نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 4 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
28. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سهم 48 میلیاردی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری از اعتبارات صندوق نو آوری      

محمودآبادی- افرادی که در پارک علم و فناوری پذیرش می شوند با 110 عنوان حمایتی مواجه می شوند. امسال ۵۴ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌های دانش بنیان استان مصوب شده که حدود ۴۸ میلیارد تومان آن سهم شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به 110 عنوان حمایتی در پارک علم و فناوری گفت:  سال گذشته سهم اعتبارات حمایتی پارک علم و فناوری از صندوق نوآوری و شکوفایی ۱۳۰ میلیون تومان بود که امسال با رشد بی سابقه‌ای همراه شد و حاصل آن دعوت از مسئولان این صندوق برای حضور در استان است.

محمد علی ناصری با توجه به اینکه اعتبارات و حمایت از شرکت ها بدون سود است، افزود: اعتبارات هزینه‌ای پارک امسال یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان بوده که پرداخت شده است. رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی گفت: همچنین از محل بانک‌های طرف قرارداد نیز امسال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شده است. وی ادامه داد: از محل صندوق کارآفرینی امید نیز امسال همچون سال گذشته ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده، علاوه بر این سهم حمایت بنیاد برکت در سال جاری ۲۲۰ میلیون تومان بوده است. ناصری گفت: باید پارک‌های علم و فناوری را از ادارات دولتی جدا کنیم چرا که ماموریت پارک‌های علم و فناوری فراهم سازی بسترهای لازم برای فعالیت افراد علاقه‌مند در این حوزه است.

یک پارک علم و فناوری و چهار مرکز رشد

وی افزود: در حال حاضر در خراسان جنوبی یک پارک علم و فناوری و چهار مرکز رشد در شهرستان بیرجند، قاین، فردوس و طبس فعال  است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت ۱۴۶ شرکت در پارک علم و فناوری استان گفت: این شرکت‌ها در حوزه‌های کشاورزی، گیاهان دارویی، معدن، گردشگری و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می‌کنند.

به گفته وی از مجموع شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان ۵۹ شرکت در دوره پیش رشد، ۶۵ شرکت در دوره رشد و ۲۲ شرکت در دوره امور موسسات قرار دارند. ناصری با تاکید بر اینکه ۵۷ شرکت معادل ۳۹ درصد شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان در حوزه آی سی تی فعالیت دارند، اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۲ کارگاه عمومی با ۱۵۰ ساعت در حوزه فرهنگ سازی برگزار شده است. وی با اشاره به اینکه هدف پارک توانمندسازی افراد است، افزود: امسال همچنین ۲۴ عنوان کارگاه با ۱۲۶ ساعت ویژه واحدهای فناوری و شرکت‌های پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در حوزه توانمندسازی برگزار شده است. رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی گفت: شرکت‌های مستقر در اراضی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی از مزایای ویژه مناطق آزاد برخوردار هستند.

 وی اضافه کرد: سال گذشته ۷۶۲ میلیون تومان و در سال جاری یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان حمایت و پرداخت مستقیم به فناوران استان انجام شده است.

اشتغالزایی برای 700 نفر

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی گفت: سال گذشته برای ۵۶۰ نفر اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان خراسان جنوبی ایجاد شده و امسال نیز آمار اشتغال این شرکت‌ها ۷۰۰ نفر بوده است.

رشد اعتبارات هزینه ای

وی با اشاره به رشد اعتبارات هزینه‌ای پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در سه سال گذشته گفت: این اعتبارات سال ۹۶ مبلغ ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، سال گذشته سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و امسال به ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است. رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی اعتبارات تملک پارک علم و فناوری را سالانه حدود ۲ میلیارد تومان اعلام کرد که معمولا به طور کامل تخصیص یافته و صرف ساخت ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان می‌شود.

وی ادامه داد: در ساختمان جدید پارک مجوز استقرار پنج شرکت اخذ شده و پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۷۵ درصد است.

فضای لازم برای 30 شرکت دیگر 

وی با اشاره به ضعیف بودن استان در بحث فضای استقرار پارک علم و فناوری افزود: حداقل برای ۳۰ شرکت دیگر در استان فضای مناسب نیاز است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با اشاره به ثبت اختراع ۵۶ شرکت در سال ۹۸ گفت: امسال پنج شرکت ثبت برند و چهار شرکت ثبت طرح صنعتی کرده‌اند که با حمایت پارک علم و فناوری بوده است. وی راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان را یکی از اقدامات امسال پارک علم و فناوری برای بسترهای جدید توسعه فناوری عنوان کرد و افزود: این صندوق با محور بانک مرکزی در همه زمینه‌ها می‌تواند فعالیت کند.  ناصری شرکت در نمایشگاه‌ها و برگزاری رویدادهای کارآفرینی را از جمله حمایت‌های پارک علم و فناوری برشمرد و افزود: شرکت‌های تحت حمایت پارک امسال در بیش از ۱۰ نمایشگاه شرکت کرده‌اند و ۱۲ رویداد کارآفرینی نیز از ابتدای امسال برگزار شده است.

وی ورود خیران برای تامین زیرساخت مکان استقرار شرکت‌ها را با اهمیت دانست و گفت: مسئولان شهری و شهرداری‌ها نیز در این زمینه می‌توانند برای استقرار پارک‌ها حمایت‌هایی را داشته باشند. 

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی وقف را دیگر ظرفیتی برشمرد که در بحث فناوری و اشتغال کاربرد بسیار موثری دارد و ادامه داد: این قبیل کمک‌ها اگر جذب شود معادل آن می‌توانیم از کشور اعتبارات گرفته و در استان هزینه کنیم. به گفته وی پارک علم و فناوری از سال گذشته تاکنون بر روی جذب و پذیرش تمرکز بیشتری کرده است، تا از این طریق فرهنگ سازی برای نقش پارک و 

توانمند سازی افراد با جدیت بیشتری دنبال شود.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/11/22 -- 20:40:15
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 36

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا