نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
19. شعبان 1440
2019 Apr 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
40 درصد از محصولات کشاورزی جهان طعمه آفات گیاهی      

معاون دفتر پایش و تحلیل خطر سازمان حفظ نباتات کشور گفت: طبق آمار سازمان خواروبار جهانی، سالیانه حدود 40 درصد از محصولات کشاورزی جهان، در اثر فعالیت عوامل مختلف خسارت زا و به ویژه حشرات از بین می‌رود. به گزارش ایسنا، ولی ا... رضایی، دیروز در جلسه نقش پدافند غیرعامل در حوزه آفات و بیماری‌های گیاهی اظهار کرد: پدافند غیرعامل اقدامات غیرمسلحانه‌ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می‌شود.وی با بیان اینکه سهم بخش کشاورزی و منابع طبیعی در تولید ناخالص داخلی حدود 9 درصد است، گفت: اهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد ملی، نقش و جایگاه کالاهای کشاورزی در صادرات و ارزآوری آن‌ها، خودکفایی در امر تولید گندم و خودکفایی در امر تولید شکر است.

معاون دفتر پایش و تحلیل خطر سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه بعد از سال‌ها در تولید گندم و شکر به خودکفایی رسیدیم، افزود: تولیدات زراعی از سال 92 تا 95 حدود 20 درصد، تولیدات باغی 28 درصد، تولیدات دام و طیور 14 درصد، تولیدات شیلات 16 درصد رشد داشته است. رضایی با بیان اینکه مجموع تولیدات کشاورزی در این مدت 21 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: عدم تجربه کافی کارشناسان در رابطه به آفات خارجی یکی از مشکلات است و بسیار دیر متوجه این آفات می‌شوند.

وی ادامه داد: گندم، برنج، سیب زمینی، زعفران، ذرت و دانه‌های روغنی از جمله محصولات مهم ایران هستند که هدف آگروتروریسم قرار دارند. معاون دفتر پایش و تحلیل خطر سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه 14 استان در کشور گرفتار مگس مدیترانه‌ای هستند که این یک بحران است، خاطرنشان کرد: جلوگیری از خودکفایی کشور، ضربه زدن به تولید و صادرات برخی محصولات کشاورزی، تحریم محصولات کشاورزی کشور، افزایش واردات محصولات کشاورزی و وابستگی اقتصادی و در نهایت اعمال فشارهای سیاسی از جمله عوامل ناشی یک اقدام آگروتروریسمی هستند. 

رضایی اظهار کرد: طبق آمار سازمان خواروبار جهانی، سالیانه حدود 40 درصد از محصولات کشاورزی جهان، در اثر فعالیت عوامل مختلف خسارت زا و به ویژه حشرات از بین می‌رود.وی با بیان اینکه بخش کشاورزی بخشی قابل اتکا در توسعه ملی است، افزود: کشاورزی کشور مظلوم واقع شده است در حالی که باید بدانیم آفات بخش کشاورزی پرخطر هستند و می‌توانند محصولات کشاورزی را نابود کنند.معاون دفتر پایش و تحلیل خطر سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اینکه بیشترین سموم در کشور علیه آفت ملخ انجام می‌شود، یادآور شد: در خراسان جنوبی، ذخیره‌سازی سموم انجام می ‌شود چرا که سم برای مواقع حیاتی ضروری است.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/15 -- 07:22:37
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 77

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا