نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
19. شعبان 1440
2019 Apr 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
تصویب کلیات سند توسعه و امنیت پایدار استان      

 استاندار خراسان جنوبی گفت: کلیات سند توسعه و امنیت پایدار استان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی به شکل راهبردی تصویب شد. به گزارش ایرنا، مروج الشریعه شنبه شب در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور تولیت آستان قدس رضوی در استانداری برگزار شد، افزود: مسئله مربوط به شورای امنیت و توسعه پایدار شرق و غرب کشور 9 استان را شامل می شود و مسئولیت استاندار خراسان جنوبی به دستور وزیر کشور کمک برای تهیه اسناد توسعه استانی این 9 استان است.  وی بیان کرد: این سند با رویکرد آب در درجه نخست به عنوان مهمترین نیاز همچنین دارای محورهایی از جمله عمران و توسعه روستایی و شهری، حمل و نقل، مسائل فرهنگی، اجتماعی و آموزشی، اقتصاد و تولید بر مبنای رقابت پذیری محصولات تولیدی استان در بخش های مختلف است.

استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: خوشبختانه سند آمایش استان در دفاتر بخشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مصوب شده و بهترین نقشه راه استان است. وی اضافه کرد: در حوزه اشتغال 118 میلیارد تومان تسهیلات در مرحله نخست به استان اعلام شد که این اعتبار در چرخه پرداخت قرار گرفت و بعد از اینکه همه طرح هایی که فقط مربوط به اشتغال روستایی بود، انجام شد بدون اینکه ریالی به طرح های شهرک های صنعتی داده شود، 21 میلیارد تومان تشویقی در مرحله دوم به استان دادند که جذب شد. مروج الشریعه بیان کرد: در آخرین دیدار که با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتم و شرایط خراسان جنوبی برای ایشان تبیین شد در نخستین اقدام دولت یکصد میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ چهار درصد را برای جبران بخشی از خسارت ها و مشکلات ناشی از خشکسالی که به جامعه تولیدی روستاییان وارد شده، اختصاص داد و علاوه بر آن 47 میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت های طبیعی استان مثل قنوات، آبخیزداری و بخش تولید در حوزه کشاورزی اختصاص یافت.

آرایش کشور متناسب با

جنگ اقتصادی و روانی باشد

 تولیت آستان قدس رضوی نیز در این جلسه گفت: آنچه در جامعه باید به آن توجه شود این است که آرایش کشور برای مواجهه با جنگ اقتصادی، رسانه ای و روانی دشمن باشد.  

حجت الاسلام رئیسی با بیان این که کار دشمن شکل دیپلماسی ندارد بلکه یک حرکت اقدامی است که آثار خود را در بخش های مختلف اقتصادی نشان می دهد، اضافه کرد: امروز برای همه روشن است که عرصه مسائل اقتصادی عرصه ای است که باید در آن حرکتی جهادی انجام شود و با فعالیت معمولی، زودگذر و روزمره گره ها باز نمی شود. وی با اشاره به این که خراسان جنوبی فرهیختگان زیادی دارد ، بیان کرد: این استان فرهنگی است و صاحبنظران زیادی داشته که این افراد در استان های دیگر کشور هم فعال هستند و طرح آمایشی که دانشگاه بیرجند ارائه کرده، نشان می دهد علم می خواهد همراه با روستا و شهر حرکت کند. وی گفت: باید افزایش نقدینگی در کشور به سمت تولید هدایت شود چون این افزایش نقدینگی که در کشور وجود دارد به نظر همه اقتصاددان ها مشکل جدی برای کشور ایجاد می کند و اگر تولید رونق بگیرد، بسیاری از مشکلات مردم کاهش پیدا می کند.

 

اقتصاد این استان سنگ است

رئیسی افزود: حجم وسیعی از نیروهای کارآمد که اهل فکر و اندیشه هستند در کشور داریم و اینها سرمایه های ما هستند، مقام معظم رهبری در سفر قبل از استان شدن خراسان جنوبی به این منطقه فرمودند که اقتصاد این استان سنگ است. وی بیان کرد: در مشهد مقدس پروژه ای را دیدم که مسئول آن توضیح می داد سنگ های این مجموعه را از فرانسه و ایتالیا آورده ایم و وقتی بهترین سنگ ها در کشور ایران است چرا باید از دیگر کشورها سنگ وارد کنیم. تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما در آستان قدس آمادگی داریم و همه با تمام ظرفیت هایی که دارند، وارد عرصه شوند چون دست خدا با جماعت است و کار فرهنگی، محرومان و نیازمندان و توجه به موضوع زیارت از ماموریت های محوری آستان است.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/13 -- 19:00:31
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 108

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا