نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 31 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
20. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
روش هایی ساده برای کاهش استرس      


در زندگی شهری امروزه همه به طرق مختلف با استرس سر و کار داریم، زمانهایی که استرس باعث می شود قلبمان تند بزند یا نفسمان بالا نیاید و نتوانیم درست فکر کنیم و تمرکز داشته باشیم. خوشبختانه راهکارهای کاهش استرس بسیار ساده هستند.
برای کاهش استرس نفس عمیق بکشید
هرگاه با استرس ناگهانی مواجه شدید، مثلا تلفنی به شما شد و خبر بدی شنیدید، در ساعت آخر قبل از تعطیلات آخر هفته کارهای زیادی سر شما ریخته شد یا با دوستانتان به اختلاف خوردید اولین کاری که باید بکنید توجه به نفس کشیدن است. در این شرایط معمولا تند تند نفس می کشیم، باید سریعا کنترل تنفس را در دست بگیریم و برای کاهش استرس نفس های عمیق و آرام بکشیم. نفس کشیدن
می تواند روی احساسمان تاثیر بگذارد. تنفس و احساسات به هم متصل هستند،  نفس عمیق کشیدن موجب می شود اکسیژن بیشتری به مغز برسد و سطح هورمون های استرس را کاهش دهد.
افکارتان را بررسی کنید
وقتی در اثر استرس، کنترل افکار از دستانتان خارج شد باید سریع آن را متوقف کنید و افکار را بازبینی کنید. باید بتوانید شرایطی که در آن قرار دارید را از زوایای مختلف بررسی کرده و به پاسخ بدن توجه کنید. آیا در تمامی این شرایط می خواهید جنگ کنید یا از زاویه دیگر، آرامش را انتخاب می کنید.
اگر هراس دارید اتفاقی برایتان رخ دهد معمولا فکرهای منفی در ذهن می پرورانید، مثلا فکر می کنید”نمی توانم این پروژه را به موقع انجام دهم و اخراج می شوم”، باید سریع این تفکر را تغییر دهید و آن را به موقعیتی مثبت تبدیل کنید. بنابراین به جای این تفکر منفی می توانید به این فکر کنید که چه فرصت مناسبی بدست آوردید تا به رییس نشان دهید چقدر سخت کوش هستید. برای کاهش استرس به جای اینکه فکر کنید “چرا” یک اتفاق افتاده است به این فکر کنید که ” چه کار می توان کرد تا مشکل حل شود”.
اگر سوال را با “چرا” از خود بپرسید هزار و یک سوال دیگر بوجود
می آید اما وقتی با “چه کار می توان کرد” آن را بپرسید در شرایط حل مشکل قرار می گیرید و زودتر به نتیجه خواهید رسید.
یک جمله خاص برای خود بسازید
کلمات به خوبی می توانند به کاهش استرس کمک کنند. یک روش برای کاهش استرس ناگهانی اینست که یک جمله خاص که به شما انرژی و قدرت می بخشد تکرار کنید. مثلا جملاتی نظیر” من آرام هستم”،”همه چیز خوب پیش می رود”، ” فقط به نکات مثبت فکر می کنم” ، “خودم را دوست و به خود ایمان دارم”. تکرار جملات نوعی مدیتیشن است که می تواند خیلی سریع به کاهش استرس کمک کرده و ذهن را آرام کند. می توانید لیستی از جملات مثبت تهیه کرده و هر روز یکی از آنها را جمله ی خاص آن روز تعیین کنید و مانند سپری از آن در برابر استرس ها و مشکلات روزانه استفاده کنید. جمله انرژی بخش را جلوی چشم قرار دهید تا دائم آن را ببینید و انرژی بگیرید.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/28 -- 08:29:30
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 697

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا