نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 6 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
01. رجب 1441
2020 Feb 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
انتقاد از رواج «بخت‌آزمایی» در صداوسیما      

صف منتقدان مسابقات متعدد و مشکوک صداوسیما حالا دومین مخالف پرقدرت خودش را هم پیدا کرده است. پس از انتشار نظر یکی از مراجع تقلید شیعیان درباره «قمار» خواندن یکی از برنامه‌های صداوسیما آیت‌ا... خامنه‌ای در جریان دیدار با کارگران از رواج روش‌های شبیه بخت آزمایی در برخی سازمان‌ها از جمله صداوسیما انتقاد کردند. آیت ا... خامنه‌ای اشاره‌ای هم به ترویج فرهنگ کار و تلاش در میان جوانان کردند و از همین رهگذر نقدی را هم متوجه برخی ساز‌مان‌ها از جمله صداوسیما کردند. ایشان در بخشی از سخنان شان گفتند: باید فرهنگ کار و تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روش‌هایی شبیه بخت آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاه‌های مختلف از جمله صدا و سیما باید متوجه این معنا باشند. این دومین موضع‌گیری درخصوص مسابقات متعددی است که این روز‌ها در صداوسیما در جریان است و مدام و بلاانقطاع در حال راضی کردن مخاطب برای ارسال یک عدد به یک سامانه مشخص هستند. اخیرا هم پاسخ آیت‌ا... مکارم شیرازی به یک استفتا درباره برنامه برنده باش منتشر شد که صراحتا مسابقه این برنامه را قمار خوانده بود. 

آیت‌ا... مکارم شیرازی در پاسخ به سوالی در این خصوص گفته اند:  این کار قمار است و کسانی که شرکت می‌کنند مالک آن جوایز نمی‌باشند. 

البته درحالی که این استفتا و پاسخ مبنی بر قمار بودن مسابقه بزرگ برنده باش واکنش گسترده‌ای بین کاربران داشت، اما روابط عمومی این برنامه در واکنش به این استفتا، آن را رد و اعلام کرد: فرض مطرح شده در سوال استفتا کامل نیست و بالطبع فرض ناکامل جایگاه سوال را مخدوش می‌کند.  پیش از این نیز یکی از اپراتور‌های تلفن همراه در دستورالعملی استفاده از قرعه‌کشی برای جوایز سرویس‌های ارزش‌افزوده صرفا بر اساس عضویت را ممنوع اعلام کرده بود. به نظر می‌رسد 

با این دو موضع‌گیری سفت و سخت درباره ماهیت مسابقات صداوسیما به زودی شاهد جمع شدن بساط تبلیغات‌های آزاردهنده و متعدد صداوسیما در لابلای برنامه‌ها باشیم.

در همین حال اخیرا محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابلاغ دستورالعملی به اپراتور‌های موبایل درباره نظارت بر مسابقات غیرمشروع بخت‌آزمایی در تلویزیون و جلوگیری از این پدیده سوء خبر داده است. جهرمی با بیان این‌که این دستورالعمل به مدیران عامل اپراتور‌های تلفن همراه ابلاغ شده، تاکید کرد: عدم رعایت دستورالعمل برای اپراتور‌ها عواقب جدی در پی خواهد داشت.


گروه خبری : سیاسی
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/04 -- 20:31:06
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 105

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا