نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
18. محرم 1441
2019 Sep 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
تکمیل طرح های کوتاه مدت در کویرتایر17 میلیون دلار اعتبار نیاز دارد      

کشور در سفر به خراسان جنوبی و پس از ترک فرودگاه بیرجند بلافاصله  برای دیدار و نشست با فعالان اقتصادی استان خراسان جنوبی در شرکت کویرتایر حضور یافت و مورد استقبال آقای مهندس زینلی مدیرعامل کویرتایر قرار گرفت.

وی در مراسم استقبال خطاب  به آقای مهندس زینلی  گفت: خاطرات خوب و به یادماندنی از دوران حضور شما در مجلس دارم.مدیرعامل شرکت کویرتایر نیز در نشست فعالان اقتصادی استان خراسان جنوبی که با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در محل این کارخانه برگزار شد،ارزش ریالی هزینه های انجام شده برای طرح توسعه کوتاه مدت این کارخانه را 2 میلیون دلار و 9  میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این طرح به 17 میلیون دلار اعتبار نیاز  است.مهندس سید محمدحسین زینلی اظهار کرد: اگر طرح کوتاه مدت در مدت مشخص شده به انجام نرسد کمبود ظرفیت تولید کویرتایر همه سود کارخانه را خواهد بلعید. وی یادآور شد: برخی ماشین آلات مورد نیاز این طرح توسعه خریداری شده و آماده حمل است که برای تامین تعدادی دیگر از ماشین آلات نیازمند ارز هستیم.

مدیرعامل شرکت کویرتایر تصریح کرد: با اجرای طرح توسعه برای 300 نفر اشتغال ایجاد می شود و10هزار تن به ظرفیت تولید فعلی کارخانه افزوده خواهد شد.مهندس زینلی با بیان اینکه اگر این کمک ها در نظر گرفته نشود سرمایه کارخانه از دست خواهد رفت، اظهار کرد: تسهیلات یارانه دار می تواند به اتمام طرح های نیمه تمام کمک کند و با تخصیص اعتبار مورد نیاز منابع بلوکه شده این شرکت به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به تاریخچه احداث کارخانه کویرتایر افزود: سهم این کارخانه از تولید تایر کشور به لحاظ وزنی 11 درصد است و 23 درصد تایر سواری در کشور توسط این کارخانه تولید می شود. مدیرعامل شرکت کویرتایر گفت: 37 درصد خودروسازان کشور، تایر مورد نیاز خود را از این شرکت تامین می کنند.وی با تاکید بر اینکه سرمایه شرکت کویرتایر از منابع اندک جمع آوری شده است، اضافه کرد: با همین سرمایه های اندک کارهای بزرگی انجام شده که حاصل آن چندین رکورد در سطح ملی بوده است. مهندس زینلی با بیان اینکه این شرکت به تنهایی به اندازه 93 درصد سه محصول استراتژیک (زرشک،زعفران وعناب) استان ارزش افزوده تولید می کند، گفت: البته این واحد تولیدی با مشکلاتی هم مواجه بوده که مهمترین این مشکلات کمبود ظرفیت تولید تایر است. وی به مصوبه اولین سفر هیئت دولت در سال 93 به استان خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در این سفر 100 میلیون یورو برای اجرای طرح توسعه کویرتایر اختصاص یافت که هنوز محقق نشده است. اگر این رقم در راستای اجرای طرح توسعه محقق نشود با توجه به تورم و افزایش روزافزون هزینه ها، چراغ های کارخانه خاموش خواهد شد. مهندس زینلی با تشکر از فرصت شناسی و زمان شناسی استاندار خراسان جنوبی که موجبات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور را به استان فراهم کرده است، اظهار کرد: با توجه به خاطرات خوشی که از این سفرهای استانی در کشور وجود دارد نسیم توسعه را در استان با این سفر احساس می کنیم.

دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از استماع گزارش مدیرعامل شرکت کویرتایر گفت: آقای زینلی گزارش جامع و مفصلی را به خوبی ارائه کردند. ما مجموعه برنامه ها و منابعی را برای صنعت این استان در نظر گرفته ایم که خواسته های کویرتایر در آن دیده خواهد شد.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/22 -- 20:30:12
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 247

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا