نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 28 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
17. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دو ساعت فقط حرف های تکراری      

 سربازی- جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان فردوس در سال جدید در حالی برگزار شد که جز حرف های تکراری و خسته کننده برای جوانان هیچ دستاوردی نداشت. علاوه بر این مدیریت جلسه را مدیران میانسال و بعضا کهنسالی به عهده داشتند که می خواستند برای جوانان تصمیم بگیرند و فقط تعداد افراد انگشت شماری نسبتا جوان به جلسه دعوت شده بودند.

به گزارش خبرنگار آوا، در این جلسه دو ساعته ابتدا معاون سیاسی امنیتی فرمانداری فردوس ادغام دو سازمان ورزش و جوانان را موجب کمرنگ شدن توجه به مطالبات هر دو حوزه دانست و افزود: با توجه به آسیب ها و مشکلات اجتماعی که در حوزه جوانان در جامعه مشهود است لازم است وزارتخانه جوانان تاسیس شود.اسماعیلی تاکید کرد: به فرموده رهبری جوانانی که انقلاب و جنگ تحمیلی را درک نکرده اند امروز در صحنه های انقلاب رشادت هایی از خود نشان می دهند که امید را در دل انسان زنده می کنند. وی تصریح کرد: روحیه و نفس جوان مدیریت ویژه می خواهد ولازمه این امر حضور فعال جوانان در صحنه است.

 

جوانان دنبال مشاغل اداری و راحت نباشند

معاون فرماندار فردوس از اینکه جوانان دنبال مشاغل اداری و راحت هستند انتقاد کرد و افزود: امروز با سیاست چابک سازی دولت نباید برای اشتغال به سمت کارهای اداری برویم بلکه گستره حوزه اشتغال جوانان کارهای تولیدی است که متاسفانه جوان امروزی حاضر به ریسک پذیری در این بخش نیست.

در ادامه یکی از جوانان و افتخارآفرینان رزمی کار فردوس از اینکه دستور کار جلسه مدیریت اوقات فراغت جوانان است به شدت انتقاد و گفت: در حالی که مسئولان نتوانسته اند برای اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان کاری بکنند نباید صحبت از اوقات فراغت کرد.

 

انتقاد از نبود اعتماد و واگذاری

 پست های کلیدی به جوانان

وجودزاده خطاب به مسئولان گفت: برای اشتغال جوانان چه کار کرده اید و اگر جوان شغلی نداشته باشد چگونه ازدواج کند و آیا با این وضع بازار و گرانی حتی جوانی که ازدواج کرده، تمایلی به فرزند آوری دارد؟ وی از اینکه در پست های کلیدی از ظرفیت و توان جوانان استفاده نمی شود نیز انتقاد کرد و افزود: در کدام سیستم راهبردی جوانان در راس امور هستند و جلسات جوانان امروز به سمت و سویی می رود که فقط رفع تکلیف شود و بگویند ما فلان جلسه را برگزار کردیم در حالی که هیچ خروجی برای جوان ندارد.

مسئولان برای نیازهای اولیه جوانان

چه کار کرده اند

وی تاکید کرد: در حالی که جوانان دغدغه نیازهای اولیه خود را دارند آیا اصلا به اوقات فراغت شان می اندیشند که بخواهیم برای آن برنامه ریزی کنیم.

 رئیس اداره ورزش و امور جوانان فردوس نیز با بیان اینکه حداقل باید ماهی یک جلسه برای ساماندهی امور جوانان برگزار شود، گفت: سال گذشته فقط سه جلسه برگزار شد و با توجه به کمبود اعتبارات، لازم است سایر اداره های دولتی برای حل بخشی از مشکلات جوانان به ما کمک کنند. صادقی تصریح کرد: در حوزه گردشگری مقرر شده بناهای تاریخی شهرستان در اختیار موسسه حافظان تون قرار گیرد تا بتوانند در آنها تبلیغات محیطی انجام دهند ولی این موسسه خصوصی بدون کمک میرات فرهنگی قادر به انجام این کار نیست و باید کمک شود.

 

کارفرمایی که متقاضی کارگر افغانی است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فرهنگ کار در فردوس مغفول مانده و در زمان حاضر در همین فردوس کارفرمایانی داریم که از ما مجوز کارگر افغانی می خواهند. صولتی اضافه کرد: در حالی که بسیاری از جوانان بیکار هستند اما رغبتی به کارهای سخت در کارخانه ها ندارند و به عنوان نمونه کارخانه شمش منیزیم نیاز به 50 کارگر در خط تولید دارد ولی جوان فردوسی حاضر به کار در آن نیست.

وی افزود: برای جبران کمبود کارگر در این کارخانه مجبور شدیم از کارگرانی که بیمه بیکاری می گیرند به این کارخانه معرفی کنیم ولی آنها نیز بعد از چند روز کار را رها کرده اند.

 

بزرگترین مجتمع گلخانه ای استان

 آماده واگذاری به جوانان است

رئیس اداره جهاد کشاورزی فردوس نیز با بیان اینکه بزرگترین مجتمع گلخانه ای استان در شهرستان فردوس با زیرساخت کامل آماده واگذاری است، افزود: در زمان حاضر استقبالی از سوی جوانان برای کار تولیدی در این مجتمع نشده است. مهمیز افزود: 32 واحد گلخانه ای آماده واگذاری است و حتی بانک کشاورزی تسهیلات لازم برای راه اندازی گلخانه می دهد و ما نیز آماده آموزش متقاضیان و اعزام آنان به هر نقطه از کشور برای آموزش عملی هستیم.

وی تاکید کرد: برای هر واحد سند تک برگی نیز صادر می شود و این همه امکانات و زیرساخت ها در شرایط فعلی بیکاری و اوضاع اقتصادی دولت با استقبال بسیار کم جوانان مواجه شده است.

 

اعتراف فرماندار به بر زمین ماندن 

خواسته ها و مشکلات جوانان

فرماندار فردوس هم که در آخرین دقایق جلسه حضور یافت با اذعان به اینکه خواسته ها و مشکلات جوانان همچنان بر روی زمین مانده گفت: علیرغم تمام تلاش ها هنوز گره های زیادی در حوزه جوانان بسته مانده که تعامل دستگاه های اجرایی می تواند راه گشا باشد. میرزایی افزود: با توجه به کمبود شدید اعتبارات توان ما در زمان حاضر فقط شنیدن خواسته های جوانان است که البته با همکاری تمام اعضای ستاد می توان بخش کوچکی از این مشکلات را حل کرد.

 

گله جوانان به عدم خروجی این جلسه

در ادامه جلسه پس از تبادل نظر و ارائه گزارش برخی اعضای جلسه درباره برنامه های هر کدام از نهادهای ذیربط برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان تصمیماتی گرفته شد. در پایان این جلسه جوانان حاضر در جلسه در گفتگو با خبرنگار ما از اینکه این جلسه دو ساعته نیز مانند بسیاری از جلسات دیگر برای جوانان خروجی نداشت گله و شکایت داشتند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/25 -- 18:17:41
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 54

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا