نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 29 مهر 1398
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
21. صفر 1441
2019 Oct 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
هیچ کانون بحران بیماری در استان نداریم      

محمودآبادی- واکسن رایگان به خراسان جنوبی نمی دهیم، چراکه فقط 70 میلیارد تومان به موسسه ی رازی بدهی داریم.

همایش روز دامپزشک روز گذشته در سالن همایش های بانک کشاورزی برگزار شد. معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور در این مراسم با گرامیداشت روز دامپزشک گفت: با اینکه سازمان به استان ها واکسن رایگان نمی دهد. اما دامپزشکی این استان توانسته با تمام توان نیاز اعتباری را تامین و واکسیناسیون رایگان را در استان انجام دهد.محمدرضا مومنی افزود: خوشبختانه در زمان حاضر هیچ کانون بحران بیماری در خراسان جنوبی نداریم که نشان دهنده تلاش مضاعف پرسنل دامپزشکی این استان است.وی با اشاره به برخی مشکلات اعتباری و کمبود نیروی انسانی در سازمان دامپزشکی کشور و استان ها اضافه کرد: سال گذشته واکسن تب برفکی را هزار و 960 تومان می خریدیم اما امسال 4 هزار و 200 تومان شده است.  وی رشد بیش از حد قیمت واکسن را در همه ی بخش ها مورد تاکید قرار داد و گفت: این موضوع باعث شده فقط به موسسه ی رازی 70 میلیارد تومان بدهکار باشیم.

مومنی این کمبود اعتبار را به کمبود نیرو نیز تعمیم داد و افزود: هم اکنون 40 درصد از پست های سازمانی ما خالی است که اگر بخش خصوصی به کمک ما نمی آمد بخش دولتی توان مقابله با این همه مشکل را نداشت.معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: حدود 845 بیماری با تلاش بخش دولتی و خصوصی پیشگیری شده است. وی با اشاره به اینکه سال 96 حدود 450 میلیارد تومان غرامت برای خسارات وارده به بخش دامپروری پرداخت شده گفت: این موضوع باعث شد دولت و به خصوص رئیس جمهور نگاهشان به دامپزشکی تغییر کند.

 

برند عسل

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی نیز  با قدردانی از تلاش همکارانش در دامپزشکی و فعالیت های خوبی که در این زمینه انجام شده گفت: به دنبال برند سازی برای برخی از محصولات دامی به خصوص شیر شتر و عسل هستیم. اصغرزاده افزود: در استان از حیث نیروی جوان و توانمند مشکلی نداریم که همه با عشق و دلسوزی آنچنان فعالیت می کنند که احدی درگیر بیماری های مشترک دام و انسان نشود.

 

سربازان گمنام اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز در این جلسه دامپزشکان را سربازان گمنام اقتصادی توصیف کرد که همیشه تلاش می کنند با اقدامات پیشگیرانه هزینه های مضاعف در زمینه ی بهداشت و درمان به وجود نیاید.عابدی افزود: مسائل بیوتروریسم از مهمترین موضوعاتی است که امروز بیشتر کشورها مراقبت هایی برای آن انجام می دهند و در خراسان جنوبی با وجود هم مرزی با افغانستان ما همیشه در شرایط مطلوب بوده ایم.وی این هم مرزی مشترک با کشور افغانستان را با وجود تهدید ها یک مزیت دانست و اضافه کرد: با ایجاد پست های قرنطینه ای توسط دامپزشکی در مرز  توانستیم در زمینه های اقتصادی و معیشتی استان به خوبی رشد کنیم.وی عنوان پاکترین استان در حوزه ی بیماریهای مشترک را برای گردشگران بسیار ارزشمند اعلام کرد و گفت: این عنوان خراسان جنوبی می تواند تا حد بسیاری در دیدگاه گردشگران به لحاظ امنیتی تاثیر داشته باشد.

 

هیچ موردی از تب کنگو نداشتیم

رئیس مرکز بهداشت استان نیز با اعلام این خبر که سال گذشته هیچ موردی از تب کریمه کنگو نداشتیم اعلام کرد: در کل کشور 8 مورد مرگ به علت این بیماری به وجود آمد و البته 84 نفر هم ابتلای به کنگو گزارش شده بود.مهدی زاده افزود: خوشبختانه با تعاملاتی که بین ما و سازمان دامپزشکی است بسیاری از مشکلات و چالش ها رفع و یا در حال رفع است نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: باید ببینیم که مطالباتی که مردم نسبت به دامپزشکی دارند به خوبی برآورده می‌شود یا خیر؟ حجت‌الاسلام سجادی افزود: بر اساس برآوردهای خودمان چه دامداری صنعتی و چه سنتی در هر دو بخش رضایت آنها را مشاهده می‌کنیم که از این حیث دامپزشکی موفق عمل کرده و با تمام توان خود توانسته در خدمت مخاطبان خود باشد.

نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: در استان از نظر نیروی انسانی شاید در مضیغه باشیم اما سعی شده کارکرد مطلوب باشد و انسجام و اتحاد خوبی وجود دارد. وی با تاکید بر توجه ویژه برای جبران نیروی انسانی در دامپزشکی استان یادآور شد: با این نیروی انسانی کم اما سعی شده کارآیی پایین نیاید. سجادی بر فعال شدن بخش خصوصی در استان برای کمک به دامپزشکی تاکید و خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها خدمت رسانی به شدت سخت است که اگر بخش خصوصی فعال شود در این زمینه کمک شایانی به خدمت رسانی خواهد شد‌.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/07/17 -- 20:09:28
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 42

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا