نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 31 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
20. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
آقای وزیر، خراسان جنوبی مرد جنگی می خواهد!      

 

 

 

امین جم

 

دیروز خبر انتصاب جدید در استان رسانه ای شد.مدیرکل حفاظت محیط زیست  تودیع و حسن اکبری از یزد سکان مدیریت این سازمان را بدست گرفت.نکته جالب در این انتصاب ، به نوعی بدعت ! در انتخاب مدیران کل استان است.زیرا این بار نه از مبدا همیشگی ! بلکه از استان یزد مسئولی انتخاب شده است!

 

طی سالهای اخیرو پس از انتصاب سلسله ای از استانداران از خراسان رضوی بر اساس قانونی نانوشته ! اکثریت غریب به اتفاق مدیران استان  نیز از همان مبدا منصوب می شده اند  بی ان که کارنامه  آنها در آغاز وبیلان کار آنها در پایان  محک زده شود .متاسفانه این دسته از مدیران سفارشی تا کنون رهاورد ویژه ای برای استان ومردم  نداشته اند  .عملکرد های نامطلوب وضعیف این افراد  حتی در زمانهایی صدای استاندار را نیز در  آورد .

ضعف مدیریت به عنوان یک معضل در استان دلایل متعددی دارد یکی  از دلایل آشکار این معضل ، غیربومی بودن و نداشتن شناخت کافی مدیران وارداتی !از شرایط و ویژگی های استان است.بسیاری تا می خواهند آشنایی نسبی به استان پیدا و کار خود را شروع کنند، دوره شان تمام شده و باید جای خود را به دیگری دهند.

هر زمان هم مدیر بومی، دلسوز و توانمندی در استان فعالیت می کنند،به سرعت و به دلایلی از استان خارج شده وسر از استانهای دیگر در می آورد !نکته بعدی انکه برخی از مدیران تجویز شده برای استان، پا به سن گذاشته و دیگر حال و حوصله ای برای فعالیت و انگیزه ای برای کار ندارند و  انگار فقط برای استراحت به منطقه می آیند!

یکی دیگر از دلایل کارکرد نامطلوب برخی دیگراز مدیران نیز آن است که فقط برای کسب عنوانی در راستای ارتقا شغلی  به استان امده و انگیزه واقعی برای خدمت   ندارند.

به دلایل ذکر شده باید این مورد را هم افزود که گویا طبق یک قرار پنهان ، برخی می خواهند هنوز سیطره استان سابق را برمنطقه حفظ و خراسان جنوبی را به عنوان حیاط خلوت خود در اختیار داشته باشند وبعضا با عملکرد هایی مبتنی بر حفظ منافع باندی ،گروهی  راه را بر روند توسعه منطقه  در قالب یک استان ببندند تا باارائه تصویری ازآن به عنوان یک استان ضعیف که محصول سو مدیریت وگاه شیطنت خودشان است از تکرار سناریو تقسیمات جدیددر باقی مانده حوزه سرزمین مادری  خود جلوگیری کنند !؟غافل از این که سومدیریت وکم کاری و حق کشی در هر منطقه دیر یا زود دامنگیر مدیران ان منطقه خواهد شد وبا ترفندهای بی اساس وسیاسی بازی های بی ارزش نمی توان ذهن مردم را ازحقشان منحرف کرد .    

 

 خراسان جنوبی با مجموعه ای از مشکلات تاریخی وبزرگ وضروت مدیریتی تاسیس شد مشکلات این استان در حدیست که مرد جنگی می طلبد ! مدیران و مسئولانی که در خراسان جنوبی سمتی می گیرند بایدمرد جنگ و اشنا به منطقه باشند جنگ با کمبود اعتبارات ،قهر طبیعت ، کم لطفی پایتخت ،نبود مطالبه گری در مردم ، ناشناخته بودن ظرفیتهاو....

متاسفانه درتمام سالهای اخیر ودر اغلب موارد مسئولان کلان استان  صرفا از یک استان خاص برگزیده می شوند چیزی که در سایر نقاط کشور کمتر دیده می شود حالا سوال بسیاری از مردم ونخبگان این است که چرا با وجود 5-4 استان در همسایگی خراسان جنوبی باید استاندارو مدیران کل فقط از یک استان همسایه  بیایند ایا در یزد ، اصفهان ،سمنان ،کرمان وسیستان وبلوچستان افراد کاردیده ومجرب یافت نمی شود !؟   

 

این موضوع نه یک مطالبه شخصی بلکه یک مطالبه عمومی و درخواست تمامی مردم استان است که گویا  به گوش وزیر کشور نیز رسید ه .به طوری که در زمان انتصاب استاندار پیشین،   خطاب به استاندار وقت گفته بود"  از جایی نیرو نیاورید. بر اساس شناختی که من دارم هوش متوسط مردم بیرجند بالاتر از جامعه است و باید از آن ها استفاده کنید . "

سفارشی که بعد از پرویزی چندان جدی گرفته نشد حالا در روزهایی که موضوع جایگزینی استاندار تازه وجوان در استان مطرح می شود مردم به شدت گلایه مند وناراضی از انتصابات گذشته در وهله اول از وزیر محترم کشور انتظار دارند این استاندار جدید بومی خراسان جنوبی باشد وعلاوه بر آن پرونده انتصابات ازیک  منطقه خاص  بسته شود  .این یک خواسته مردمی است که در این چندساله اعتراض خود را بارها با روزنامه درمیان گذاشته اند.

بی گمان  انتخاب استاندار جدیداز میان مدیران بومی کارامدوکار کشته که تجربه کار در عرصه های خارج از استان نیز دارندیا از میان مدیران  خود  ازمونی مهم برای میزان توجه وزارت کشوربه خواست مردم خواهد بود .

 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/05/27 -- 20:06:11
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 123

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا