نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 31 فروردين 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
14. شعبان 1440
2019 Apr 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
اجابت خواسته کودکان بی سرپرست و اعزام آنها به مشهد الرضا(ع)      

زائر اولی های کوچک در زیرسایه پرچم رضوی راهی مشهد الرضا(ع) شدند و وحدت و اتحاد شیعه و اهل سنت در نقطه مرزی در زیر سایه پرچم رضوی تاکید شد. 

به گزارش  تسنیم، چند روزی است عطر شمیم رضوی در جای جای خراسان جنوبی پیچیده است. چند روزی است در گوشه گوشه استان کویری در روستاهای مرزی اهل سنت و تشیع نام امام رضا (ع) بر لب ها جاری و اشک ها از چشم ها سرازیر است.مردم اینجا با عشق و ارادت قلبی به استقبال خدام می روند، مردم اینجا با دیدن پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) حاجت می طلبند. اینجا که باشی کودکانی را می ببنی که پا برهنه و با پای دل خود را به کاروان می رسانند، اینجا که باشی آرزوی زیارت حرم، پنجره فولاد در دلت بیشتر گل می کند.

مهدی کودکی است که تاکنون مشهد الرضا(ع) نرفته، اما وقتی از مادرش شنیدکه قرار است خدام بارگاه رضوی به روستای آنها بیایند، با توجه به تصورات خود و آنچه از تلویزیون دیده بود تصویری از بارگاه ملکوتی نقاشی می کند او با آنکه پنجره فولاد را از نزدیک ندیده است اما در نقاشی اش به درستی آن را به تصویر می کشد، رضا امروز چوپان روستا است در صحرا و در کنار گله از سویدای دل امام رضا(ع) را صدا می زند، او هم تاکنون مشهد نرفته است اما آرزویش دیدن گلدسته های رضوی است. رضا که یک شب در خواب خود به مشهد سفر کرده است، آن خواب را از یاد نمی برد و با تعریف کردنش برای نقی،اشک در چشمانش حلقه می زند. اینجا کودکانی هستند که از عشق به امام رضا(ع) عشق به زیارت پرچم لحظه شماری می کنند آنها از نزدیک پنجره فولاد را ندیده ولی از  همان گوشه روستای مرزی دل کوچک خود را به پنجره فولاد گره می زنند. آرزویشان زیارت است.اما انگار امام رضا (ع) حاجت این کودکان بی سرپرست را به همین زودی اجابت می کند و برای نخستین بار زائر اولی های کوچک در زیر سایه پرچم رضوی راهی مشهدالرضا(ع) شدند.کودکان به همت خیران برای نخستین بار روز گذشته عازم مشهدالرضا(ع) و حرم مطهر رضوی شدند و حضور بدون اطلاع قبلی کاروان زیر سایه خورشید نشانه توجه حضرت ثامن الحجج(ع) به زائران کوچک و معصوم بی سرپرست است.  آنها با پرچم گنبد منور رضوی به استقبال کودکان بی سرپرست در منطقه محروم درمیان رفتند.

این در حالی بود که دیدار از مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست درمیان در برنامه های خدام رضوی قرار نداشت اما دست کرامت رضوی کاروان حامل پرچم بارگاه منور رضوی را به دیدار کودکان بی سرپرست فرستاد.پس از حضور خدام آستان ملائک پاسبان رضوی در این مرکز خوشحالی و شعف زائدالوصف کودکان و مربیان حاضر مرکز را به همراه داشت.کودکان این مرکز به همت خیران برای نخستین بار  جمعه عازم مشهدالرضا(ع) و حرم مطهر رضوی می شوند و حضور بدون اطلاع قبلی کاروان زیر سایه خورشید نشانه توجه حضرت ثامن الحجج(علیه السلام) به زائران کوچک و معصوم بی سرپرست است.در ادامه نیز حجت الاسلام اسدی مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید نکاتی جهت زیارت هر چه بهتر این کودکان مطرح کرد.

 

تاکید به وحدت میان مذاهب اسلامی 

توسط علمای شیعه و اهل تسنن

 

کاروان حامل پرچم حرم مطهر ثامن الحجج(علیه السلام) در روستای آبگرم بخش گزیک حضور یافت و در این مراسم به وحدت هر چه بیشتر و دوری از تفرقه میان مذاهب اسلامی و علی الخصوص شیعه و سنی تاکید شد.در ادامه مسیر کاروان زیر سایه خورشید در خراسان جنوبی پرچم متبرک گنبد منور رضوی در روستای آبگرم از توابع شهرستان درمیان حضور یافت.خادمان حرم رضوی بعد از گذشت از شهرهای قاین، زیرکوه و درمیان به نقطه مرزی بخش گزیک رسیدند و این منطقه به بوی خوش رضوی معطر شد.

این روستا از مناطق اهل تسنن است که اکثریت اهالی آن را سادات موسوی تشکیل می دهند؛ همچنین وجود بقعه ای منسوب به اولاد امام موسی کاظم(ع) از ویژگی های دیگر این روستا به شمار می رود. در ابتدای مراسم استقبال از پرچم متبرک و خدام حامل پرچم رضوی توسط بزرگان و علمای روستا صورت پذیرفت و کاروان با زمزمه سرود رضوی در امامزاده سید ابراهیم الرضا(علیه السلام) روستا حضور یافت.

کاروان حامل پرچم ثامن الحجج(علیه السلام) بعد از استقبال مردم اهل سنت روستای آبگرم که با شور و شوق خاصی همراه بود به زیارت امامزاده سید ابراهیم الرضا(علیه السلام)، برادر زاده امام هشتم رفتند.خادمان حرم رضوی با خواندن صلوات خاصه و مداحی و مرثیه سرایی در وصف امام رضا

(علیه السلام) دل های عاشقان را امام رضایی کردند.در ادامه مولوی سید مومن موسوی امام جمعه اهل سنت روستای نصرالدین ضمن اشاره به ارادت اهالی روستا به اهل بیت(ع) و سیادت آن ها خواستار وحدت هر چه بیشتر و دوری از تفرقه میان مذاهب اسلامی و علی الخصوص شیعه و سنی گردید.همچنین حجت الاسلام  اسدی مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید نیز ضمن اشاره به فضائل اهل بیت(ع)، قرآن را به عنوان مرجع و محور وحدت در جامعه اسلامی مطرح نمود و تمسک به آن را راه حل مقابله با دسیسه تفرقه میان فرق اسلامی دانست. در پایان علمای جمع به گفت‌وگوی صمیمی پرداختند و بر ضرورت تداوم چنین جلساتی تاکید شد و مدال افتخار رضوی نیز به مولوی سید مومن موسوی اهدا شد.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/29 -- 17:51:18
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 3028

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا