برگزاری ۲۵ عنوان برنامه شاخص آموزش و پرورش در دهه فجر

کاری – مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در نشست خبری ویژه دهه فجر، بیان کرد: در دهه فجر امسال ۲۵ برنامه شاخص آموزش و پرورش در همه شهرستان‌ها برگزار می‌شود. علیرضا موسوی‌نژاد، با بیان اینکه زنگ انقلاب طی چهارشنبه ۱۱ بهمن همزمان با سراسر کشور در مدارس استان نواخته می‌شود، گفت: اجتماع بزرگ یاوران انقلاب با حضور ۲۰۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر، طی ۱۶ بهمن‌ماه در بیرجند برگزار خواهدشدوی با اشاره به برگزاری چهار یادواره شهدا، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب با عنوان «مدرسه انقلاب» در شهرستان‌ها، مسابقه دلنوشته‌ای به رهبری و پویش‌های متعدد دانش‌آموزی از دیگر برنامه‌های دهه فجر دانست. وی یاداور شد: «راه‌اندازی کاروان‌های سرود انقلابی، برگزاری محافل انس با قرآن کریم و برگزاری یادواره شهدای حادثه کرمان از دیگر برنامه‌های دهه فجر است». وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب در حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: از سال ۱۴۰۱ تاکنون، ۱۸ هزار و ۲۰۷ نفر همکار فرهنگی تحت پوشش تکمیلی بیمه قرار گرفته‌اند. موسوی نژاد ادامه داد: افتتاح ۱۱۷ پروژه با ۳۳۵ کلاس درس، استاندارد سازی ۹۱۱ کلاس درس و هفت برابر شدن سرانه دانش‌آموزی مدارس عادی از جمله اقدامات انجام شده است.

بهسازی و زیباسازی بیش از ۴۰۰ مدرسه
وی با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان بیان کرد: بهسازی و زیباسازی بیش از ۴۰۰ مدرسه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان انجام می شود. وی با اشاره به اینکه مجتمع بزرگ آموزشی و‌ پرورشی در بلوار پیامبر اعظم (ص) با همکاری اداره کل اوقاف و‌ امور خیریه استان و بانک پاسارگاد احداث می‌شود، یادآور شد:در دولت سیزدهم طرح رتبه‌بندی معلمان با اعتبار اولیه ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار در دستور کار قرار گرفت و تاکنون دولت در این زمینه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به تطبیق ۴۱۳ مجوز مهدکودک‌ها و کودکستان‌‌ها، ادامه داد؛ توزیع بیش از ۴ هزار کتاب درسی در مناطق محروم و تدوین اولین کتاب آیه های مهربانی از دیگر اقدامات انجام شده است.
نرخ باسوادی استان
به ۹۸.۳۴ درصد رسید
موسوی نژاد با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه سوادآموزی، بیان کرد: در حال حاضر نرخ باسوادی در استان در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال به ۹۸.۳۴ درصد رسیده است. وی با اشاره به اجرای طرح شهید همت با هدف توانمندسازی معلمان دوره ابتدایی، یادآور شد: برگزاری جشنواره کودکان دبستانی با حاج قاسم، اختصاص ۲ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس عشایری از دیگر دستاوردهای آموزش و پرورش در دو ساله گذشته بوده است. موسوی‌نژاد با اشاره به تجهیز پژوهش‌سراها اادامه داد: انعقاد تفاهم‌نامه ۵ میلیارد تومانی با بنیاد احسان ستاد فرامین امام ویژه مناطق محروم از دیگر اقدامات انجام شده است. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: در میانگین نمرات امتحانات نهایی در رشته علوم انسانی رتبه اول در پایه دوازدهم، رتبه سوم در گروه های آزمایشی ریاضی و فیزیک، کسب ۱۰ رتبه اول کشوری در دهمین جشنواره نوجوان خوارزمی را کسب کرده‌ایم. وی بیان کرد: امسال امتحانات پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم نهایی برگزار می‌شود و سبک پرسش‌های امتحانات نهایی متفاوت با گذشته است.
موسوی‌نژاد با بیان اینکه از دو سال گذشته ۱۸۷ میلیارد تومان تجهیزات مورد نیاز هنرستان‌ها خریداری و توزیع شده است، گفت: برگزاری ۲۴۰۰ یادواره لاله‌های روشن در سطح مدارس، اجرای طرح «روا» با مشارکت ۵۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر، اعزام ۶۰۰ دانش‌آموز زائر اولی به مشهد از دیگر برنامه‌های اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فرم

فرم گزارش اشکال در سایت