نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 29 مهر 1398
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
21. صفر 1441
2019 Oct 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
آخرین خبر از وضع پیشرفت پروژه خط آهن فردوس      

سربازی- پس از دو دهه انتظار و کش و قوس های فراوان، سی ام اردیبهشت سال جاری بود که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی اتصال شهرستان فردوس به خطوط ریلی کشورآغاز و یکی از آرزوهای دیرینه مردم این منطقه که در برهه ای از زمان مورد بی مهری قرار گرفته بود رنگ واقعیت گرفت. اکنون از آن زمان بیش از چهار ماه  می گذرد، لذا خبرنگار آوا  برای تهیه گزارش میدانی ازمشاهدات خود و صحبت های مسئولان اجرایی خط ریلی به محل اجرای پروژه رفت. در ابتدای  ورود آنچه مشاهده شد چند دستگاه راهسازی بود که اغلب فعالیتی نداشتند، کمی آنطرف ترو درفاصله پانصد متری یک کامیون و لودر مشغول بارگیری خاک بود، در نگاه اول آنچه به ذهن هر بیننده ای می آمد با آنچه تصور انسان از یک پروژه بزرگ راه آهن بود تفاوت زیادی داشت، کارگاه تقریبا نیمه تعطیل بود.به سراغ مسئول اجرایی خط می روم، وقتی از اومی پرسم چرا فقط یک کامیون مشغول بارگیری هست می گوید  یکی از کامیون هایمان خراب و دیگری نیز پنچرشده است.

 

نقشه برداری 45 کیلومتر از مسیر

علی زمانی در ادامه به بیان کارهایی که تا کنون انجام شده پرداخت و گفت:تا کنون 45 کیلومتر از مسیر نقشه برداری شده که از این مقدار30 کیلومتردکوپاژ( بوته کنی و مشخص کردن مسیر) شده است.وی با بیان اینکه 10 کیلومتر ازمسیر بسترسازی و نقشه ابنیه از قبیل پل ها مشخص شده افزود: سه کیلومتر از مسیر نیز خاک ریزی شده است.زمانی خاطرنشان کرد: بزودی کار پی کنی پل ها وآبراه ها نیز شروع خواهد شد. وی تصریح کرد: چون آزاد سازی زمین های مسیر تا کیلومتر 12 از نقطه شروع، حل نشده، ما کار را از جلوترشروع کرده ایم.

 

فقط دو ماه کار عملیاتی مفید

وقتی از اومی پرسم چرا در مدت 4 ماه کارکمتری انجام شده است در پاسخ گفت: یک ماه اول که نقشه ها کامل نبوده و پس از انجام تغییراتی توسط وزات راه و شهرسازی، مشاورآنها را کامل کرده است. وی ادامه داد: حدود 25 روز نیز تجهیز کارگاه از قبیل برخورداری از آب و مصالح نیز به طول انجامید و کار مفید و عملیاتی فقط دو ماه  است که شروع شده است.وی درباره پرداخت اعتبار نیز گفت: بر اساس پیشرفت پروژه اعتبارات پرداخت 

می شود و باید حجم بیشتری از کار انجام شود تا به میزان پیشرفت پروژه اعتبار دریافت کنیم. به گزارش خبرنگار ما، گر چه برای سرعت در کار تمام مسیر 72 کیلومتر  یکجا به مناقصه گذاشته شد که شرکت پوشش راه مشهد به عنوان برنده مناقصه در حال کار است ولی به نظر می رسد برخی از کارها مانند کامل کردن نقشه و تجهیز کارگاه باید قبل از شروع رسمی عملیات اجرایی انجام می شد.

 

12 کیلومتر ابتدایی خط 

که فعلا رها شده است

رئیس اداره راه و شهرسازی نیز درباره آزاد سازی 12 کیلومتر ابتدایی مسیر خط ریلی   گفت: با توجه به اینکه احتمال تغییراتی در مسیر ابتدایی وجود دارد و از طرف دیگر دارای زمین های معارض می باشد کار از کیلومتر 12 شروع شده است.

عربی اضافه کرد: تمام کارها بر عهده شرکت زیرساخت حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی می باشد و کارآزاد سازی مسیر ابتدایی نیز در زمان مناسب توسط این شرکت انجام خواهد شد.اگر چه در مراسم آغاز عملیات اجرایی خط ریلی فردوس برخی مسئولان قول های   شفاهی مبنی بر اینکه ظرف سه تا چهار سال پروژه به اتمام خواهد رسید را دادند ولی آنچه مسلم است این کار نشدنی است و اگردر 10 سال آینده نیز شاهد شنیدن سوت قطار در فردوس باشیم و بیشتر به طول نینجامد باید خوشحال باشیم چیزی که مسئول اجرایی خط با تجربه ای که در اینگونه پروژه ها دارد آنرا تایید کرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/07/16 -- 19:58:36
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 50

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا