نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
20. رمضان 1440
2019 May 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
رشد چند صد درصدی فعالیت خانه ی کارگر استان در سال های اخیر      

امین جم - ظهر دیروز جلسه تودیع و معارفه دبیر قدیم و جدید خانه کارگر تشکیلات خراسان جنوبی با حضور معاون دبیرکل خانه کارگر کشور و جمعی از مسئولان استانی و منطقه ای و تشکیلات بخش خصوصی برگزار شد.معاون دبیرکل خانه کارگر کشور با بیان اینکه بیرجند و خراسان جنوبی مهد عالمان بزرگ ، انسان های بزرگ و تاریخ سازی است ، گفت: با اتصال و تبعیت از این فرهنگ غنی ، خانه کارگری خراسان جنوبی در چندسال گذشته رشد چند صد درصدی داشته است.  

خانه کارگر دارای سابقه درخشانی است

در این جلسه ابتدا مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به 40 سالگی انقلاب ، با بیان اینکه قانون کار و قانون بیمه بیکاری، یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در حوزه حقوقی است ، ادامه داد : این قانون با رویکرد سه جانبه گرایی کارفرما ، کارگر و دولت در آن دیده شده و سعی شده است حقوق کارگر برابر موازین قانونی رعایت شود. رکنی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم شاهد امنیت کامل شغلی برای قشر کارگر باشیم و مشکلات خاص حال حاضر کشور رفع شود.وی با بیان اینکه در مدت کوتاهی که با خانم رکنی دبیرسابق خانه کارگر استان کار کردم اما تلاش های ایشان برای همه مشخص است ، افزود:برای اقای قادری دبیر جدید خانه کارگر ارزوی توفیق می کنیم و سابقه دفاع از قانون و حقوق کارگر را در روزمه خود دارند که امیدواریم این هماهنگی و همدلی ادامه داشته باشد.مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: خانه کارگر از ابتدا بنیادگزاران بزرگی داشته است و یک تشکل صنفی کارگری با سابقه درخشان است.رکنی افزود: و ما استقبال می کنیم از همه تشکل های کارآفرینی و کارفرمایی وخصوصا خانه کارگر که ما این عزیزان را هموراه شرکای مهم اجتماعی خود در اداره کار می دانیم.

دامنه ی ۲۲ هزار نفری خانه کارگر استان

دبیر اسبق اجرایی تشکیلات خانه کارگری خراسان جنوبی نیز در ادامه با بیان اینکه بیش از ۵ سال زمان تصدی بنده می گذرد و در این مدت فراز و فرودهای زیادی داشته ایم ، ادامه داد: بنده از این دوره و اتفاقاتی که در آن رخ داد به نام «معجزه همدلی» یاد می کنم. ام البنین میرابی با اشاره به اینکه در گذشته جایگاه خوبی نداشته و با استقبال سرد و حتی تهدید به پلمپ مواجه بوده ایم ، گفت:به هرحال کارهای صنفی از این دست سخت و هزینه بر است و ما فعالیت خود را از زیر صفر شروع کردیم و جامعه ای که حتی یک عضو نداشت ، امروز دامنه ای ۲۲ هزار نفری پیدا کرده است.وی با بیان اینکه در طی این مدت دوبار به عنوان مرکز موفق کشور انتخاب شده ایم ، ادامه داد:یکی از مهمترین کارهایی انجام شده ورود در حوزه آموزش بوده است و همچنین توجه به بحث سلامت زنان و مادران و آموزش های مورد نیاز که باید از همکاری سرکار خانم کفاش زاده مسیول زایشگاه میلاد و مدیران این بیمارستان در این خصوص تشکر ویژه داشته باشم.

مسئولان در ادارات مختلف همواره مشوق و همراه ما بوده اند

دبیر اسبق اجرایی تشکیلات خانه کارگری خراسان جنوبی با بیان اینکه مسیولان در ادارات مختلف از جمله تامین اجتماعی ، اداره کار، استانداری و ... با حصور درکنار ما مشوق و همراه ما بودند که جای تقدیر و تشکر دارد. میرابی اضافه کرد: امسال برای اولین بار در سایه تلاش و پیگیری های صورت گرفته، استاندار به همراه ۲۱ نفر از تیم مدیریتی، در جمع یکصد نفری اعضای خانه کارگر حضور پیدا کردندکه شاید در کل کشور بی سابقه است.وی با بیان اینکه همه این موفقیت ها در سایه همدلی و هم افزایی تمامی تشکل های کارگری شکل گرفته است ، گفت: این دستاورد همه ماست که در گرو همدلی ما بدست آمد و واقعا نمی شود نامی جز معجزه برروی آن گذاشت.

مزد باید مبتنی بر واقعیات افزایش پیدا کند

معاون دبیرکل خانه کارگر کشور در ابتدا با بیان اینکه در این مقطع زمانی و شرایط خاص کنونی برای جلوگیری از افزایش مشکلات اقتصادی و غیرقابل حل شدن آن باید قدرت خرید مردم را افزایش دهیم ، گفت : وقتی با کارفرماها و حوزه دولت صحبت می کنیم مربتا بر سرنای افزایش مزد مساوی با افزایش تورم است می دمند اما سوال اینجاست که چرا مزد تغییر نکرد اما تورم افزایش داشت؟مزد باید مبتی بر واقعیات افزایش پیدا کند.

صادقی اظهار کرد: با واقعی شدن مزد ، آثار مثبت آن هم در جامعه و اقتصاد محسوس خواهد بود که این مهم نیاز به مزد اصلاحات پارامتریک و قبل از آن اصلاحات ساختاری دارد.وی با بیان اینکه تشکیلات خانه کارگر ، با یک منطق علمی مسایل را بررسی می کند و پیشنهادات خود را ارائه می دهد ، افزود:تشکیلات کارگری هشدار می دهد اگر این اصلاحات پشت سریکدیگر اجرا نشود ، نمی توان از مشکلات بعدی جلوگیری کرد.

خانه کارگری استان در چندسال گذشته رشد چند صد  درصدی داشته است

معاون دبیرکل خانه کارگر کشور با اشاره به اینکه این تشکیلات براساس اندیشه های ژرف ۳ بزرگواری از جمله شهید دکتر بهشتی ، مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی و رهبر معظم انقلاب شکل گرفته است ، گفت: خانه کارگر و مجموعه ی ان از ابتدا تاکنون با هدف خدمت مشغول به کار بوده و اگر در جایی نتوانستیم یا زور ما نمی رسیده یا  موانع زیادی بر سر راه بوده است.صادقی با بیان اینکه بیرجند و خراسان جنوبی مهد عالمان بزرگ ، انسان های بزرگ و تاریخ سازی است ، گفت: با اتصال و تبعیت از این فرهنگ غنی ، خانه کارگری خراسان جنوبی در چندسال گذشته رشد چند صد درصدی داشته است.  وی افزود: هنوز باید خدمات بیشتری ارائه و تلاش کرد تا به اهداف خود برسیم. معاون دبیرکل خانه کارگر کشور ادامه داد: جناب قادری نیز ان شا ا... همین مسیر را دنبال خواهند کرد و مسائلی چون اموزش های کوتاه مدت ، توسعه خانه کارگری ، مرکز علمی کاربردی و ... از برنامه هایی است که امیدواریم پیگیری شده و به ثمر برسد.

به دنبال بهبود شرایط برای کارگردان هستیم  

مدیر اجرایی خانه کارگری استان نیز در پایان با بیان اینکه خداوند را شاکرم که توفیق خدمت گذاری به کارگران شریف جامعه کارگری استان را نصیب بنده کرده است ، گفت: امیدوارم در سایه همدلی به دست امده استوارتر از گذشته در مسیر تعالی اهداف جامعه کارگری گام بردارم. قادری افزود: امروز کارگران ما سه دغدغه اصلی دارند که متشکل از معیشت ، امنیت و تشکل یابی است و هدف اصلی ما وحدت و انجام نیروی کار است و به دنبال بهبود شرایط برای کارگردان هستیم  قدرتمند نمودن جامعه کارگری یکی از اهداف ماست.وی اضافه کرد: علی رغم تعدد تشکل های کارگری جامعه کارگری هم صداست و هیچ زمان به بدنبال چندصدایی نبوده‌‌ است.ان شا ا... مراودات ما با مسیولان استان بسط و توسعه خواهد یافت و ارتباط با تشکل های کارگری از طریق هم افزایی افزایش خواهد یافت. وی اظهار کرد: در چندماه اخیر در راستای اهداف خود گام های موثری برداشته ایم که نتایج آن در ماه های آینده به بار خواهد نشست.

در پایان این مراسم ، از زحمات دبیرسابق خانه کارگر استان تقدیر و معارفه دبیر جدید انجام شد.همچنین لوح تقدیری به معاون دبیرکل خانه کارگر کشور بابت همکاری های ایشان اهدا شد. 


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/01 -- 19:24:07
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 134

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا