نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 4 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
20. رمضان 1440
2019 May 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
کتابخانه مرکزی بیرجند پروژه‌ای با قدمت ۱۱ ساله      

کتابخانه مرکزی بیرجند پروژه‌ای است که با عمری بیش از ۱۰ سال کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت دارد و در این سال ها درگیر چرخه اداری، مشکل جانمایی زمین و تامین هزینه شده و در حال حاضر در مرحله انتخاب مشاور است تا کار نقشه برداری و برآورد ریالی آن انجام شود.

به گزارش تسنیم، ساخت کتابخانه مرکزی خراسان جنوبی از مصوبات سفر دوم دولت نهم به استان خراسان جنوبی بود که در سال 86 مصوب شد و امروز با گذشت بیش از 11 سال از تصویب آن هنوز وارد فاز عملیاتی نشده است.

کلنگ احداث این کتابخانه در سال 89 با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی به زمین زده شد و قول مسئولان این بود که ظرف مدت چهار سال این پروژه تحویل داده شود اما بعد از گذشت 8 سال از زمان کلنگ‌زنی این پروژه هنوز وارد فاز عملیاتی نشده است. سرنوشت کتابخانه مرکز بیرجند علیرغم رفع شدن مشکل جانمایی همچنان نامعلوم است چرا که به نظر نمی‌رسد در شرایط اقتصادی امروز با رقم چهار میلیارد تومان قرارداد ساخت بعد از گذشت 10 سال بتواند پیشرفتی در اجرا داشته باشد. این پروژه با عمری بیش از 10 سال و پیشرفت ناچیز و کمتر از 10 درصد در این سال ها درگیر چرخه اداری، مشکل جانمایی زمین و تامین هزینه شده و از قراردادهای اولیه عقب مانده است.

مشکلات جانمایی زمین کتابخانه مرکزی شهر بیرجند مرتفع شده است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی در این باره اظهار کرد: این اداره کل، تامین اعتبار زمین و روند اجرای قرارداد را پیگیری کرده و هزینه زمین توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت شده و پروژه در مرحله انتخاب مشاور است تا کار نقشه برداری و برآورد ریالی آن انجام شود. محمدرضا رضایی افزود: اعتبار مورد نیاز برای ساخت این کتابخانه قابل برآورد نیست و با گذشت زمان مشمول هزینه شده اما بالاخره به مرحله اجرا رسیده است. وی بیان کرد: مشکلات جانمایی زمین کتابخانه مرکزی شهر بیرجند در بلوار شهید ناصری در 11 هزار مترمربع مرتفع شده و در حال حاضر در حال انتخاب مشاور برای احداث این کتابخانه هستیم.

اتمام کار بازسازی 90 درصد کتابخانه‌های عمومی استان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی گفت: در 90 درصد کتابخانه‌های عمومی بازسازی انجام شده و بقیه به دلیل کمبود اعتبار از طرح عقب مانده است. رضایی بیشترین مشکلات کتابخوان‌ها را مربوط به مرکز استان دانست و گفت: با توجه به جمعیت عمومی بیرجند کتابخانه‌های عمومی این شهرستان رتبه یازدهم بین شهرستان‌های استان را دارد و سرانه فضا و تعداد کتابخانه‌ها کم است. وی افزود: بر اساس سند چشم انداز توسعه 1404 و طبق پیش‌بینی نهاد کتابخانه‌های کشور به ازای هر 100 نفر، چهار مترمربع کتابخانه نهادی باید در هر منطقه وجود داشته باشد اما بیرجند چهار هزار و 47 متر مربع

زیربنای کتابخانه‌ای‌ دارد که باید در افق مورد نظر به 12 هزار و 122 مترمربع افزایش یابد.

کمبود 8 هزار و 75 متر مربع زیربنای کتابخانه‌ای در بیرجند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: مرکز استان 8 هزار و 75 مترمربع کمبود زیربنای کتابخانه‌ای دارد. رضایی به فعالیت 22 کتابخانه روستایی در استان اشاره کرد و گفت: 34 پروژه شهری و روستایی در استان فعال است و تا پایان امسال بر تعداد کتابخانه‌های روستایی افزوده می‌شود. وی افزود: در حال حاضر 80 درصد روستاهای بالای 2 هزار نفر جمعیت استان دارای کتابخانه هستند و تا پایان سال 1400 همه روستاها دارای کتابخانه می‌شوند.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/09/02 -- 19:31:32
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 119

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا