نسخه قابل چاپ 
مشاهده کامل خبر
واحدهای تولیدی تعطیل شده در مرکز استان فعال می‌شوند      

فرماندار شهرستان بیرجند ضمن بیان اینکه با کمک ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی، ترمینال صادراتی استان پیگیری شود گفت: یکی از برنامه‌های سال آینده پیگیری برای فعال ساختن  واحدهای تولیدی تعطیل شده است.علی ناصری در کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بیرجند اظهار کرد:  فعال کردن واحدهایی که تعطیل شده‌اند و راه‌اندازی مجدد آنها در دستور کار بوده و تاکنون از 50 واحد راکد در بخش کشاورزی و صنعت 10 واحد به چرخه تولید برگشته است.

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: یک واحد دیگر نیز در حال برگشت به چرخه تولید است و اهداف اصلی ما در سال جدید بررسی بهتر و سریع‌تر و فعال کردن واحدهای تولیدی و تجاری است که دچار مشکل شده‌اند.

ناصری افزود: از اقداماتی که باید برای آن برنامه داشته باشیم پشتیبانی در حوزه خدمات گردشگری است و شهرستان بیرجند باید درگاه بزرگی برای شرق کشور در تولید صنایع دستی گردشگری باشد و همه آنهایی که با صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری ارتباط دارند باید برای توسعه زیرساخت اشتغال گردشگری تلاش و برنامه‌ریزی کنند.

فرماندار بیرجند گفت: با کمک ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی، ترمینال صادراتی استان پیگیری شود که مدنظر ما برای سال آینده است و موضوع تشکیل اتاق فکری برای توسعه بیرجند و توسعه اشتغال از برنامه‌های سال آینده است و باید همه مدیران اعم از بانکی و غیره به ما کمک کنند تا با اولویت سرمایه گذاران را جذب کرده و از آنها حمایت کنیم. 

ناصری افزود: باید تلاش شود امکان توسعه بیرجند بیشتر فراهم شود و یکی از بسترهای مغفول مانده حوزه IT است که باید با نوآوری بستر فناوری اطلاعات فراهم شود و از همه پتانسیل‌ها استفاده عینی و تجاری شود.وی گفت: فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی با به کارگیری ایده‌های نو با پارک‌های علم فناوری ارتباط داشته تا اشتغال مولد و کم هزینه رقم بخورد.فرماندار بیرجند افزود: از آن جایی که محصولات استراتژیک خراسان جنوبی ثبت جهانی شده دستورالعمل برای اجرایی شدن داده‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها برنامه‌‍ریزی شود و تا جایی که امکان دارد دستگاه‌ها در راستای تولید و اشتغال تلاش کنند چراکه هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

 

تحقق ۱۰۹ درصدی

 تعهد اشتغال در بیرجند

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیرجند گفت: تعهد اشتغال در شهرستان بیرجند ۱۰۹ درصد تحقق یافته است. محمد مهدی راستگو اظهار کرد: در سال جاری سهمیه ایجاد اشتغال در بیرجند دو هزار و ۴۷۵ نفر بوده که بین ۲۰ دستگاه تقسیم شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند بیان کرد: بر اساس آمار تاکنون برای دو هزار و ۶۹۷ نفر در شهرستان بیرجند اشتغال‌زایی شده که نشان دهنده تحقق ۱۰۹ درصدی تعهد اشتغال در بیرجند است.

راستگو ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال ۳۲۴ فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده است که ۲۵۹ مجوز مربوط به طرح‌های مستقل و تعداد  ۷۵ مجوز نیز مربوط به طرح‌های پشتیبان بوده است. رئیس فنی وحرفه ای شهرستان بیرجند نیز در این کارگروه گفت: در راستای مهارت آموزی در محیط ۲۳۰ نفر تعهد داشتیم که ۱۰۰ درصد آن محقق شده است.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/12/22 -- 19:01:22
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 286