نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
18. محرم 1441
2019 Sep 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نگرانی برای تامین میوه و اقلام شب عید وجود ندارد      

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نگرانی برای تامین میوه و اقلام شب عید در خراسان‌جنوبی وجود ندارد، گفت: 400 تن سیب و 600 تن پرتقال به استان منتقل و بیش از نیاز مردم در انبارها ذخیره‌سازی شده است.به گزارش ایسنا، محمد صادق معتمدیان در نشست ستاد تنظیم بازار استان خراسان جنوبی، گفت: از آنجا که در ایام پایانی سال تقاضا برای کالاهای اساسی بیشتر است تصمیم گرفته شد نظارت بیشتری بر اقلام مورد نیاز مردم انجام شود. وی اظهارکرد: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تشدید بازرسی‌ها در استان استفاده شود تا بتوان از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کرد. استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه روزانه 150 تن گوشت مرغ در استان تولید می‌شود، افزود: مصرف مورد نیاز مردم 40 تن است که بعد از تامین نیاز استان ارسال گوشت تولیدی به خارج استان امکان‌پذیر است.معتمدیان درخصوص تامین گوشت قرمز در استان، گفت: با پیگیری‌های انجام شده از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت توانستیم 100 تن گوشت بیشتر از سهیمه تنظیم بازار را برای استان جذب کنیم.

وی ادامه داد: همچنین با تصمیماتی که در زمینه توزیع گوشت قرمز و خدمت‌رسانی به جامعه هدف گرفته شد، شاهد حضور مردم در صف گوشت نخواهیم بود و افرادی که در جامعه هدف تعیین شده‌اند توزیع گوشت توسط دستگاه مربوطه انجام خواهد شد.استاندار خراسان جنوبی گفت: در خصوص ممنوعیت خروج دام از استان محدودیت‌ها ایجاد و مقرر شد ابتدا نیاز استان رفع شود سپس دامپزشکی  برای خروج دام مازاد استان مجوز صادر کند.وی تصریح کرد: مجوزهایی برای واردات دام به استان نیز تنظیم شده تا با استفاده از ظرفیت موجود نسبت به مدیریت و کنترل قیمت گوشت اقدام کنیم.معتمدیان گفت: با همکاری اعضای کمیسیون تنظیم بازار وضع خراسان جنوبی از لحاظ تامین و قیمت گوشت نسبت به سایر استان‌های همجوار و غربی بهتر و مطلوب تر است، اما این به آن معنا نیست که از وضع راضی باشیم.وی تصریح کرد: برای مدیریت و کاهش قیمت‌ها به دنبال ساز و کارهایی هستیم تا شاهد کاهش قیمت در استان باشیم. 

 

ذخیره سازی400 تن سیب

 و 600 تن پرتقال برای مصرف عید

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: در ارتباط با سایر نیازمندی‌های استان از جمله میوه 400 تن سیب و 600 تن پرتقال به استان منتقل و بیش از نیاز مردم در انبارها ذخیره‌سازی شده است. وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که از طرف وزارت صمت انجام شد 250 تن شکر و 500 تن روغن برای استان جذب شد تا نیازهای مردم را در ایام پایانی سال تامین کنیم. وی افزود: تعداد محدودی از اصناف سودجو کالاهای اساسی مردم را احتکار یا قیمت‌ها را افزایش می‌دهند که هشدار دادیم اگر مصوبات کمیسیون تنظیم بازار استان را رعایت نکنند با پیگیری‌هایی که انجام خواهد شد و حضور بازرسان دستگاه‌های نظارتی با آنان برخورد قانونی خواهد شد. استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در ماه‌های اخیر که شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی در استان بودیم مدیریت قیمت‌ها و هماهنگی بین اعضای ستاد در استان نیز وجود داشت. معتمدیان ادامه داد: انتظار می‌رود اعضای این کمیسیون یا نماینده تام الاختیار دستگاه مربوط ثابت بوده تا در جریان موضوعات و مصوبات باشد . 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی عضو کمیسیون تنظیم بازار موظف به اجرای مصوبات هستند، گفت: در خصوص وضعیت قیمت‌ها، سازمان صنعت، معدن و تجارت باید روزانه فهرستی از سبد کالای مردم و قیمت اقلام در مناطق مختلف استان را تهیه و پایان روز برای اعضای کمیسیون تنظیم بازار ارسال کند. وی خاطرنشان کرد: مصوبات کمیسیون تنظیم بازار استان برای تمامی دستگاه‌های اجرایی لازم الاجرا است و عدم اجرای آن تخلف محسوب می‌شود.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/19 -- 20:30:58
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 166

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا