرقت از حساب افراد بوده است. سرهنگ علی محمدپور روز پنجشنبه در نشست خبری با موضوع جرایم سایبری و پویش کودکان سایبری افزود: مجموع جرایم مالی در این مدت ۲ میلیارد تومان بوده که عموما از طریق کلاهبرداری در فضای مجازی از حساب افراد سرقت شده که این مبلغ در مدت مشابه سال قبل کمتر از یک میلیارد تومان بوده که بیش از ۸۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون جرایم سایبری ۱۴ درصد  نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان افزایش داشته که بخش قابل توجهی از آمار مربوط به جرایم مالی است. رییس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: با تلاش ماموران پلیس در این مدت شاهد افزایش ۱۹ برابری کشف جرایم سایبری در استان بودیم که در بخش مالی، ۷۰ درصد موارد کلاهبرداری شده، برگشت داده شده است. وی افزود: کلاهبرداری رایانه‌ای، برداشت‌های غیرمجاز، حتک حیثیت و نشر اکاذیب، مزاحمت اینترنتی و تهدید بیشترین فراوانی را در جرم‌های اینترنتی دارا هستند. وی تصریح کرد: ۵۰ درصد فراوانی جرم‌های اولویت‌دار مربوط به کلاهبرداری‌های رایانه‌ای است و از نظر تهدید بیشترین قربانیان بانوان هستند.  سرهنگ محمدپور با بیان اینکه کلاهبرداری رایانه‌ای و برداشت‌های غیر مجاز ۶۳ درصد جرایم را به خود اختصاص داده‌اند افزود: علیرغم اطلاع‌رسانی گسترده در این موضوع عادی‌انگاری خریدهای اینترنتی بدون توجه به درگاه‌های تقلبی افزایش پیدا کرده است. وی گفت: افراد در وقت طلایی رسیدگی، خودشان به دنبال عودت مبلغ پرداخت شده هستند که این وقت طلایی از محاکم قضایی و پلیس گرفته می‌شود و بعد از نتیجه نگرفتن به پلیس مراجعه می‌کنند که روند را زمان‌بر می‌کند. رییس پلیس فتا خراسان جنوبی با بیان اینکه مردم بلافاصله با ۱۱۰ یا شماره ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرند بیان کرد: پلیس به‌صورت شبانه‌روزی آماده صیانت از حق و حقوق مردم است.وی افزود: در حوزه حتک حیثیت و مزاحمت‌های اینترنتی درخواست داریم مردم به هیچ عنوان محتواهای خصوصی خود را در فضای مجازی رد و بدل نکنند که احتمالا در دسترس سودجویان قرار می‌گیرد، باید در این زمان به جای اینکه به دنبال خواسته مجرم باشیم به پلیس مراجعه کنیم. محمدپور با تاکید بر حساسیت بیشتر والدین به فضای مجازی اظهار داشت: متاسفانه نظارت لازم بر فرزندان نیست که مخرب و ایجاد کننده مشکل می‌شود و والدین باید طوری با فرزندان برخورد کنند که در اولین رکن از هرگونه سوء‌استفاده، فرزند موضوع را با والدین در میان بگذارد. وی از آغاز پویش سراسری کودکان سایبری از ۲۵ دی‌ ماه خبر داد و گفت: والدگری در فضای مجازی، کودکان و آموزش مجازی، کودکان سایبری و مسوولیت اجتماعی، کودکان و نقض حریم، کودکان و اعتیاد اینترنتی، کودکان و بازی‌های رایانه‌ای و پلیس فتا حامی کودکان سایبری از مهمترین محورهای این پویش است. رییس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: با توجه به حضور کودک و نوجوان در سامانه شاد متقاضیان می‌توانند از طریق اپلیکیشن بارگذاری شده در این سامانه عضو شوند.

جایگاه خراسان جنوبی در بخش صنعت و کشاورزی برازنده نیست

استاندار خراسان جنوبی گفت: همان طور که در جلسه معارفه عنوان کردم، جایگاه استان در صنعت سی و یکم و در سهم از تولید ناخالص بخش کشاورزی، سی‌ام است که این دو شاخص برازنده خراسان جنوبی با این همه ظرفیت نیست. قناعت روز چهارشنبه در دیدار رؤسای ستادهای انتخاباتی آیت الله رییسی افزود: باید به‌گونه‌ای کار کنیم که چهار سال بعد اگر از ما بپرسند در حوزه صنعت، معدن، آب، محصولات کشاورزی، راه، اشتغال و معیشت مردم چه کردید، دست‌مان پر باشد. وی تاکید کرد: ما باید در استفاده از ظرفیت نیروی انسانی ولایی و متعهد نیز همه تلاش خود را انجام دهیم. نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی به نقش مدیران در تعالی جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر مدیران کارآمد و دلسوز در صدر امور قرار گیرند، قطعا توفیقات خوبی را شاهد خواهیم بود. وی با اشاره به اینکه استان ما هم از این قاعده مستثنی نیست تصریح کرد: با حضور مدیران جهادی و نیروهای حزب‌اللهی می‌توانیم برای پیشرفت استان برنامه‌ریزی کرده و گام‌های بلندی برداریم. قناعت در بخش دیگری از سخنانش گفت: هنر جمهوری اسلامی این است که یک مدل حکمرانی نوین و جدید را خلق کرد. وی افزود: در سایه انتخابات که از آن به عنوان مردم‌سالاری دینی یاد می‌کنیم، با هدایت‌های امام راحل و به همت مردم دیندار و ولایتمدار ایران اسلامی، شکل جدیدی از حکومت پدید آمد.

امهال بازپرداخت تسهیلات فعالان گردشگری تا پایان سال

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی از امهال تمامی تسهیلات بانکی فعالان گردشگری تا پایان سال خبر داد. علی اکبر اکبری راد گفت: تمامی بدهی‌های تسهیلات بانکی اخذ شده توسط تاسیسات و فعالان گردشگری داری مجوز از وزارت گردشگری امهال و به انتهای دوره تقسیط منتقل می‌شود تا پس از آخرین قسط وصول شود. وی افزود: حدود ۵۰طرح مشمول این ابلاغیه دولت در استان وجود دارد که بایستی متقاضیان برای امهال تسهیلات دریافتی به بانک‌های عامل مراجعه کنند. مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری با اشاره به اینکه بانک‌های عامل این تسهیلات آمادگی دارند تا در اجرای مصوبه دولت سیزدهم مبنی بر امهال بازپرداخت همه تسهیلات بانکی فعالان گردشگری استان مساعدت کنند گفت: تسهیلات پرداختی از محل صندوق کارآفرینی امید نیز مشمول برخورداری از این مصوبه می‌شوند. اکبری راد مجموع مبلغ تسهیلات اشتغالزایی در حوزه گردشگری استان که مشمول این مصوبه می‌شوند، ۳۵میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اقدام وابلاغیه اخیر دولت به منظور حمایت و پشتیبانی از تاسیسات و فعالان گردشگری استان که در کرونا دچار خسارت و زیان شده اند بوده است

سیلاب به ۶۳۱ ابنیه فنی در راه‌های خراسان جنوبی خسارت زد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: بر اثر بارندگی‌های اخیر و جاری شدن روان‌آب و سیلاب در استان ۶۳۱ ابنیه فنی شامل پل و آبنما دچار خسارت شده است. جلال‌زاده بیان کرد: بیش از ۱۴۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری شامل شن و نمک‌پاش، برف‌روب،گریدر و لودر و بیش از ۲۰۳ نیروی راهدار با استفاده از حدود سه هزار و ۷۰۰ تن شن و نمک به برف‌روبی هزار کیلومتر از راه‌های این استان پرداختند.

درخشش فرزند خراسان جنوبی در جشنواره بین المللی اختراعات انگلستان

امیر قربانی فعال و کارشناس گردشگری خراسان جنوبی و از دانشجویان پسادکتری گردشگری در حال تحصیل در خارج از کشور به همراه ۴ نفر از ایرانیان مقیم خارج کشور در جشنواره اختراعات انگلستان موفق به کسب جایزه ویژه و مدال طلای این مسابقات در حوزه اختراعات گردشگری شدند. اختراع این گروه در خصوص سفر مجازی به ویژه در زمان کروناست. ایده این گروه تخت خوابی برای سالمندان است که با استفاده از عینک های سه بعدی و هوشمند می توانند به هرجا که مایلند به صورت مجازی سفر کنند. این مسابقات در سپتامبر ۲۰۲۱ در لندن برگزار شد.

مرگ یک نفر دیگر بر اثر کرونا در خراسان جنوبی

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: در شبانه روز گذشته ۱۹۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که با انجام این آزمایشات ۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند. شریف زاده با بیان اینکه همچنین از ۱۱۰ تست سریع کرونا ۱۹ بیمار جدید شناسایی شدند، افزود: در این مدت یک مورد فوت جدید ناشی از کرونا در استان ثبت شد و تعداد فوتی‌ها به هزار و ۲۷۸ نفر رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آوای محترم لطفا نمی توانی مسوولین را از خواب بیدار کنی حداقل با بعضی مطالب

بیشتر

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، در چهارمین گفتگوی زنده خود با مردم اظهار

بیشتر

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری بیرجند گفت: طرح آزمایشی تغییر شیوه جمع‌آوری پسماند در بیرجند

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فرم

فرم گزارش اشکال در سایت