نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 5 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
29. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
120 میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده شهرداری بیرجند      

حسینی- نشست خبری رئیس شورای شهر و شهردار بیرجند به مناسبت هفته شوراها روز گذشته برگزار شد. تقی زاده رئیس شورا به برگزاری 160 جلسه رسمی و فوق العاده در سال گذشته و تصویب 425 مصوبه تاکنون اشاره کرد و ادامه داد: با مجموعه اقدامات شهرداری همچون بهینه سازی هزینه ها، بودجه شهری سال 97 به میزان 78 میلیارد تومان نسبت به سال 96، 40 درصد افزایش داشت و بالغ بر 40 درصد یعنی تا مبلغ 102 میلیارد تومان هم تحقق و تخصیص داشت. به گفته وی بودجه شهرداری در سال 98 ، 120 میلیارد تومان پیش بینی شده که انتظار است با کار جهادی شهردار تا 150 میلیارد تومان تحقق یابد.

 

12 سال هزینه کرد خلاف استانداردهای بودجه شهری!

 

رئیس شورا با بیان این که طبق استانداردها، باید 40 درصد بودجه شهری صرف کارهای عمرانی و 60 درصد صرف هزینه جاری شود اضافه کرد: ولی این استاندارد با توجه به انباشت نیروی انسانی طی سال های گذشته به هیچ عنوان تحقق نیافته بود و حتی 10 درصد صرف هزینه های عمرانی و 90 درصد صرف هزینه های جاری می شد!

به همین دلیل طی 12 سال گذشته شاهد حجم قابل توجهی از پروژه های عمرانی در بیرجند نبودیم. تقی زاده با اشاره به این که سال گذشته 59 درصد از بودجه شهری به پروژه های عمرانی و تنها 41 درصد به هزینه های جاری تخصیص یافت ، خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به پیگیری های شهردار، تعامل و هماهنگی با دستگاه های اجرایی ایجاد و روند بودجه افزایش قابل توجهی پیدا کرد، بدون این که اخذ عوارض از مردم تغییر چندانی کند.

وی به پروژه هایی که سال گذشته به اتمام رسید یا عملیات اجرایی آن آغاز شد اشاره کرد و افزود: بهسازی بلوارها،آیلندها، راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای برای پارک ها، ایجاد دو پارک در مهرشهر و سایت اداری از جمله این اقدامات بوده است. 

 

هزینه کرد 70 درصد از بودجه شهری برای شمال شهر

 

رئیس شورا از احداث پارک در خیابان انقلاب و پارک خطی در کانال مهرشهر در سال جاری سخن گفت و بیان کرد: یکی از اقدامات خوب سال گذشته راه اندازی چهارشنبه بازار در منطقه شمال شهر بود. 

تقی زاده با بیان این که ایجاد اعتدال در پروژه های جنوب و شمال شهر همواره از دغدغه های شهردار بوده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا سال گذشته 70 درصد از بودجه شهری در شمال شهر هزینه شد، با این که 70 درصد از عوارض اخذ شده شهرداری از سمت مردم جنوب شهر بود. وی با تاکید بر این که این هزینه کرد بودجه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها در مهرشهر است، تصریح کرد: متاسفانه اداره کل راه و شهرسازی هنگامی مهرشهر را تحویل شهرداری داد که به تعهدات خود عمل نکرده بود و منافع سازمانی بیشتر از تعامل و هماهنگی مدنظر قرار داشت.

وی با انتقاد از این که در طرح فرزان نیز به تعهدات عمل نشده بود، یادآور شد: با این وجود، طرح فرزان آماده بهره برداری بوده و منتظر اجرای پروژه روشنایی آیلندها و طرح ترافیکی راهنمایی و رانندگی هستیم که امیدواریم با حضور وزیر راه و شهرسازی در هفته شوراها به بهره برداری برسد.تقی زاده همچنین به شروع عملیات اجرایی پارک بزرگ جنگلی جهت رفاه مردم اشاره کرد و گفت: پروژه های دیگری چون زیباسازی بلوار جمهوری، پیاده روهای انقلاب، باغ ایرانی و میدان اجتماعات و .... در دست اجرا است.

 

شورا و شهرداری معترض بارگذاری جمعیت

 در طرح 450 هکتاری ارتش است

 

وی از احداث فرهنگسرا در سال 98، بهره برداری از 18 دستگاه اتوبوس و 6 مینی بوس در 9 اردیبهشت و تکمیل طرح ترافیک شهری تا 4 ماه آینده خبر داد. رئیس شورا به جلسه ای که اخیرا با استاندار برگزار شده بود اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از موارد مطرح شده در این جلسه اجرای پروژه انتقال پسآب شهری از محل تصفیه خانه بود که با اجرای آن، مشکل آبیاری فضای سبز برای همیشه حل می شود، استاندار نیز در این زمینه اعلام آمادگی برای همکاری کرد. تقی زاده همچنین به طرح 45 هکتاری ارتش اشاره کرد و گفت: شورا و شهرداری معترض بارگذاری جمعیت در این منطقه چه مسکونی و چه تجاری است. 

به گفته وی شنیده ایم بیش از 100 هزار نفر جمعیت برای این منطقه پیش بینی شده است. 

در همین راستا از استاندار درخواست کردیم تا جلوی ساخت و ساز را بگیرند و در این طرح بازنگری شود. وی اضافه کرد: حالت ایده آل این است که اراضی پادگان را برای ایجاد فضای سبز در اختیار شهرداری قرار دهند، دو خیابان عدل و معلم هم از میان اراضی گذشته تا شمال شهر به جنوب متصل شود.

 

گزارش مدیر کل بنیاد مستضعفان قانع کننده نبود

 

رئیس شورا همچنین به صحبت ها با استاندار درباره بنیاد مستضعفان اشاره کرد و ادامه داد: با سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان نیز مذاکره کردیم تا اولا مزایده ها محدودتر شوند تا قیمت اراضی شهر افزایش نیابد و مبالغی که بنیاد از مزایده و فروش به دست می آورد در همین استان سرمایه گذاری شود. تقی زاده با اشاره به این که مذاکره ای با طالقانی مدیر کل بنیاد مستضعفان استان داشتیم اما گزارش وی قانع کننده نبود، اظهار کرد: همچنین برای املاکی همانند ارگ که جزو میراث تاریخی شهر بوده اما بنیاد مستضعفان قصد فروش آن ها را دارد نیز باید اقدامی انجام شود. اگر این املاک در اختیار شهرداری ، دولت یا میراث فرهنگی و حتی سرمایه گذار قرار بگیرد شاهد آن چه در ارگ یا بنددره رخ نداده نخواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به این که شوراها هنوز در جایگاه واقعی خود که قانون گذار مشخص کرده قرار نگرفته اند، خاطرنشان کرد: نیاز به تعامل بیشتر دستگاه های دولتی به خصوص شرکت های خدمات رسان 

داریم تا شاهد تعلل در پروژه ها همچون طرح فرزان یا آسفالت کوچه های مهرشهر نباشیم.

 

بهره برداری از فاز اول پارک خطی بلوار پیامبر اعظم (ص) 

در روز اول ماه رمضان

 

جاوید شهردار بیرجند هم ضمن تبریک هفته شهر و شهروند، عنوان کرد: برای مدیریت پسماند شهری با پیمانکار جهت تفکیک از مبدا قرارداد بسته و کار از محلاتی همچون مهرشهر شروع خواهد شد، برنامه ما این است که تا پایان سال ، کار در تمام شهر اجرایی شود.

وی به بهره برداری از فاز اول پارک خطی بلوار پیامبر اعظم (ص) در روز اول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: 2 کیلومتر و 500 متر در شرق و غرب بلوار امسال اجرایی می شود. به گفته وی امسال پارکینگ طبقاتی خیابان حکیم نزاری شروع خواهد شد. شهردار با بیان این که امسال بخش هایی از پروژه پارک جنگلی به بهره برداری خواهد رسید، یادآور شد: ظرفیت های بسیار خوبی برای این پارک در نظر گرفته ایم و هر چه هزینه کنیم باز هم جا برای کار دارد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/04 -- 20:35:01
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 227

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا