نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
18. محرم 1441
2019 Sep 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
واکنش شرکت آب و فاضلاب استان به سخنان مدیر کل اوقاف      

غلامی- شرکت آب و فاضلاب به  سخنان مدیر کل اوقاف و امور خیریه  که روز دوشنبه در قالب نشست خبری و انتقادات صریح از شرکت آب  در زمینه راه اندازی سقاخانه ها در شهر بیرجند زده شده بود پاسخ داد. به گزارش آوا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: به استناد قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب مصوب دی 1369 ایجاد و بهره برداری از تاسیسات مربوط به توزیع آب شهری و همچنین جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهری به عهده شرکت آب و فاضلاب  است ، با تصویب این قانون همه موسساتی که در امر تصفیه و توزیع آب شهری دخالت داشته اند منحل و منحصرا شرکت های آب و فاضلاب مسئول توسعه، ایجاد و راهبری زیرساخت های این بخش می باشند.

هاشمی مقدم تصریح کرد: همچنین به استناد آیین نامه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب، برای واگذاری انشعابات خاص (ایستگاه های تصفیه و برداشت آب عمومی مورد نظر اوقاف از انشعابات خاص می باشد) کمیته ای در شرکت آب و فاضلاب تصمیم گیری می نماید که با نظر مساعد واگذاری انشعاب با رعایت ملاحظات زیست محیطی تصویب و تایید شده است. وی افزود: اداره کل اوقاف (بدون هیچ گونه هماهنگی قبلی)، طی سال گذشته نسبت به احداث جایگاه تصفیه و برداشت آب بدون در نظر گرفتن ملاحظات فنی و امکان سنجی فنی ارائه خدمات آب و فاضلاب اقدام نموده و نهایتا در دی ماه سال 97 جلسه ای در دفتر معاون امور عمرانی استانداری پیرامون چگونگی ارائه خدمات برگزار و مقرر شد با توجه به حساسیت مسائل بهداشتی آب شرب و دفع فاضلاب ناشی از فرآیند شیمیایی تصفیه آب و جلوگیری از آلودگی ثانویه نسبت به همکاری در واگذاری انشعاب وفق ضوابط جاری و متقاضیان ایستگاه های عمومی تصفیه آب اقدام نمایند که به فوریت بررسی های فنی از محل های مورد تقاضا انجام گرفته و نسبت به تنظیم پیش نویس تفاهم نامه برای ایجاد زیرساخت و نصب انشعابات وفق ضوابط وزارت نیرو اقدام گردید. وی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان از تاریخ فوق آمادگی کامل برای واگذاری انشعاب آب و فاضلاب و ارائه خدمات را پس از انعقاد قرارداد دارد که انتظار می رفت اداره کل اوقاف چنانچه ایراد یا سوالی به مفاد قرارداد داشت با مراجعه به شرکت آب و فاضلاب نسبت به حل مسئله و تعیین تکلیف اقدام می نمود. 

هاشمی مقدم خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است، بر اساس مصوبات جلسه دفتر معاون امور عمرانی استاندار می بایست، هرگونه دعوی و اختلاف نظر در این گونه موارد در نهایت با حکمیت معاونت امور عمرانی استانداری و اعمال نظر ایشان با حضور دستگاه های ذیربط حل و فصل گردد. وی افزود: ضمن تشکر از وظیفه شناسی آن اداره کل در حفظ حقوق موقوفه و تحقق نیات واقفان انتظار می رود در سایر شهرها از جمله فردوس و طبس که بخشی از آب قنات بلده و نهر گلشن، وقف آب شرب است پس از سال ها تصرف و استفاده غیر مرتبط، در راستای نیات واقفان که تامین آب شرب مردم 

می باشد احیا و در مدار شرب قرار گیرد. 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/03/21 -- 18:19:21
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 131

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا