نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 5 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
22. شوال 1440
2019 Jun 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سالمندی بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی و نیازمند درایت      

نسرین کاری - روز گذشته مدیرکل ورزش و جوانان استان، معاونان و مدیر مجمع جوانان استان (مسئول کانون پرورش افکار پارند استان) از خانه سالمندان امداد کیمیا به مناسبت هفته سالمند بازدید داشتند و با اهدای تجهیزات ورزشی و گل و شیرینی از آنها دلجویی کردند.

سالمند در خانواده های خراسان جنوبی منزلت و جایگاه بالایی دارد

مهران سرپرست، مدیر کل ورزش و جوانان استان در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش های خالصانه مدیریت و پرسنل این مرکز افزود: شما پرستاران و مددکاران چنین مراکزی کار سختی دارید که البته آنچه شما انجام می دهید و آنچه در این مراکز می گذرد، بخشی از زندگی است که انتظار همه ما را می کشد. وی با اشاره به اینکه جامعه ما رو به سالمندی می رود چرا که جمعیت جوان کشور تقلیل یافته، گفت: خوشبختانه با توجه به فضای فرهنگی حاکم در خراسان جنوبی و ارزش و اعتبار جایگاه پدران و مادران و سالمندان در نزد جوانان، این عزیزان قدر و منزلتی بسیار بالا در خانواده ها داشته ولی وجود چنین مراکزی نیز اجتناب ناپذیر است چون به هر حال سالمندانی هستند که به دلایلی نیازمند نگهداری در این مراکز باشند. وی خاطر نشان کرد: نهاد ورزش و جوانان آمادگی دارد همکاری لازم در حوزه اختیارات خود با این نهادهای خیریه داشته باشد.

خانه سالمندان کیمیا  از سال 1385 تاسیس شده است  

فاطمه فروتنی، مسئول مرکز سالمندان امداد کیمیا خراسان جنوبی عنوان کرد: این مرکز در سال 1385 مختص بانوان تاسیس شده است. وی  ادامه داد: این مرکز به صورت شبانه روزی با 12 نیروی ثابت در گردش و 4 نفر نیروی پاره وقت شامل روانپزشک، پزشک و مسئول تغذیه اداره می شود. فروتنی افزود: شهروندان بیرجندی به علت دینی که نسبت به پدر و مادر خود دارند سالمند را کمتر به این مراکز می آورند، و سالمندان مرکز بیشتر افراد بی سرپرست، بد سرپرست و یا مجهول الهویت هستند. مسئول مرکز سالمندان امداد کیمیا گفت: مبلغ یارانه دریافتی برای هر فرد 600 هزار تومان در ماه است، اما هر سالمند نیاز به مبلغ یک میلیون و 100 هزار تومان داردکه باقی آن از خانواده ها و خیرین تامین می شود.

ویزیت سالمندان توسط پزشک و فیزیوتراپ به صورت مستمر

مسئول مرکز سالمندان امداد کیمیا ادامه داد: هفته ای دو نوبت پزشک برای ویزیت سالمندان، فیزیوتراپ برای فیزیوتراپی سالمندان نیازمند، مسئول روانشناسی برای ارتباط با سالمندان و اعلام وضع بهبودی سالمند به مرکز مراجعه می کنند. فروتنی گفت: هر سه ماه یکبار متخصص داخلی برای ویزیت سالمندان و کارشناس تغذیه برای تنظیم برنامه غذایی سالمندان به مرکز مراجعه می کنند. فروتنی با اشاره به اینکه اکثر سالمندان مرکز مشکل آلزایمر خفیف و یا شدید را دارند، خاطر نشان کرد: سالمندان مرکز به علت مشکلات روحی روانی و جسمی فراوان نیازمند نگهداری ویژه و محبت و بذل توجه خاص هستند.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/11 -- 18:46:09
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1486

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا