نسخه قابل چاپ 
مشاهده کامل خبر
اختلال روانی رایج که زندگی‌تان را مختل می‌کنند      

 

 راحله شهریاری - مطابق نظر سالی وینستون، مدیر موسسه‌ی اختلال اضطرابی و استرس مریلند در تاوسن، تفاوت از طریق عواطف فرد مشخص می‌شود که دارای تاثیری است که برای سلامت شخص مضر است. برای آنکه زندگی آرام‌تری را سپری کنید بهترین کار آن است که بر سر مسائل کوچک خودتان را ناراحت و اذیت نکنید.

نشانه اختلال اضطرابی: اختلال در خوابیدن

اگر در خوابیدن مشکل دارید، ممکن است زیر بار استرس زیادی هستید.

اگر گاه به گاهی در به خواب رفتن مشکل داشته باشید عادی است، اما هر شب بیدار دراز کشیدن و فکر کردن به مشکلات‌تان عادی نیست. حتا ممکن است در نیمه‌های شب هم برای‌تان داشتن آرامش و خواب راحت کار دشواری باشد.اگر این‌هایی که گفته شد برایتان آشنا است، ممکن است دچار اختلال اضطرابی باشید.

ترس‌های بی‌مورد و غیر منطقی

هر کسی ترس‌های خودش را دارد، اما واکنش‌ها در هنگام مواجه با آن ممکن است متفاوت باشند.وقتی کسی هنگام مواجه با ترس خود واکنش شدیدی نشان می‌دهد، ممکن است در رابطه با آن موضوع خاص اضطراب داشته باشد که می‌تواند زندگی شخص را مختل کند.. تنش‌های عضلانی

وقتی کسی دچار انقباض عضلانی می‌شود معمولا به معنی این است که آن فرد شوکه یا غافلگیر شده است. اما ماهیچه‌ها نباید مرتبا دچار تنش و گرفتگی بشوند مگر آن که شخص دچار اضطراب مداوم باشد.

سالی وینستون توضیح می‌دهد: کسانی که اختلال اضطرابی دارند باید برای جلوگیری از هر انقباض عضلانی ناخودآگاهی ورزش کنند.

۵. سوء هاضمه مزمن

به قول وینستون ممکن است به ذهن‌مان مربوط نشود. از آنجایی که سندرم‌های دیگری که به علت اضطراب به وجود می‌آیند در سایر قسمت‌های بدن وجود دارد، وینستون بیان کرد که سندرم روده‌ی تحریک پذیر ممکن است «اساسا یک اضطراب در دستگاه گوارشی» باشد.

نشانه اختلال اضطرابی : صحنه هراسی

صحنه هراسی یک ترس بسیار رایج است، اما متمرکز شدن روی آن کار سالمی نیست. انجام این کار می‌تواند ترس را به اختلال اضطرابی تبدیل کند.

۷. خودآگاهی: این ماهیت انسان است که به آنچه دیگران فکر می‌کنند اهمیت بدهد، اما وقتی ترس شخص از نظرات دیگران پیامدهای اجتماعی وسیعی به بار بیاورد، مانند مشکلات کاری و روابط، آن فرد ممکن است دچار اختلال اضطرابی باشد.

۸. هراس (پنیک): اختلالات هراسی نیز ممکن است از اضطراب ناشی شوند. شخص ممکن است همیشه مجبور باشد درباره‌ی آینده‌ی نامطمئن زندگی خود فکر کند. او پیوسته درباره‌ی چیزهایی که ممکن است به صورت غیر منتظره ظاهر شوند هراس دارد.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/19 -- 09:37:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 402