نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 5 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
22. شوال 1440
2019 Jun 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
عکاسی پل ارتباطی و معرف پیشینه فرهنگی برای نسل امروز      

جواد رضایی - مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اجتماعی اداره کل میراث ‌فرهنگی خراسان جنوبی در افتتاحیه نمایشگاه آثار دومین سوگواره ملی میراث عاشورا در قاب عکس و رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار استان، بیان کرد: سال گذشته در ماه محرم و صفر دومین سوگواره ملی عکس میراث عاشورا در قاب عکس برگزار شد و 670 هنرمند از سراسر کشور آثار خود را ارائه داده اند. محمود بستانی افزود: در جریان برگزاری این سوگواره بیش از 6 هزار و 230 عکس به دبیرخانه ارسال و در دو بخش ملی و استانی داوری شده است. وی ادامه داد: در هر بخش سه اثر برگزیده شده است و از مجموع عکس های ارسالی 40 عکس برتر انتخاب شد که با این آثار دومین نمایشگاه سوگواره ملی میراث عاشورا در قاب عکس برگزار شد و علاقه مندان می توانند از تاریخ 7 الی 19 مهر در ساعات 9-13 و 16-19 در نگارخانه سرو مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه بیرجند از آن بازدید نمایند. همچنین در تلاش هستیم که در دهه آخر صفر در مشهد نیز این نمایشگاه برپا شود. بستانی با اشاره به رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی عکس میراث ماندگار استان اظهار کرد: این جشنواره با حضور بیش از 30 عکاس برتر استان و کشور به مدت 5 روز در تاریخ 26 الی30 مهر برگزار خواهد شد که در آن عکاسان مدعو عکس هایی از بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی، مشاغل سنتی و آداب و رسوم استان ثبت و ارائه خواهند نمود. 

عکاسی از جاذبه های گردشگری و تاریخی در 11 شهرستان

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این جشنواره، آشنایی ایرانیان با فرهنگ و تمدن استان، ایجاد مشارکت عام عکاسان کشور جهت معرفی جاذبه های گردشگری استان، ترویج هویت فرهنگی، معرفی صنایع دستی و کمک به جذب گردشگران داخلی و خارجی است. بستانی با اشاره به اینکه عکاسان در 11 شهرستان از جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی استان عکاسی خواهند کرد، افزود: این جشنواره در دو بخش عکاسی با دوربین دیجیتال که به صورت تک عکس و گزارش تصویری و بخش دوم عکس های آرشیو قدیمی که باید قبل از دهه 60 باشد، برگزار خواهد شد و اختتامیه این جشنواره نیز در 30 مهر با حضور مدیران استانی خواهد بود.   

در ادامه عباس زاده، معاون صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان بیان کرد: هنر عکاسی یکی از مهمترین مولفه ها در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است و پل ارتباطی و معرف پیشینه فرهنگی با نسل امروز و آینده می باشد که از طریق بازتاب ابعاد ارزشمند میراث فرهنگی و مردم شناسی، آیین های سنتی بومی و محلی و به ویژه آیین های محلی و مذهبی را معرفی و گسترش می دهد. وی ادامه داد: سال گذشته اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در زمینه برپایی نمایشگاه های آشنایی مردم با آیین های مذهبی در سایر استان ها نیز اقدامات خوبی انجام داده است و امسال نیز با توجه به استقبال هنرمندان این جشنواره مجدد برگزار شده است.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/08 -- 19:12:28
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1426

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا