نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
17. شعبان 1440
2019 Apr 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
رتبه15 خراسان جنوبی در آمار مصدومین حوادث ترافیکی      

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی گفت: ۱۶ هزار و ۸۰۰ مراجعه طی سال گذشته به مراکز پزشکی قانونی سطح استان داشته ایم.به گزارش مهر، مصطفی جعفرزاده ظهر یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: سازمان پزشکی قانونی در ابعاد پژوهشی حتما باید فعال باشد.وی با بیان اینکه متاسفانه در بحران ها پزشکی قانونی یکی از سازمان های مهم و حیاتی است و بعد از اتفاقات مسئولیت های زیادی بر دوش دارد، افزود: طی دو سال اخیر حوادث زیادی در کشور رخ داده اما پزشکی قانونی یکی از آماده ترین دستگاه ها در مدیریت بحران بوده است. 

رتبه ۱۵ خراسان جنوبی در آمار مصدومین حوادث ترافیکی

جعفرزاده با اشاره به اینکه تعداد مراجعین به پزشکی قانونی در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ حدودا مشابه و رشد چندانی نداشته است، بیان کرد:  این استان در آمار حوادث مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی بر اساس جمعیت در رتبه پانزدهم کشوری قرار دارد.وی ادامه داد: سه هزار و ۵۰۰ مصدوم ناشی از حوادث ترافیکی در سال گذشته به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که نسبت به سال ۹۵ حدود دو درصد رشد داشته است.

 

رشد ۱۷درصدی متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی

جعفرزاده با بیان اینکه تعداد متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی در استان نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۷.۵ درصد رشد داشته است، گفت: در حوادث ترافیکی نوروز امسال ۱۳ مورد فوتی ناشی از تصادفات در این بازه زمانی داشته ایم که پنج مورد مربوط به راه های داخل شهری و خاکی روستایی و مابقی مربوط به جاده های بین شهری بوده است. وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حداقل ۹۰ مورد پرونده کمیسیونی را تشکیل داده ایم که نسبت به سال ۹۵ حدود ۴۷ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: تقویت پزشکی قانونی در استان به نفع همه مردم و باعث ترمیم اعتماد مخدوش شده مردم به پزشکان استان می شود.وی با بیان اینکه قطعا پزشکی قانونی به بومی و غیر بومی بودن توجه ای ندارد و تنها بررسی های علمی را مد نظر دارد، اظهار داشت: مجموعه اداری پزشکی قانونی استان ۳۳ نفر است و با همین تعداد اندک کل استان را مدیریت می کنیم. جعفرزاده گفت: نیاز پزشکی قانونی در حوزه های اقتصادی و منابع انسانی باید مد نظر مسئولین شهرستانی و استانی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  نیز با بیان اینکه نظریات پزشکی قانونی نقش مهمی در اجرای عدالت دارد، گفت: خوشبختانه امروز حسن اعتمادی که مسئولان به پزشکی قانونی دارند برای همه سند است.آیت ا... سید علیرضا عبادی نیز اظهار کرد: پزشکی مسئولیت سنگینی دارد و به تبع آن پزشکی قانونی مسئولیت سنگین تری را بر دوش دارد. وی با بیان اینکه کسی که بهترین نظریه کارشناسی را دارد اما آن را به جهت انگیزه های مختلف بیان نمی کند، انسانی سفیه است، عنوان کرد: در بسیاری از کارشناسی های مالی، اقتصادی، علمی گرفته تا پزشکی قانونی که نفوذ انسان ها مطرح است باید دقت لازم انجام شود.وی افزود: امیدواریم کار پزشکی قانونی همواره از نوع عبادت و از کسانی که به دنبال  باطل هستند تاثیر نگیرد چراکه مسئولیت ها و دنیا فانی است.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/01/26 -- 18:41:35
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 313

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا