نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
18. محرم 1441
2019 Sep 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
منجیان غریق، ۷۰ هزار نفر را در کشور نجات دادند      

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی گفت: در هشت سال اخیر ۷۰ هزار نفر توسط افراد نجات غریق از غرق شدن در سواحل و استخرهای کشور نجات یافتند. ایلخان نوری روز گذشته در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان خراسان جنوبی افزود: نجات غریق از رشته‌های مهم نه فقط در حوزه قهرمانی، بلکه در بخش امداد و نجات جان مردم از اهمیت برخوردار است.

وی گفت: قرآن کریم می فرماید نجات جان یک انسان با نجات جان همه مردم برابر است و کار منجی های غریق اهمیت ویژه دارد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی اظهار کرد: منجی غریق با تدریس، آموزش و کار مستمر به مدرس توانمندی تبدیل می شود لذا به مقوله آموزش باید توجه ویژه شود.وی افزود: باید کلاس های آموزشی و بازآموزی و تقویت مدرسان در دستور کار هیئت نجات غریق و غواصی استان باشد تا موجب ارتقای کیفی کار منجیان شود. ایلخان نوری با بیان اینکه رئیس هیئت نجات غریق استان راه بلند و خوبی پیش رو دارد، گفت: ۳۹۳ نفر منجی غریق در خراسان جنوبی آمار خوبی است و ۲۵ استخر در این استان فعال است، ۱۵۰ منجی غریق مربوط به بانوان بوده که این هم آمار خوبی است. وی بیان کرد: نجات غریق یک فرا ورزش است و در ابعاد گوناگون که پرورش نیروی متخصص و نظارت بر اماکن آبی و نجات جان انسان هاست، فعالیت گسترده ای پیش رو دارد.وی گفت: در بخش تعداد مدرس، مربی و داور در خراسان جنوبی نیاز به کار است و یکی از برنامه های مهمی که هر سال داریم موضوع قهرمانی کشور است که خوش درخشیدن در آن برنامه هم باید در دستور کار هیئت نجات غریق و غواصی استان باشد. رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی اظهار کرد: اخلاق مداری در نجات غریق حرف اول را می زند و احترام به پیشکسوتان و راهنمایی گرفتن از آنها چیزی است که ما در فدراسیون به عنوان اولویت به آن نگاه می کنیم و امیدواریم در این راه موفق باشیم و شاهد روزهای خوبی در خراسان جنوبی در حوزه آموزش و امداد و نجات و هم در حوزه قهرمانی باشیم. وی ادامه داد: سامانه منجیان غریق و غواصی کشور را راه اندازی کردیم و هدف از ایجاد این سامانه ثبت اطلاعات همه نیروهای متخصص نجات غریق در فدراسیون است.

ایلخان نوری گفت: بیمه ویژه ای برای منجی های غریق پیش بینی شده که با یک مبلغ ناچیز قراردادی با بیمه رازی منعقد کردیم تا دغدغه های منجیان غریق با توجه به مسئولیت سنگینی که بر دوش آنهاست، کاهش یابد. مدیرکل ورزش و جوانان هم در این نشست گفت: بخشی از کارکرد هیئت نجات غریق و غواصی با حوزه اوقات فراغت جوانان و جامعه پیوند می خورد و این نشان می دهد که این هیئت جایگاهی فرا ورزشی دارد و رویکردهایی که در حوزه امداد و نجات و تخصصی دارد جایگاه ویژه ای به این هیئت داده است.

سرپرست افزود: یکی از مشکلاتی که در ورزش کشور وجود دارد، این است که سازمان ها متصل به چند نفر اداره می شود و اغلب هیئت ها و فدراسیون های ورزشی این مشکل را دارند چون معمولاً مبنای تنظیم برنامه های ما براساس یک برنامه نبوده و کارها خیلی نظام مند نیست. وی اظهار کرد:  ساختار هیئت ورزشی را براساس آیین نامه هیئت های ورزشی تبدیل به حوزه عملیاتی کرده ایم و ۴۵ صفحه جدول خام ۱۲ ماه قبل تقدیم هیئت های ورزشی شده که ساختار اداری، مالی و... در این آیین نامه

بیان شده و می تواند به عنوان مجموعه ای که اطلاعات را در اختیار رئیس هیئت های ورزشی قرار دهد، مورد استفاده قرار گیرد.

 وی  بیان کرد: مبنای ساختار ترسیم شده براساس شرح وظایفی است که برمبنای آیین نامه هیئت های ورزشی مصوب هیئت وزیران است و برای تنظیم یک برنامه استفاده می شود و نظام ارزیابی هم موجود است.

وی گفت: یکی از مشکلات ما در گذشته عدم توزیع متوازن فرصت ها، منابع و امکانات بود که رئیس هیئت نجات غریق استان باید بتواند ساختاری را ترسیم کند که از همه تفکرات، عقاید و نیروها بر مبنای یک برنامه و بهره گیری از خرد جمعی کار را پیش ببرد. وی با اظهار اینکه در خراسان جنوبی به موضوع بهره گیری از خرد جمعی کمتر توجه شده است، افزود: نگاه های انحصاری که در چند دهه ایجاد شده، نگاه خارج از حوزه مرکز استان را نمی پذیرفت که در حال حاضر این موضوع اصلاح شده است. در این نشست پدرام نایب زاده با کسب ۱۲ رای از مجموع ۱۷ رای به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان انتخاب شد.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/03/20 -- 18:40:07
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 94

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا