استقبال مردم از برنامه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی

 و قتی اسم گروه‌های جهادی به میان می‌آید تصورتان در گام نخست به سمت و سوی فعالیت‌های عمرانی، ساخت و ساز و آبادانی می‌رود، اما حکایت امروز گزارشی متفاوت از یک گروه جهادی است که در ایام سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دهه فاطمیه به بیرجند آمده تا حال و هوای شهر را عوض کنند. درست در یکی از میادین اصلی شهر بیرجند در حالی که صدای بلندگویشان از چند قدمی به گوش می‌رسد جمعیت زیادی را به سمت خود فرا می‌خواند. مردمی که آمده بودند تا ببینند حکایت غرفه‌هایی که در میدان ابوذر برپا شده است چیست؟ صندلی‌های زیادی با فاصله از هم چیده شده بود و تعداد زن و مرد، پیر و جوان  همراه با ماسک آمده بودند تا نظاره‌گر برنامه آنها باشند. گروه سرودی که تصویر حاج قاسم سلیمانی بر روی لباس‌هایشان نقش بسته حال و هوا را کربلایی کرده بود. غرفه‌های مختلفی برپا شده بود، یک غرفه کار مشاوره تحصیلی، غرفه دیگر کار مشاوره ازدواج را برعهده داشت و جهادگران جوانی که درون غرفه‌ها نشسته بودند تا مشاوره بدهند.

یکی از غرفه‌هایی که توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده بود غرفه آتلیه بود و مشتاقان زیادی برای حضور در این غرفه در انتظار نشسته بودند تا اسمشان را که از قبل نوشته بودند صدا بزنند و عکس فرد به تنهایی یا به همراه خانواده بر روی ام دی اف چاپ می‌شد و به صورت رایگان تحویل داده می‌شد. نکته جالب غرفه عکاسی این بود که بانوانی که از حجاب مناسب‌تری برخوردار نبودند به این غرفه فرا خوانده می‌شدند و با چادر از آنها عکس یادگاری گرفته می‌شد و به آنها به صورت رایگان تحویل می‌شد.متولی این برنامه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بود و تعدادی از جهادگران از استان قم آمده بودند تا در ایامی که گذشت برنامه متفاوتی را رقم بزنند. معاونت فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: با توجه به ایام شهادت حضرت زهرا و سردار سلیمانی برنامه‌ای فرهنگی از سوی  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان و گروه جهادی با عنوان گروه جهادی آسمان که از قم آمدند برپا شد. حجت‌الاسلام لطفیان افزود: این برنامه فرهنگی به مدت سه شب در میدان ابوذر بیرجند برپا بود. اجرای سرود، عکاسی آتلیه و چاپ عکس روی شاسی، اجرای غرفه‌های مشاوره تحصیلی و غرفه‌های مشاوره ازدواج از جمله برنامه‌های این گروه جهادی بود. وی اظهار داشت: این برنامه با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد و گروه جهادی آسمان که جزو گروه‌های جهادی برتر کشور است از استان قم در بیرجند حضور یافت.

معاونت فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: باید کاری کنیم تا فاطمیه را زنده نگه داریم . گروه جهادی آسمان تاکنون در ۵ کشور اسلامی از جمله لبنان، ارمنستان و عراق برنامه اجرا کرده و در سطح کشور هم در ۱۰ استان و ۲۰ شهر برنامه داشته‌اند که خراسان جنوبی یازدهمین مقصد گروه جهادی آسمان بوده است. لطفیان با بیان اینکه مردم بیرجند نیز از این برنامه استقبال خوبی داشتند افزود: این گروه قصد دارد در دهه فجر نیز با محوریت عفاف و حجاب برنامه اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فواید روانی درست نفس کشیدن تنفس عمیق راهی برای آزاد کردن اندورفین است که احساس

بیشتر

سال ها بعد در کتاب ها خواهند نوشت بیرجند شهر سبزی که به شهر کاج ها معروف بود در دهه ۹۰به طور عجیبی علیرغم شیوع پدیده گرد و غبار و شرایطی که در برخی استان ها حتی زندگی عادی را با مشکل روبرو کرده بود و استان خراسان جنوبی هم از این مشکل بی تاثیر نبوده است به یک شهر خشک و بیابانی تبدیل شد.مورخان خواهند نوشت مسئولین این شهر که برای زدن سند خانه یک بدبخت روستایی دسترس های ویژه به نقشه های هوایی و عکس ها و مستندات جامع برای سلب مالکیت او دارند متاسفانه در فقره شناخت عوامل قطع و خشکاندن درختان در این مرکز استان با چالش مستندات و مقصریابی روبرو شده اند و طی مدتی که درگیر این موضوع بودند با همت منفعین از قطع درختان مرکز شهر ، هر روز از متراژ فضای سبز چندین ساله شهر کم و به فضای قابل ساخت و استفاده مسکونی و تجاری اضافه شده است .در کتاب ها خواهند نوشت البته هر ساله چند درخت به عنوان نمادین در معابر شهر و روستا کاشته می شود که خدای نکرده مردم به طور علنی متوجه به سخره گرفتنشان نشوند چرا که همین مردم باید فردا در انتخابات متولیان شهر خود را دوباره انتخاب نمایند .از تاریخ که بگذریم به قول خاله قزی یارانه پیشکش جیب ما را نزنید و این حرف را باید به مسئولین شهر هم گفت که آقایان درخت کاری پیشکش لطفا درختان چندین ساله شهر را به قتل نرسانید تا همینقدر فضای شهر از گزند گرد و غبار ها در امان باشد .آوا شما هم بنویس روزی یک شهروند (نه کارشناس )در خصوص گرد و غبار و قتل فضای سبز هشدار داد اما آقایان مسئول گویا در خواب بودند.

بیشتر

یکی از اصنافی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیار متضرر شد صنف پوشاک است،

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


فرم

فرم گزارش اشکال در سایت