نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 28 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
17. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مسئولان کشوری هنگام تخصیص اعتبار خراسان جنوبی را ویژه ببینند      

حسینی- نشست ورزشی این هفته روزنامه آوا با رئیس هیئت اسکیت و دو نفر از مقام آوران این رشته با هدف معرفی این ورزش و بیان مشکلات آن در استان برگزار شد. شبانی که از ابتدای آذر 96 سکان دار هیئت شده است درباره وضع فعلی اسکیت استان عنوان کرد: اسکیت خراسان جنوبی نسبت به سایر استان های کشور به دلیل شرایط مالی و نبود حامی وضع خوبی ندارد. اسکیت دارای 9 رشته است ولی در استان تنها 4 رشته آن شامل سرعت، رول بال، اسکیت برد و فری استایل فعال هستند که با تورم های رخ داده شرایط کار را سخت تر کرده و برای کار حرفه ای هزینه ها بسیار بالاتر رفته است. وی با اشاره به این که در سه رشته سرعت، رول بال و فری استایل تاکنون اعزام های کشوری داشته ایم، ادامه داد: اما برای رشته اسکیت برد  فقط یک بار به تهران اعزام داشتیم و ورزشکاران این رشته آمادگی رقابت در سطح کشوری را ندارند. رئیس هیئت اسکیت به 3 باشگاه فعال در استان از جمله بیرجند آریا، پارت اسکیت و زاوه اشاره کرد و افزود: در بین شهرستان ها نیز فقط قاین، طبس، سرایان، فردوس، بشرویه و نهبندان فعالیت دارند. شبانی درباره کارهای انجام گرفته برای استعدادیابی در این رشته بیان کرد: سال گذشته یک مسابقه با همکاری آموزش و پرورش در روز معلم بر گزار کردیم ، 2 تا 3 بار نیز جشنواره هایی برای جذب استعدادهای این ورزش داشته ایم.

 

از اولین هیئت هایی بودیم

 که تقویم ورزشی ارائه کردیم

 

وی با بیان این که موثرترین نهادی که تاکنون با آن همکاری داشتیم آموزش و پرورش بوده است، اضافه کرد: قرار بود امسال نیز استعدادیابی انجام شود اما طبق دستور مدیر کل ورزش و جوانان برنامه به گونه ای شده است که استعدادیابی تمام رشته ها همزمان توسط اداره کل انجام گیرد. رئیس هیئت اسکیت با اشاره به این که از اولین هیئت هایی بودیم که تقویم ورزشی خود را ارائه کردیم، ادامه داد: سال گذشته سالن رزمندگان در اختیار هیئت استان بود ولی با تدبیر مدیر کل ورزش و جوانان قرار شد سالن ها در اختیار هیئات شهرستانی قرار بگیرد که ما نیز از این اتفاق استقبال می کنیم. شبانی از واریزی اعتبارات به هیئت نیز سخن گفت و خاطرنشان کرد: سال 97 ، فدراسیون فقط حدود 4 میلیون تومان واریز داشت، اما اداره کل ورزش و جوانان 35 میلیون تومان به هیئت اعتبار تخصیص داد.

 

هنگام تخصیص اعتبارات ، خراسان جنوبی را ویژه ببینند

 

وی میزان کمک های مردمی، خیران و اسپانسرهای مالی از هیئات ورزشی استان را با توجه به شرایط فعلی بسیار کم عنوان کرد و افزود: در گفتگویی که با رئیس هیئت اسکیت کرمان داشتیم گفتند ما برای موضوعات مالی سراغ اداره کل نمی رویم، بلکه کارخانه ها ماهیانه مبلغی را به حساب هیئت واریز می کنند، در همین لحظه مانده حساب مان 140 میلیون تومان است! همچنین مبلغ واریزی اسپانسرها برای هیئت خراسان رضوی در 9 ماه از سال 96، 65 میلیون تومان بود. رئیس هیئت با بیان این که چندین بار به کارخانه کویرتایر مراجعه داشتیم اما آن ها اعتبارات خود را صرف سالن و سایر امور ورزشی کارخانه می کنند، اضافه کرد: مسئولان بالادستی باید این را مد نظر قرار دهند که خراسان جنوبی استانی محروم است و هنگام تخصیص اعتبار همچون سایر استان ها دیده نشود.

 

اسپانسرها در گزارشات صدا و سیما دیده نمی شوند

شبانی با اشاره به این که سال گذشته به زحمت  یک اسپانسرپیدا کردیم، اما آن هم فقط درصدی از مبلغ را پرداخت کرد، یادآور شد: اسپانسرها با هدف تبلیغ کمک می کنند اما وقتی صدا و سیما هنگام گرفتن گزارش در نقطه ای می ایستد که بنر اسپانسر دیده نمی شود ، مشخص است که اسپانسر رغبتی به کمک ندارد. وی از مقام هایی که تاکنون توسط ورزشکاران این هیئت کسب شده است نیز سخن گفت و ادامه داد: سال 90،89 و 91 باشگاه آریا بیرجند در لیگ کشور تیم داشت ولی به دلیل هزینه های بالای شرکت در مسابقات نتوانست ادامه دهد و تا مدتی طولانی اسکیت سرعت استان تعطیل شد. سال گذشته نیز در لیگ حضور نداشتیم اما امسال حتما در لیگ شرکت خواهیم کرد. در رشته اسکیت ماراتن هم خانم ادیبی سال گذشته در مسابقات کشوری بندرعباس شرکت کرد. امسال نیز ایشان در مسابقات هفته گذشته کرمان نایب قهرمانی را کسب کرد. دو ورزشکار از طبس نیز داریم که در رشته ماراتن فعالیت داشتند اما به دلیل افزایش قیمت کفش اسکیت فعلا این ورزش را کنار گذاشتند. در رشته فری استایل هم سال گذشته نزدیک به 17 نفر به مسابقات کشوری اعزام شدند که کسب 2 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز از دستاوردهای آنان بود. رئیس هیئت در ادامه از وجودحدود 750 ورزشکار بیمه شده در این هیئت خبر داد و افزود: نزدیک به 200 نفر از این افراد، حرفه ای فعالیت می کنند.شبانی همچنین با بیان این که اسکیت رشته ای است که علاوه بر فعالیت بدنی نیاز به تمرکز بالا دارد، ادامه داد: دانش آموزان برای پرورش استعدادهایشان ، اسکیت را در برنامه اوقات فراغت تابستانی خود داشته باشند.

 

اسکیت سرعت را پس از 

4 سال تعطیلی ، فعال کردیم

 

حسین ادیبی فر، مربی اسکیت و مسئول کمیته رول بال هیئت استان نیز با بیان این که 17 سال است در این ورزش فعالیت می کنم، عنوان کرد: من تا دو سال پیش مربی نداشتم تا این که با دکتر مجیدی مربی اسبق تیم ملی آشنا و شاگرد ایشان شدم. وی با اشاره به این که اسکیت سرعت را از سال 88 شروع کردم، اضافه کرد: حدود 4 سال این رشته به دلیل نبود امکانات و علم کافی در استان تعطیل شد ولی از سال 95 دوباره فعالیت این رشته را به همراه خواهرم که در شاخه ماراتن فعالیت می کرد، آغاز کردیم. وی به مقام هایی که تاکنون خواهرش کسب کرده است، اشاره و گفت: ایشان سال 97 مسابقات ماراتن اهواز را شرکت کردند و امسال هم در مسابقات کرمان نایب قهرمانی را به دست آوردند. همچنین در مسابقات رول بال دختران در مسابقات دسته جات آزاد کشوری مقام پنجم را کسب کرده و در مسابقات لیگ برتر رول بال بانوان به همراه تیم مقام قهرمانی را از آن خود کردند. همچنین سال 94 به مسابقات جهانی هندوستان اعزام شدند و به عنوان ملی پوش مقام سوم را کسب کردند. ادیبی فر که مدیرعامل باشگاه پارت اسکیت نیز می باشد عنوان کرد: دو دوره در مسابقات قهرمانی کشور رول بال دسته جات آزاد شرکت کردم و دو مقام سومی را کسب کردم. سه اردوی تیم ملی نیز دعوت شدم و از سال 97 به این طرف مقام دیگری ندارم. همچنین مربی درجه یک سرعت، مدرس فدراسیون ، مربی درجه c بین المللی هاکی، داور بین المللی هاکی، داور بین المللی آیس اسکیتینگ، داور اسکیت سرعت نیز هستم و تاکنون در مسابقات لیگ برتر هاکی چندین دوره سوت زده ام.

وی ادامه داد سال 97 از زمانی که آقای سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان شد، خیلی کمک مان کردند در حدی که برای مسابقات لیگ رول بال بانوان 6 میلیون تومان مستقیم به باشگاه کمک کردند و اگر کمک های ایشان نبود بچه ها نمی توانستند مقام بیاورند.

 

رئیس هیئت حمایت احساسی

 و مالی از ورزشکاران نداشتند

 

این ورزشکار رشته اسکیت استان در ادامه باگلایه از رئیس هیئت عنوان کرد: ایشان نه حمایت احساسی و نه مالی از ورزشکاران داشتند. این درحالیست که هدف از برگزاری مسابقات، همایش ها و ... قهرمان پروری است و ورزشکاران را جمع می کنیم تا قهرمان داشته باشیم، ولی چرا زمانی که یک سری ورزشکار در سطح قهرمانی فعالیت می کنند به گونه ای با آنان برخورد می شود که از این ورزش دفع شوند؟ لطفا به ورزشکاران بها بدهید، نه به لحاظ مالی بلکه روحی و احساسی تا ورزشکار بداند هر کسی که بر مسند ریاست است از او حمایت و پشتیبانی می کند.ادیبی فر همچنین با بیان این که رشته اسکیت بسیار جذاب و مفرح بوده ، 

اضافه کرد: این ورزش حتی در تحصیل نیز کمک بسیاری به بچه ها می کند زیرا ذهن را آزاد کرده و قدرت تصمیم گیری را بالا می برد. از طرفی   از محبوب ترین رشته ها در فدراسیون است. وی با اشاره به این که کلاس ها با شهریه پایین برگزار می شوند، عنوان کرد: اگر کسی بخواهد وارد این رشته شود می توانیم تجهیزات را با تخفیف و قیمت مناسب در اختیارش قرار دهیم. از طرف خودم نیز قول می دهم به افراد با بضاعت کم رایگان آموزش دهم. وی همچنین از پدر و مادر خود بابت تمام حمایت هایی که داشتند،ویژه  تشکر کرد.

 

جاده نامناسب برای تمرین و نبود حامی مالی،

 از مشکلات ملی پوش اسکیت استان

 

فاطمه ادیبی فر مدال آور رشته اسکیت استان هم با بیان این که 10 سال است در این رشته فعالیت دارم، ادامه داد: 4 سال رشته رول بال را دنبال کردم و توانستم سال 94 مقام سوم کشوری را کسب کنم و به مسابقات جهانی هندوستان اعزام شوم، در این مسابقات هم مقام سوم را به دست آوردم. همچنین 2 مقام سوم مسابقات دسته جات آزاد در سال 95 و قهرمانی لیگ برتر رول بال در سال 97 را بین 11 تیم دارم. در اسکیت سرعت نیز در شاخه ماراتن 4 کیلومتر زیر نظر مربی اسبق تیم ملی دکتر مجیدی فعالیت کردم و توانستم نایب قهرمانی این رشته را در سال 98 بین 17 نفر کسب کنم.  2 سال است که کارت مربی گری دارم و از زمان شروع این ورزش تاکنون برادرم مربی من بوده، ادیبی فر از مشکلاتی که در مسیر ورزشکاران این رشته است همچون نبود حامی مالی، جاده نامناسب برای تمرین، هزینه های بالای اسکیت و هزینه هایی که خود برای اعزام به مسابقات پرداخت کرده است سخن گفت و افزود: اگر حمایت خانواده و برادرم نبود، به هیچ کدام از این موفقیت ها دست پیدا نمی کردم.

 

کلاس هایی که هیئت برگزار می کرد را متوقف کردیم

 تا باشگاه ها از سالن استفاده کنند

 

پس از انتقادهای مطرح شده از سوی ادیبی فر، شبانی توضیحاتی در این باره ارائه داد و گفت: آقای ادیبی فر مسئول فنی کمیته رول بال هستند اما 99 درصد کارهای باشگاه خود را می کنند و فعالیت کمی از ایشان در هیئت دیدیم. وی به حمایت هایی که تاکنون از باشگاه ها داشته است اشاره کرد و افزود: کلاس هایی که هیئت برای درآمدزایی برگزار می کرد را قطع کردیم تا باشگاه ها از سالن استفاده کنند. همچنین یک جلسه را رایگان و دو جلسه هم با 50 درصد تخفیف برایشان در نظر گرفتیم. زمان مسابقات رول بال نیز سالن رایگان در اختیار بچه های رول بال بود. اگر این ها حمایت نیست ، نام آن را چه می گذارید؟ پس از بحث بین ادیبی فر و شبانی رئیس هیئت، قرار شد جلسه ای با حضور نمایندگان ورزشکاران و رئیس هیئت برای حل اختلافات هیئت اسکیت  برگزار شود.

گفتنی است، شبانی اطلاعات باشگاه های فعال در شهر را برای اطلاع رسانی به متقاضیان اعلام کرد: باشگاه اسکیت بیرجند آریا، واقع در مهرشهر ، 

تقاطع بلوار همت با شماره تماس 09159618233، باشگاه اسکیت پارت ، خیابان 15 خرداد شرقی، حد فاصل چهار راه طوس و میدان دانشگاه با شماره تماس 09151605154 و باشگاه زاوه واقع در باهنر غربی با شماره تماس 09155618176 آماده پذیرش علاقه مندان به اسکیت هستند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/24 -- 18:58:58
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 174

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا