نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 27 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
16. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
ایجاد یک صدم درصد نارضایتی هم حرام مطلق است!      

حسینی - چهارمین جلسه شورای اداری با حضور استاندار خراسان جنوبی، معاونان استانداری و مسئولان استان برگزار شد. عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری در ابتدا به روند تغییر ساعات ادارات از 6:30 تا 13:30 اشاره کرد و اظهار داد: بررسی های کارشناسی درباره ادامه این روند به جهت صرفه جویی در آب و برق در حال انجام است و به محض تکمیل، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی از پرداخت 6 هزار و 299 فقره تسهیلات در سامانه کارا خبر داد و افزود: 331 طرح به مبلغ 71 میلیارد و 600 میلیون تومان پرداخت شده که از محل آن، برای 2 هزار و 185 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

عابدی همچنین با اشاره به بررسی 166 پرونده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از ابتدای فروردین تاکنون، بیان کرد: در این راستا 377 مصوبه داده شده که 234 مورد اجرا و 23 درصد آن مرتبط با مشکلات بانکی بوده است. وی درباره کمیسیون تنظیم بازار استان نیز عنوان کرد: مهم ترین طرح نظارتی سال 97، مبارزه با احتکار بود که در این راستا 9 انبار کالای احتکار شده در استان به ارزش 998 میلیون تومان کشف شد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تصریح کرد: برای تامین اقلام اساسی در استان هیچ مشکلی نداریم.

 

جلوی شایعات را بگیرید

اسماعیلی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز با بیان این که اعتبارات این حوزه، در 5 ماهه ابتدای سال توزیع و کار در حال انجام است، خاطرنشان کرد: تلاش است در این حوزه تمام مسایل مهم به سمت اجتماع محور شدن پیش برود ،

در همین راستا طرح های «شهر عاری از زباله گرد» و « نشاط اجتماعی» را با همکاری دستگاه های مختلف پیگیری

می کنیم.اسماعیلی بر همراهی و همکاری بیشتر در برگزاری برنامه های هفته دولت و انعکاس دستاوردهای آن تاکید و بیان کرد: 

به مدیران استان اهتمام بیشتر به رفع مشکلات مردم و افزایش سعه صدر در ارتباط با مردم را توصیه می کنم و می خواهم این روزها حضور پررنگ تری در میان مردم داشته باشند. وی محسوس بودن تلاش مسئولان را برای مردم ضروری دانست و گفت: دستگاه های اجرایی نارضایتی ها را به موقع منعکس کنند و جلوی شایعاتی مانند قطع یارانه و ... را بگیرند. معاون سیاسی استاندار خواستار انتقال حس مسئولیت پذیری به جامعه شد و افزود: متاسفانه اکنون نگاهی پدرسالارانه به دولت در مردم وجود دارد در حالی که نباید اجازه داد مسائل فردی که به راحتی قابل حل هستند، در این شرایط و با این نگاه، به مشکلات عظیم اجتماعی تبدیل شوند.

 

تخفیف در عوارض خودرویی ممنوع است

علوی مقدم معاون عمرانی استاندار هم از افتتاح و کلنگ زنی 972 پروژه در هفته دولت خبر داد و عنوان کرد: در این راستا 4 هزار و 9 فرصت شغلی ایجاد خواهد شد. وی با اشاره به این که از این پس در موافقت نامه های ساختمانی سازمان مدیریت و برنامه هزینه های پروانه و پیمانکار و ... در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: نباید در عوارض خودرویی که رقمی کشوری و حق شهرداری است تخفیفی داده شود، دستگاه های اجرایی نیز موظف به پرداخت آن هستند.

نهمین سفر وزیر بهداشت به استان در هفته دولت

در ادامه جلسه قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم گزارشی از فعالیت های این مجموعه طی سال های 92 

تا کنون ارائه داد. وی همچنین به برنامه هایی که قرار است در هفته دولت اجرا شود اشاره و اولین آن را نهمین سفر مقام عالی وزارت بهداشت به استان عنوان کرد و افزود: ساختمان مرکزی دانشگاه، ساختمان شماره 2 دندانپزشکی، مرکز یادگیری و آزمون های جامع الکترونیک ، مرکز اطلاع رسانی پزشکی و کلینیک ویژه بیمارستان ولی عصر (عج) در این سفر افتتاح خواهد شد. به گفته وی همچنین مرکز خدمات جامع سلامت قائم، مرکز درمان ناباروری، اتاق عمل، اورژانس فردوس، کلینیک تخصصی، همراه سرا، مرکز غربالگری سرطان و سی تی اسکن قاین نیز به بهره برداری خواهد رسید. قائمی از افتتاح بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) نیز در هفته دولت خبر داد و خاطرنشان کرد: لازم است برای راه اندازی مرکز تروما استان در بیمارستان امام رضا (ع) به مدت یک سال این بیمارستان بسته شود که نیاز به حمایت استانداری در این زمینه داریم.

 

راه اندازی مرکز «افتا» در خراسان جنوبی

از دیگر سخنرانان این جلسه فخر مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بود که به احصای هزار و 863 مدخل و موضوع مرتبط با استان برای دانشنامه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: 478 مورد تصویب شده و برای اجرای آن نیاز به همکاری سازمان ها و دستگاه های اجرایی است. 

رئیس مرکز افتا (امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) نیز توضیحاتی درباره این مرکز و چگونگی کارکرد آن در راستای تامین امنیت اطلاعات در دستگاه های اجرایی استان ارائه داد.

 

کمک استانداری برای راه اندازی

 سی تی اسکن مرکز شهید آتشدست

 در ادامه جلسه مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد مسائل مرتبط با «افتا» و امنیت اطلاعات را جدی گرفته و راهبردها و پیشنهادات این مرکز را ملایم و منعطف پذیر به درون سازمان و همکاران خود انعکاس دهند.وی با اشاره به این که  مرکز «افتا» به اطلاعاتی که بر روی شبکه ها گذاشته می شود کنترل دارد ، بیان کرد: هشدارهای لازم را به دستگاه ها، کانال ها و ... خواهد داد. مروج الشریعه همچنین ضمن تشکر از زحمات قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: با وجود داشتن فرصت هایی بهتر در داخل و خارج کشور و موقعیت های علمی و عملی بالاتر ، به دلیل علاقه به این منطقه ، خراسان جنوبی را انتخاب کرده است و امیدوارم پزشکان متخصص ، اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان قدر ایشان را بدانند.وی به وجود 11 نفر دیالیزی در زیرکوه که هر هفته مجبور به طی مسافت 95 کیلومتری برای رسیدن به قاین و استفاده از دستگاه دیالز می شوند اشاره کرد و ادامه داد: هر چه سریعتر مرکز دیالیز زیرکوه راه اندازی شود ، همچنین برای راه اندازی مرکز سی تی اسکن مرکز شهید آتشدست آمادگی کمک را داریم.

 

ایجاد یک صدم درصد نارضایتی حرام مطلق است!

استاندار در بخش دیگری از سخنانش، توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی را بالاتر از مسائل اقتصادی و مشکلات زیرساختی دانست و اضافه کرد: باید فرهنگ انسانی را گسترش دهیم و نسل جوان را از آسیب‌های سنگین اجتماعی پرهیز دهیم. از طرفی اگر جامعه ای از نظر فرهنگی قوی باشد سایر مسائل نیز حل می شود. مروج الشریعه با تاکید بر این که شرایط فعلی کشور را باید به مدیران گوشزد کرد، یادآور شد: در جنگ اقتصادی فعلی مدیران باید بدانند پاسخی که دیروز 5 درصد نارضایتی ایجاد می کرد، امروز حتی یک صدم درصد آن هم حرام مطلق است! وی با تاکید بر اینکه در شرایط حساس کنونی رسانه ها و صاحبان قلم نباید بذر ناامیدی در جامعه بپاشند، عنوان کرد: دشمن به دنبال ایجاد منازعات و اغتشاش داخلی است و همه باید نسبت به توطئه های دشمنان در جنگ اقتصادی هوشیار باشند. استاندار با انتقاد شدید از رسانه هایی که در این شرایط با توهین و هتاکی به دولت در زمین دشمن بازی می کنند، تصریح کرد: با رسانه‌هایی که در نشر اطلاعات به این موضوع در استان توجه نکردند برخورد قانونی می‌شود. مروج الشریعه خواستار توجه به اتفاقات خارج از کشور با هوشیاری شد و افزود: به خصوص در خراسان جنوبی که استانی مرزی است.

 

تعیین تکلیف هر چه سریع تر

 وضع اداره کل آموزش و پرورش استان

وی از وزیر آموزش و پرورش نیز درخواست کرد: هر چه سریعتر وضع اداره کل و مسئولیت آموزش و پرورش خراسان جنوبی را تعیین تکلیف کند تا حقی از دانش آموزان و اولیای آنان ضایع نشود. استاندار با بیان اینکه رتبه استان خراسان جنوبی در جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری مناسب است اما انتظار بیشتر بود، اضافه کرد: عرصه، آماده حمایت از کارآفرینان است و نباید آن ها را در پیچ و خم اداری دستگاه های اجرایی گرفتار کرد.مروج الشریعه با اشاره به راه‌اندازی تالارهای گفتگو در دانشگاه‌ها عنوان کرد: هر دانشگاهی که اولین تالار گفتگو را راه‌اندازی کند در جلسات آنان حضور می یابم.

 

 5 سرمایه گذاری وابسته به آب استان

وی درباره بحث انتقال آب نیز خاطرنشان کرد: با نگاه مدیریتی خودم و بخش دیگری که همراه این تفکر هستند در هفته گذشته با عراقچی معاون سیاسی و صابری معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه صحبت کردم، همچنین رایزنی هایی با کسانی که معتقدند می‌توانند در بحث تامین آب کمک کنند و با شرکت مهندسی مشاور «طوس آب» انجام گرفته و همه گزینه‌ها برای تامین آب شرق کشور در دست بررسی است.

به گفته وی برخی معتقدند با انتقال آب میزان تقاضا افزایش یافته و اسراف نیز بیشتر می‌شود که این منطق هم قابل بحث و گفتگو است.استاندار با تاکید بر این که با این حال باید آبی داشته باشیم که پاسخگوی تقاضای سرمایه گذاران باشد، عنوان کرد: 5 سرمایه گذار بیش از 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذارای کردند و اگر آب نباشد، نمی توان آن ها را نگه داشت و به استان دیگری می روند. وی همچنین بر استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق و الکتریسیته در استان تاکید کرد و گفت: به همین دلیل ایجاد منطقه ویژه اقتصادی 

انرژی های تجدید پذیر را پیشنهاد دادیم.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/28 -- 18:13:10
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 138

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا