نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
20. رمضان 1440
2019 May 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پرداخت تسهیلات برای توسعه کشاورزی خراسان جنوبی هیچ محدودیتی ندارد      

حسینی- معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با تاکید بر این که برای توسعه کشاورزی خراسان جنوبی در پرداخت تسهیلات هیچ محدودیتی نداریم، اظهار کرد: اعتبار خاص ما در این استان برای خرید ماشین های کشاورزی و زراعتی با کارمزد 4 درصد می باشد. صبح دیروز مراسم تقدیر از 14 تولید کننده نمونه ملی و 46 تولید کننده برتر استانی در بخش کشاورزی برگزار شد. معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در این جلسه با تاکید بر این که مسئولان باید سیاست ها را تغییر داده و توجه کافی به تولید داشته باشند، ادامه داد: از نظر من شرایط کشاورزی کشور خوب است و در زمان حاضر بیش از 82 درصد انرژی مورد نیاز غذایی و 86 درصد پروتئین در داخل کشور تولید می شود.

کشاورز با بیان این که در کشورهایی همچون ایران، آسیای میانه، اروپا، آمریکا و کانادا محصول اصلی گندم است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه 3 سال است که ایران در تولید گندم خودکفا شده است. وی با اشاره به این که در تولید شکر و روغن ها نیز گام های بسیار بزرگی برداشته شده است، اضافه کرد: این افتخارات حاصل اقدامات و تلاش شما کشاورزان و مدیران است. معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با بیان این که خراسان جنوبی استان کم آبی است ، خاطرنشان کرد: عده ای در این شرایط صحبت از نکاشتن می کنند در صورتی که غیر منطقی و غیر عملی است به خصوص در جامعه ای که آمار بیکاری و حاشیه نشینی آن بالاست.


در کنار کشاورزی، دامپروری

 را هم فعال کنید

کشاورز، با اشاره به این که برای مدیریت آب چندین نسخه قابل اجرا تعیین شده است، اضافه کرد: به همه کشاورزان و مدیران توصیه می کنم قبل از اینکه بحران آب ما را غیر فعال کند آن را جبران و احیا کنیم. به گفته وی تغییر روش کشت از بذر به نشاء ، اصلاح تراکم، کشاورزی حفاظتی، اصلاح تاریخ کاشت و سیستم آبیاری همه از روش هایی هستند که می توان از طریق آن بحران آب را مدیریت کرد. وی از کشاورزان استان تقاضا کرد : در کنار کشاورزی، دامپروری را هم فعال کنند و راه آن تولید علوفه است. معاون وزیر جهاد کشاورزی به مدیران و کشاورزان توصیه کرد: خود را با شرایط فعلی تطبیق داده و تصورات گذشته از دوران پرآبی را کنار بگذارید. کشاورز، با تاکید بر این که فشار مدیریت آب بر ما وجود دارد و برداشته هم نخواهد شد، خاطرنشان کرد: با این حال هنوز خیلی به کشاورزی امید داریم و باید زنجیره تولید در کشاورزی تقویت شود.


امیدواریم این افتخارات برای

 استان استمرار داشته باشد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز ضمن تشکر از تولید کنندگان برتری که یک سال تلاش کرده و موجب افتخار خراسان جنوبی شده اند، عنوان کرد: کسب این افتخار توسط 14 نمونه برتر ملی، در استان کمتر توسعه یافته خراسان جنوبی و کار کردن در حوزه کشاورزی با محدودیت های اقلیمی ، منابع آبی و خشکسالی های چند ساله، خرده مالکی و کمبود تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی کار بسیار سختی است و سخت کوشی و تلاش تولیدکنندگان را نشان می دهد. قوسی با بیان این که تولیدکنندگان ثابت کردند می توانند این مشکلات را مدیریت کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم این افتخارات برای استان استمرار داشته باشد. 

وی با تاکید بر این که یکی از اهداف ما در جهاد کشاورزی ایجاد خوداتکایی پایدار و دانش محور است، ادامه داد: تلفیق دانش بومی و علمی می تواند استان را به درجات بالای موفقیت برساند. قوسی با بیان این که از این کشاورزان نمونه انتظاراتی هم داریم ،

اضافه کرد: ما را در جهت توسعه فعالیت های بخش کشاورزی یاری کنند و دریغی در ارائه اطلاعات و دانش نداشته باشند.

رشد 215 درصدی تسهیلات صندوق 

توسعه ملی در سال جاری

قزلباش مدیر امور شعب بانک کشاورزی هم بیان کرد: از سوی بانک کشاورزی به عنوان حامی بخش کشاورزی استان در عرصه تولید ادای احترام می کنیم و خدمتگزاران شما در این بانک تلاش می کنند تا همواره در کنارتان و دوشادوش شما باشند. وی از رشد تسهیلات پرداختی در سال جاری خبر داد و افزود: سال گذشته 4 هزار و 900 میلیارد ریال اعتبار در همه حوزه ها پرداخت شد ولی امسال این رقم به 7 هزار و 165 میلیارد ریال افزایش داشت. قزلباش به اعتبارات ارزان قیمت از محل منابع صندوق توسعه ملی نیز اشاره کرد و گفت: امسال 215 درصد رشد در جذب این تسهیلات داشتیم و به 994 میلیارد ریال در سال جاری رسید. وی در پایان اضافه کرد: این بانک برای ادامه فعالیت های خود نیاز به حمایت کشاورزان دارد در همین راستا از شما خواهشمندیم منابع مالی خود را در این بانک مستقر کنید تا با ظرفیت بالاتر این منابع در جهت تولید و اشتغال موثرتر عمل کند. به گفته وی این بانک بیش از 145 درصد از منابع بانکی خود را تسهیلات پرداخت کرده در حالی که طبق قانون مجاز به پرداخت تنها 80 درصد از منابع است.


عناب در بازار جهانی با نام 

خرمای چینی شناخته می شود!

ذاکری، عناب کار نمونه از خوسف هم با بیان این که در شرایط خاصی به لحاظ منابع آبی قرار داریم، گفت: در این شرایط ما کشاورزان باید هر کاری انجام دهیم تا با مصرف آب کمتر، محصول بیشتری را برداشت کنیم. وی با اشاره به این که دو محصول عناب و زرشک خراسان جنوبی ویژه هستند، خاطرنشان کرد : با این حال محصولی همچون عناب در کشور و بازار جهانی ناشناخته مانده و حتی از آن به عنوان خرمای چینی نام می برند. به گفته وی مسئولان استان وظیفه شناساندن این محصول را دارند.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/29 -- 19:26:10
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 121

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا