رونق گردشگری خراسان جنوبی با ۱۴ روستای هدف گردشگری

اعتمادیان – مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: استان خراسان جنوبی در حال حاضر تعداد ۱۴ روستای هدف گردشگری مصوب دارد. به‌گزارش خبرنگار آوا ، هادی شاه‌وردی بیان کرد: روستاهای افین، فورگ، خور، کریمو، باغستان، خرو، اصفهک، ازمیغان، نایبند، سرند، ملوند، پیرحاجات، ماخونیک و چنشت، ۱۴ روستای هدف گردشگری استان در حال حاضر هستند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی تاکید کرد: ملاک اینکه یک روستا در فهرست روستاهای هدف گردشگری کشور قرار بگیرد، فقط توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعیین و مصوب می‌‌شود. او افزود: روستاهای هدف گردشگری دارای منابع و جاذبه‌هایی همچون بافت‌های تاریخی ارزشمند و معماری زیبا، آثار تاریخی و فرهنگی شاخص و منحصربه‌فرد، صنایع‌دستی فاخر، آداب و رسوم خاص و یا چشم‌اندازهای طبیعی، تفرجگاه‌ها، مزارع، آبشارها و … هستند. شاه‌وردی گفت: روستاهای استان ظرفیت‌های بالای دارند و در حال حاضر در استان یک روستای جهانی و یک روستای ملی در حوزه صنایع دستی داریم و یک روستای از استان نیز کاندیدای ثبت به عنوان دهکده جهانی گردشگری است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: روستاهای استان دارای جاذبه‌های دیدنی فراوانی هستند ولی اینکه علاوه بر این ۱۴ روستا، روستایی به عنوان هدف گردشگری معرفی شود منوط به ارزیابی، رتبه‌بندی و انتخاب روستا از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و نمی‌توان طبق برداشت عموم و براساس سلایق یک روستا را به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی کرد و درخواست تامین زیرساخت های گردشگری را داشت.
او خاطر نشان کرد: روستاها و گردشگری روستایی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و همیشه از دغدغه های این اداره‌کل بوده و تلاش کرده‌ایم نسبت به شناسایی، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در این حوزه‌ اقدام کنیم و برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته و در دست اقدام است. امیدواریم بزودی شاهد افزایش تعداد روستاهای هدف گردشگری در سطح استان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


عملیات انفجار و خاکبرداری قطعه ۱۸ پروژه راه آهن بیرجند- قاین- یونسی که از آروزهای

بیشتر

بهروزی فر – در مجموعه سازمان، بخش های مختلف بسته به نوع کار و اهمیت جایگاه

بیشتر

سلام. آوای عزیز این روزها متاسفانه شاهد ترویج استعمال دخانیات در بین نوجوانان و دختران

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فرم

فرم گزارش اشکال در سایت