نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 31 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
14. شعبان 1440
2019 Apr 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نقش امنیتی آموزش پدافند غیرعامل در سیستم بانکی مهم است      

کاری- روز گذشته  دهباشی  دبیر کمیسیون بانک های خراسان جنوبی در همایش پدافند غیر عامل عنوان کرد: نکات ایمنی  با پشتیبانی چهار کانال مجزا در سیستم بانکی استان تعریف شده است که با هوشیاری باید مدیریت شود. 

وی  افزود: امروز از چهار طریق به استان ها و ادارات مرکزی ارتباط داریم که اگر برای هرکدام از این کانال ها مشکلی به وجود آید از طریف کانال دیگر در کمترین زمان ممکن مشکلات ارتباطی مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه راه بسیار سختی داریم،  افزود: اما از اول انقلاب تاکنون ثابت کردیم که با قدرت، تدبیر و اندیشه در مقابل هجمه های دشمنان پیروز عمل کردیم.

وی  با بیان اینکه برگزاری جلسات متمرکز پدافند، شناسایی دارایی های سایبری و غیر سایبری،  مهم است، افزود: ارتقای سطح نظرات و پایش تصویری و رعایت نکات حفاظتی با ضریب بالای امنیتی را از مهمترین اقدام های بانک ها در بحث پدافند غیر عامل ذکر کرد.

 

بانک ها خط مقدم جنگ

 تمام عیار اقتصادی هستند  

نظافت، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی هم در این مراسم با اشاره به اینکه از آنجایی که بانک ها خط مقدم جنگ تمام عیار اقتصادی هستند، ادامه داد:  نباید امنیت را در حوزه بانکداری فدای سهل الوصول شدن خدمات به مشتری کنند.

وی تاکید کرد: ناکارآمد جلوه دادن نظام اقتصادی امروز به سناریوی مدونی برای دشمن تبدیل شده است که اگر بانک ها بد عمل کنند به نارضایتی مردم دامن زده می شود.

وی با اشاره به اینکه  مدیران اقتصادی امروز با تهدیدات چندگانه ای مواجه هستند که نیازمند تدبیر و کار جهادی است،‌ خاطر نشان کرد: درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و امروزه با سلاح هایی متفاوت همچون ارز، سکه و دلار مستقیم و غیرمستقیم درگیر  هستیم. وی تاکید کرد: چنانچه شورای عالی فضای مجازی و پدافند غیر عامل به موقع وارد عمل نمی شدند شاهد اتفاقات تلخی بودیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با بیان اینکه زیرساخت، نیروی انسانی و فرآیند از مهمترین مراحلی  است که در حوزه پدافند باید به آن توجه ویژه شود، افزود: مدیران باید ریسک عملیاتی در برنامه هایشان را مدنظر  داشته باشند. وی تاکید کرد: امروزه در بخش زیرساختی پدافند کمتر با مشکل مواجه هستیم اما لازم است که مدیران توجه ویژه ای به نیروی انسانی و موضوع فرآیند ها داشته باشند.وی با اشاره به اینکه اساس پدافند غیر عامل مردم محوری است که با آموزش و فرهنگ سازی ارتقا می یابد، خاطر نشان کرد: اگر در هدایت افکار عمومی به موقع عمل می کردیم نوسانات حوزه بازار، ارز و سکه تا این حد مشوش نمی شد.

حامد، مدیرکل حراست استان هم با اشاره به اینکه در دو حوزه تجهیزات نظامی و زیستی پدافند غیرعامل مورد تهدید قرار می گیرد، افزود: باید به سمت به روز شدن و تقویت این بخش ها برویم. 

وی ادامه داد: آگاهی بخشی در این موضوع نقش مهم و اساسی پیدا می کند که باید مورد توجه قرار گیرد.وی خاطر نشان کرد: در زمینه دو موضوع تجهیزات سایبری و زیستی که مسئولیت آن با استاندار یا جانشین فرماندهی انصار الرضا (ع) است کارگروه فعالی تشکیل شده است. وی با اشاره به اینکه دشمن در عرصه نظامی قادر به مقابله با ما نیست، افزود: تهدیدات با بخش داخلی و خارجی در عرصه ظرفیت ها انجام می شود.مریمی پور رئیس راهبردی افتا خراسان جنوبی هم بیان کرد:  امنیت تجهیزات فضای مجازی و سایبری در زندگی شخصی و اجتماعی نقش موثری ایفا می کند. وی تاکید کرد: دارایی هر شخص در فضای مجازی و عمومی با استفاده از بد افزارها تهدید می شود که با آموزش لازم و به موقع می توان از آن جلوگیری کرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/15 -- 07:23:01
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 135

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا