نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
20. رمضان 1440
2019 May 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دستورات رئیس جمهور برای استفاده هر چه بهتر از مرز      

سیده الهام حسینی - صبح دیروز معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی از منطقه ویژه اقتصادی مرکز استان و واحدهای تولیدی این منطقه به همراه جمعی از معاونان استانداری و مسئولان استانی بازدید کرد. صفدری زاده رئیس سازمان منطقه ویژه با بیان این که امیدواریم با وجود استاندار به عنوان فردی انگیزشی و هدف گرا، فرصت های موجود در استان را برای رسیدن به منافع مشترک مردم استان و کشور، تحقق بخشیم، ادامه داد: بتوانیم موانع و مشکلات در مسیر توسعه منطقه ویژه به عنوان موتور محرکه اقتصادی استان را رفع و همان طور که این منطقه ویژه بین مناطق ویژه کشور شاخص است، خراسان جنوی را نیز تبدیل به الگویی برای سایر استان ها کنیم. وی در ادامه منطقه ویژه اقتصادی استان را معرفی کرد و افزود: از معدود مناطق ویژه ای هستیم که یک سایت مرکزی و یک قطعه منفصله در مرز دارد، همزمان با مصوبه استان، 16 منطقه ویژه دیگر نیز در کشور مصوب شد اما فقط 3 منطقه ویژه عملیاتی شده که خراسان جنوبی نیز یکی از آن هاست.  رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی با اشاره به این که تاکنون برای تامین زیرساخت ها اقداماتی انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای جهش بیش از پیش اوضاع اقتصادی، به تمام زیرساخت های قانونی و فنی نیاز داریم تا در راستای منویات مقام معظم رهبری و هدف گذاری دولت پیش برویم. صفدری زاده، به حدود یک سال گذشته که حجم کالاهای صادراتی به افغانستان در استان بیش از 50 درصد حجم کل کالاهای صادراتی کشور به لحاظ وزنی بود، اضافه کرد: با این حال این درصد مدتی است ضعیف شده و امیدواریم با اشراف و تدبیر استاندار اوضاع بهتر شود. 

اخذ 4 مورد معافیت مالیات بر ارزش افزوده 

برای کالای تولیدی منطقه ویژه

وی به برخورداری منطقه ویژه اقتصادی و هم گمرک استان از تمام رویه ها همچون صادرات، واردات، ترانزیت داخلی و خارجی و ترانشیت اشاره کرد و یادآور شد: از معدود مناطق ویژه ای هستیم که عضو سامانه بهین یاب شده است، همچنین در سامانه متمرکز صدور جوازها حضور داشته و کارت بازرگانی اقتصادی فعالان ویژه منطقه توسط این سازمان صادر می شود. رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی، اعطای معافیت های مالیاتی بر اساس الزامات حضور در کمیسیون ارزش افزوده را یکی از مزیت های مهم این منطقه دانست و افزود: تاکنون 4 مورد معافیت از مالیات بر ارزش افزوده برای کالاهای ساخت منطقه ویژه اخذ شده است. صفدری زاده از برگزاری دوره های آموزش کسب و کار برای بومی ها و محلی های استان جهت سوق دادن آنان به سمت تجارت و صنعت سخن گفت و بیان کرد: خراسان جنوبی با وجود داشتن مردمانی فرهنگی، فرهنگ ضعیفی برای حضور در کسب و کار دارند. 

ماهیرود می تواند تبدیل به بزرگترین درگاه 

صادراتی کشور شود

وی با بیان این که رشد قارچ گونه موسسات مالی و اعتباری در خراسان جنوبی و ضررهای وسیع مردم از پدیده و میزان، نشان می دهد منابع مالی کافی بین این مردم وجود دارد، اضافه کرد: این موضوع به ما نشان می دهد که باید همه کمک کنیم تا سرمایه گذاری را امری مقدس و پسندیده جلوه دهیم. رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی از استاندار خواستار انتقال آب، برق و گاز به قطعه منفصله مرز ماهیرود شد و گفت: پیشنهاد 24 ساعته شدن مرز ماهیرود را به اداره کل گمرک داده ایم و حاضریم تمام امکانات و زیرساخت های مورد نیاز برای برقراری این موضوع را فراهم کنیم. به گفته وی، روزهایی بوده که هزار کامیون برای صادرات از مرز ماهیرود به افغانستان آمده بودند و با اضافه کردن یک شیفت دیگر، ماهیرود از نظر عملیاتی همچون بندر شهید رجایی شده و می تواند تبدیل به بزرگترین درگاه صادراتی کشور شود. 

خاشی مدیر کل گمرک نیز، با ارائه گزارش عملکردی از وضع گمرک استان عنوان کرد: امروز اولین محموله سرمایه گذار خارجی با 45 کانتینر که در سربیشه برای ایجاد نیروگاه برق اعلام آمادگی کرده بود، وارد گمرک منطقه ویژه بیرجند می شود. به گفته وی، اولین محموله تراکتورهای صادراتی نیز وارد منطقه ویژه شده و تشریفات آن در حال انجام است.

مدیران موافق، کارشناسان سخت گیر!

لشکری یکی از سرمایه گذاران منطقه ویژه با اشاره به این که علاوه بر معافیت های مالیاتی منطقه ویژه، محرومیت استان نیز شرایط معافیت را فراهم می کند، یادآور شد: اما در استان قانون به گونه ای دیگر اجرا می شود، افرادی در این استان فعالیت دارند که می خواهند دقیقا طبق قانون و حتی فراتر از آن پیش بروند و هیچوقت حاضر به تفسیر قانون در جهت تسهیل نیستند. به گفته وی، این قبیل رفتارها موجب دلسردی و فرار سرمایه گذار می شود. لشکری با بیان این که مدیران خراسان جنوبی همگی خواهان انجام گرفتن کارها هستند، اظهار کرد: اما در بدنه کارشناسی به نوعی دیگر عمل شده و کار قفل می شود.

منطقه ویژه خراسان جنوبی از بزرگترین 

مناطق شرق کشور و رو به توسعه است

معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی نیز ضمن تشکر از تلاش های انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی، عنوان کرد: زیرساخت های بسیار خوبی در این جا ایجاد شده و نیاز به ورود استانداری برای تقویت زیرساخت هایی همچون آب، برق و گاز دیده می شود. وی با اشاره به این که خوشبختانه منطقه ویژه خراسان جنوبی از بزرگترین مناطق شرق کشور و رو به توسعه است، ادامه داد: این منطقه با شرایط بسیار خوبی که دارد چشم انداز موثری را در رابطه با توسعه تجارت استان و کشور ایجاد کرده است. استاندار واقع شدن در مرکز ثقل کریدورهای منطقه ای و بین المللی، موقعیت جغرافیایی، وسعت کافی، استعدادهای منحصر به فرد و قرارگیری در کریدور بین المللی شمال شرق به جنوب شرق کشور و دسترسی به بازارهای افغانستان و کشورهای آسیای میانه را علل اهمیت منطقه ویژه خراسان جنوبی دانست و افزود: بخش خصوصی بدون بهره گیری از تسهیلات در منطقه ویژه وارد عمل شده و بیش از 125 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است. معتمدیان از ایجاد بیش از 820 شغل در این منطقه سخن گفت و یادآور شد: با افتتاح فاز دوم منطقه ویژه 480 شغل دیگر نیز ایجاد خواهد شد. به گفته وی 11 واحد به بهره برداری رسیده و بیش از 28 واحد نیز در حال احداث است؛ همچنین ورود سرمایه گذاران خارجی به استان را به فال نیک 

می گیریم، امیدواریم با ایجاد فضای مناسب از ظرفیت این افراد در منطقه ویژه بهره ببریم.

دستورات رئیس جمهور برای استفاده

هر چه بهتر از مرز 

استاندار از جلسه ای که با رئیس جمهور و هیئت وزیران داشته، سخن گفت و افزود: گزارش مختصری از ظرفیت های استان خصوصا مرز و منطقه ویژه ارائه شد که رئیس جمهور با اشراف خوبی که دارد، دستوراتی به من و وزیران برای استفاده هر چه بهتر از مرز دادند. معتمدیان خاطرنشان کرد: با وجود تحریمات ظالمانه دشمن، استان می تواند در تامین کالای مورد نیاز کشور و منطقه نقش آفرینی کند.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/09/14 -- 19:36:11
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 91

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا