نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 28 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
17. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دهم رمضان وفات حضرت خدیجه (س)      

بار دیگر ماه رمضان به روز دهم رسید و باردیگر یاد عام الحزن پیامبر (ص)  دلهایمان را غم خانه ساخت. فرا رسیدن سالروز وفات ام المومنین ، مادر ام ابیها و ائمه معصومین علیهم السلام ، همسر شجاع و فداکار وبی مثل نبی ، غمخوار روزهای تنهایی و غربت پیامبر  رسید.  حضرت خدیجه نخستین همسر پیامبر (ص)  بود و تا خدیجه (س)  زنده بود نبی گرامی اسلام (ص) همسری اختیار نفرمود. سبقت به اسلام و خدمات او به پیامبر (ص) زیاده از آن است که ذکر شود. در فضیلت آن حضرت همین بس که والده مکرم حضرت صدیقه طاهره (ص) است و همه ذراری پیامبر(ص)  به ایشان منتهی می شوند.

آن حضرت هنگام رحلت چند وصیت به پیامبر(ص)  نمودند و با آن همه فداکاری و انفاق مال، به پیامبر (ص)عرض کردند: «یا رسول ا...! مرا ببخشید که در حقّ شما کوتاهی کردم». پیامبر (ص) فرمودند: «حاشا و کلّا! من از شما تقصیری ندیدم بلکه منتهای سعی و کوشش خود را در حقّ من نمودی. شما در خانه من زحمات زیادی را متحمل شدی و اموالت را در راه خدا بذل و بخشش نمودی». آنگاه خدیجه (س)  عرض کرد: یا رسول ا... شما را وصیت می کنم به این دخترـ و به فاطمه (س) اشاره نمود این دختر بعد از من یتیم و غریب است. کسی از زنهای قریش او را اذیت نکند. کسی به صورت او لطمه ای نزند، به روی او داد نزند و مکروهی نبیند. آن حضرت اولین زنی است که پیامبر (ص)  را تصدیق نمود و اول زنی است که در مکه با رسول خدا (ص)  نماز جماعت خواند و اول زنی است که ایمان خود را در مکه در میان مشرکین اظهار نمود و اول زنی است که درمقابل دشمن از رسول خدا (ص)  دفاع نمود و اول زنی است که ایمانش با قبول ولایت امیرالمؤمنین (ع)  درجه کمال رسید.

حضرت خدیجه با وجود اینکه بخش عمده‌ای از زندگی‌اش در دوران جاهلیت سپری گردیده که در آن عصر و زمان از پاکدامنی و عفت و توجه به ارزش‌های معنوی الهی خبری نبوده ولی در همان دوران نیز او به پاکدامنی شهره بوده و اشتهار به  طهارت روح داشته است.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/25 -- 10:40:41
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 179

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا