نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 26 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
14. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
شرکت‌های دانش بنیان؛ پایه اقتصاد استان      

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این که شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند پایه آینده اقتصاد خراسان جنوبی و کشور باشند، عنوان کرد: شرکت‌هایی که در بیرجند هستند به تمام کشور می‌توانند خدمات ارائه دهند.

 به گزارش ایسنا، سورنا ستاری، شب سه شنبه، در دیدار با نماینده ولی فقیه اظهار کرد:  موضوع اشتغال جوانان و جوانان تحصیلکرده روشن است و اقداماتی در این راستا انجام شده است. وی با بیان اینکه اکنون جهت گیری دانشگاه‌ها در حال تغییر است، افزود: باید بتوانیم دانش‌ها را بومی سازی کنیم. ستاری با اشاره به ظرفیت خوب نیروی انسانی در خراسان جنوبی، اظهار کرد: اکنون در شهر بیرجند از هر شش نفر یک نفر دانشجو است و با این تعداد زیاد دانشجو باید مشکل اشتغال را حل کنیم. 

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی سبقه قدیمی در موضوع کارآفرینی دارد، افزود: سازمان‌ها باید به دنبال تسهیل کارهای جوانان باشند و جهت گیری دانشگاه نیز باید به این سمت باشد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: با کارآفرینی جوانان، جامعه تغییر می‌کند و کار دولت است که این محیط را فراهم کند.

 

مشکلات استان از 

داخل قابل حل است

ستاری ادامه داد: مشکلات استان از داخل استان قابل حل است بنابراین جوانان و کارآفرینان باید ایده‌ها و طرح‌های خود را ارائه دهند و دولت نیز باید زمینه‌های مادی و تسهیلات را برای پیاده سازی این ایده‌ها فراهم کند. 

وی افزود: جریان کارآفرینی جدید که در کشور شکل گرفته در خراسان جنوبی نیز به ویژه در حوزه‌های فناوری اطلاعات و گیاهان دارویی در حال پیگیری است. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور یادآور شد: مشکلات در خراسان جنوبی نیز قابل حل است و در این راستا باید مسئولان ایده بدهند تا مشکلات حل شود.

نیروی انسانی

مهم ترین عامل رشد هر کشور

نماینده ولی فقیه نیز در این دیدار با بیان این که هر کشوری که به دنبال رشد است، حرف اول و آخر را نیروی انسانی می‌زند، ادامه داد: ذخایری که خداوند آفریده انسان ها باید از آن به درستی بهره برداری کنند.

حجت الاسلام عبادی اضافه کرد: وقتی نیروی انسانی شایسته‌ای وجود نداشته باشد ذخایر خداوند وبال جان انسان‌ها می‌شود. 

وی با بیان اینکه بعضی از کشورها ممکن است هیچ نداشته باشند، اما نیروی انسانی مدیر و مدبر دارند، تصریح کرد: اگر نیروی انسانی احاطه کامل داشته باشد جامعه رشد می‌کند اما وقتی بحث‌های حزبی و جناحی بر جامعه حاکم شود همه ذخایر از بین می‌رود. وی افزود: جوانان با استعداد همراه دستگیری نسل گذشته خواهند توانست استعداد خود را نشان دهند اما وقتی مسائل سلیقه‌ای و عقاید سلیقه‌ای وارد کار شد جوانان نمی‌توانند از استعداد خود استفاده کنند. به گفته وی همه ما مسئولیم و باید راه را برای افرادی که زمینه رشد دارند، فراهم کنیم.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/10/18 -- 19:12:32
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 131

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا