نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
18. محرم 1441
2019 Sep 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سامانه پیشخوان مجوزهای کشور، آماده دریافت شکایات و ارائه مشاوره به فعالان اقتصادی      

دادرس مقدم - جلسه کمیته تخصصی بهبود فضای کسب و کار استان ذیل ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان به ریاست مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته، روز گذشته در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید. 

در این جلسه جعفری مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان عنوان نمود: قوانین و مقررات باید با نگاه تسهیل سرمایه گذاری مدنظر قرار گیرد و در مواردی که در قوانین ابهام و یا تناقضی وجود دارد، جنبه مثبت آن در نظر گرفته شود. وی گفت: قوانین و مقررات مخل کسب و کار به هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار کشور ارسال می گردد و مصوبات این هیئت نیز در سامانه پیشخوان مجوزهای کشور اطلاع رسانی می گردد. 

جعفری در ادامه عنوان نمود: گزارش ملی پایش محیط کسب وکار که توسط مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق بازرگانی ایران منتشر می گردد، براساس آخرین گزارش در پاییز 1397، شاخص استانی محیط کسب و کار از 6.25 در تابستان 97 به 6.13 رسیده است و این شاخص 1.95 درصد نسبت به فصل گذشته کاهش داشته است که کاهش این شاخص نسبت به فصل گذشته نشان دهنده بهبود وضع محیط کسب و کار در فصل پاییز می باشد. وی افزود: طبق این گزارش، استان خراسان جنوبی از رتبه 11 کشوری در تابستان 97 به جایگاه هفتم کشوری در پاییز 97 دست یافته و بهبود 4 پله ای داشته است.

وی گفت: دستگاه های اجرایی باید حداکثر تلاش و مساعدت خود را در خصوص تسهیل و تسریع در رسیدگی به درخواست های متقاضیان و صدور مجوزها به عمل آورند. وی عنوان نمود: اگر کسب و کار رونق نداشته باشد، درآمدهای دولت دچار چالش شده و مشکلات دو چندان خواهد شد و ایجاد رونق و بهبود در فضای کسب و کار، باعث افزایش رضایت مندی افراد جامعه و کمرنگ کردن جو روانی موجود در جامعه خواهد شد.

بهروزی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در ادامه ضمن تشکر از همراهی دستگاه های اجرایی در راه اندازی و استقرار سامانه پیشخوان مجوزهای کشور در استان، عنوان نمود: برای کاربران دستگاه های اجرایی در دو زیرسامانه دادور (دریافت شکایات، انعکاس و پیگیری رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار) و یاور (مرکز مشاوره محیط کسب و کار)، توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی کارتابل ایجاد شده و متقاضیان سرمایه گذاری نیز می توانند با ورود به سامانه پیشخوان مجوزهای کشور به آدرس www.g4b.ir ضمن مشاهده فرآیند صدور مجوز، از طریق میز مشاوره کسب و کار سوالات خود را مطرح و از راهنمایی لازم بهره مند شوند. به گفته وی متقاضیان در صورت وجود هرگونه مشکل و اخلال در صدور مجوز از جمله عدم صدور به دلیل اشباع شدن، طولانی شدن فرآیند صدور، درخواست مدارک بیشتر از موارد درج شده در پایگاه اطلاع رسانی مجوزهای کسب و کار، شکایت خود را در سامانه دادور مطرح و الکترونیکی پاسخ خود را دریافت نمایند.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/19 -- 20:30:39
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 2228

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا