نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 26 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
14. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خراسان جنوبی چهارمین استان تمام کننده پروژه مسکن مهر در کشور      

استاندار در جلسه شورای مسکن عنوان کرد:

خراسان جنوبی چهارمین استان تمام کننده پروژه مسکن مهر در کشور
 
 
 
نسرین کاری- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه با همت نهادهای ذی ربط امسال جشن اتمام پروژه مسکن مهر  را در استان برگزار خواهیم کرد ادامه داد: با تحقق این مهم خراسان جنوبی چهارمین استان تمام کننده پروژه مسکن مهر در کشور خواهد بود.  محمد صادق معتمدیان  روز گذشته در شورای مسکن استان یادآور شد: مسکن مهر یکی از پروژه های بسیار مهم  است که مراحل پایانی خود را طی می‌کند، و در این راستا کارهای خوبی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه   در مرکز استان حدود 380 واحد آموزشی کمبود داریم  ابراز تاسف کرد از این که در حوزه  فضای سبز  نیز جزو استان‌هایی دارای کمترین فضای سبز هستیم و انتظار داریم  به این استان  در این مورد توجه ویژه ای شود.
معتمدیان با بیان اینکه  هزینه زیرساخت‌ها و انتقال ادوات ساخت مسکن  به استان های دور افتاده  سرسام آور و سنگین است،  خاطر نشان کرد: لذا  باید تفاوتی بین خراسان جنوبی و سایر استان‌ها باشد چرا که ما  در ابتدای راه توسعه قرار  داریم.  وی  بیان کرد:  محرومیت‌های زیرساختی در خراسان جنوبی  بیشتر در حوزه تاریخی است و انتظار است دولت به این منطقه مساعدت بیشتری داشته باشد.استاندار با ابراز تاسف از اینکه استان در حوزه اعتبارات عمرانی در رده آخر قرار دارد عنوان کرد: نیاز است برای خراسان جنوبی تصمیمات اساسی گرفته و توجه ویژه ای به این استان شود. 
 
کمبودهای  خدمات روبنایی مسکن مهر
 نیازمند تامین اعتبار است
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه مسکن مهر مراحل نهایی خود را می گذراند ابراز امیدواری کرد:  این پروژه با اجرای آسفالت برای افتتاح در دهه فجر آماده شود.
مهدی جعفری  افزود:  در قسمت زیر بنایی مسکن مهر مشکل خاصی ندارد اما  در موضوع خدمات روبنایی کمبودهای وجود دارد که باید  رفع شود.
وی با اشاره به اینکه  از مجموع 31 هزار و 247 واحد سهمیه و تعهد احداث مسکن مهر استان تاکنون 22 هزار و 130 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر تکمیل و تحویل شده است، ادامه داد: 8 هزار و 417 واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر و 700 واحد در بافت فرسوده قرار دارد. وی ادامه داد: در حوزه  فضای آموزشی، فاضلاب، فضای سبز و آسفالت  کمبودهایی وجود دارد و در استان 35 باب مدرسه در قالب 342 کلاس درس نیاز است. وی خاطر نشان کرد: در مجموع برای تکمیل خدمات روبنایی در سایت‌های مسکن مهر استان نیازمند 84 میلیارد تومان اعتبار است. مدیرکل راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: لازم است برای واحدهای مسکن مهر تعاونی 04 ارتش حتی المقدور محاسبه هزینه انشعابات به تعرفه قبل از افزایش 25 درصدی انجام شود تا مردم استان کمتر ضرر ببینند. 
 
اتمام پروژه مسکن مهر نیازمند
 مشارکت همه دستگاه های متولی 
نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر  هم در این جلسه تاکید کرد: اگر بخواهیم پروژه‌های مسکن مهر در کشور به نتیجه نهایی برسد نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی  هستیم. محمدرضا امیرکمالی با اشاره اینکه  برخی از مسکن های مهر در حوزه  هایی چون برق، گاز و شبکه‌های آب و فاضلاب نیازمند زیر ساخت است، افزود:  باید توجه داشته باشیم شرکت‌های برق و آب و فاضلاب خود گردان هستند و برای خرید امکاناتی چون کنتور باید منابع را نقدی پرداخت کنند. وی یادآور شد:  برای دادن خدمات پایدار آب و برق به مسکن مهر نیازمند ۷۲ میلیارد تومان اعتبار هستیم. امیرکمالی ضمن اشاره به پروژه مسکن مهر قائن که مردم از وضع فاضلاب آن ناراضی هستند، ادامه داد:‌  بهینه سازی شبکه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر شهر قائن حدود ۱۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر با بیان اینکه هر انشعاب برق حدود ۸۶۰ هزار تومان لوازم و کالا می‌خواهد ،
ادامه داد: در سال جاری برای پروژه‌های مرتبط با زیرساخت‌های مسکن مهر دو میلیارد تومان منابع از طریق اسناد خزانه در اختیار شرکت آب و فاضلاب  استان قرار می‌دهیم.
تصمیم گیری عجولانه
باعث مشکلات جدی می شود
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در شورای مسکن  استان اظهار کرد: خراسان جنوبی در حوزه رونق  مسکن مهر فعالیت های خوبی انجام داده و در این زمینه چهارمین استان کشور محسوب می‌شود. احمد اصغری مهرآبادی ابراز امیدواری کرد:  تا پایان سال بتوانیم جشن اختتامیه پروژه مسکن مهر در خراسان‌جنوبی را به عنوان اولین استان کشور برگزار کنیم. اصغری مهرآبادی در ادامه با اشاره به مشکل فاضلاب مسکن مهر قائن ادامه داد: گاهی عجولانه‌  تصمیم گیری می کنیم که در آینده ما را با مشکلات بسیار جدی رو به رو می‌کند.قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: در زمینه پل مهر شهر بیرجند نیز وعده داده شده که آن را نیز پیگیری می‌کنیم.
 
ساخت ۵۰۰ باب مدرسه
در مساکن مهر کشور
اصغری مهر آبادی با اشاره به اینکه بر اساس نیاز به اماکن آموزشی در مساکن مهر کشور ۵۰۰ باب مدرسه از منابع داخلی ساخته شد، خاطر نشان کرد: برای تأمین اعتباری نیازهای رو بنایی و زیر بنایی مسکن مهر در حوزه وزارت نیرو درخواست های شده است که در صورت تصویب نهایی بخشی از مشکلات اعتباری رفع می‌شود. وی اظهار کرد: خوشبختانه از شروع دولت تدبیر و امید کارهای خوبی در حوزه مسکن مهر شده است از جمله اینکه در این مدت توانستیم سالیانه حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر و به طور کلی یک میلیون واحد را تکمیل کنیم.
 
۴۱ درصد خانه های روستایی
خراسان جنوبی فاقد استحکام است
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی هم در این جلسه با بیان اینکه متاسفانه ۴۱ درصد خانه های روستایی استان فاقد استحکام و در برابر هرگونه حادثه ای آسیب پذیر هستند،‌افزود: همچنین 14.5 درصد خانه های روستایی استان از مصالح کم دوام ساخته شده و اصول فنی به طور کامل رعایت نشده است.
علی اصغر آسمانی مقدم  عنوان کرد:  برای 46 هزار و 693 واحد مسکن روستایی پرونده تشکیل شده است که از این تعداد 38 هزار و 780 واحد با بانک انعقاد قرارداد شده و تعداد 32 هزار و 465 واحد ساخت آن به اتمام و به بهره برداری رسیده است. وی با اشاره به اینکه روستاییان می توانند برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن خود از تسهیلات مورد نیاز بهره‌مند شوند. ادامه داد: در همین راستا تسهیلات 25 میلیون تومانی در اختیار روستاییان قرار می گیرد تا منازل مسکونی خود را تبدیل به مسکن مستحکم و ایمن کنند. وی با اشاره به اینکه به دلیل نبود توان مردم در بازپرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن استقبال روستائیان کمرنگ است، افزود: سالانه به 2 هزار واحد روستایی بیشتر نمی‌توانیم تسهیلات بازسازی و نوسازی پرداخت کنیم.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/10/19 -- 20:25:51
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 131

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا