نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 29 دي 1397
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
12. جمادي‌الاول 1440
2019 Jan 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
باروری ابرها در اسفند ماه      

قوسی - صبح روز گذشته حجت الاسلام عبادی، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری اصحاب رسانه عنوان کرد: بحران آب در شرق و نوار مرزی مهم تر از مرکز کشور است وبا تخلیه نیروی انسانی، مرزها دچار ناامنی خواهد شد. وی افزود: در این باره با دبیر شورای عالی امنیت ملی صحبت شده است. وی با اشاره به انتقال آب از دریای عمان به 3 استان خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: پروژه انتقال آب هزینه هنگفتی دارد و باید از بخش خصوصی در جهت سرمایه گذاری استفاده کرد. عبادی ادامه داد: وزارت نیرو مطرح کرده در صورت ورود بخش خصوصی، 30 درصد کار را تضمینی انجام می‌دهد. نماینده مردم بیرجند افزود: تصور این که انتقال آب از دریای عمان می تواند جایگزینی برای سفره های آب زیرزمینی باشد، غلط است و آبی که انتقال داده شود برای مصارف خانگی، صنعت و معدن مناسب است نه کشاورزی. 

بارورسازی ابرها در اسفند

عبادی گفت: با نظر مقام معظم رهبری مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای طرح های آبخیزداری و انتقال آب به روستاهای کشور به صورت ویژه در بودجه سال بعد دیده شده است. وی تاکید کرد: اهمیت اجرای طرح فوری آبخیزداری کمتر از انتقال آب به استان نیست و قطعا خراسان جنوبی سهم قابل توجهی از این بودجه خواهد داشت.نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه تاکنون به دلیل مشکلات اعتباری دولت و همچنین نبود ابر مناسب، باروری ابرها در هیچ استانی انجام نشده است، افزود: طبق قول وزیر نیرو، خراسان جنوبی اولین استان بارورسازی ابرها در اسفند خواهد بود.

 

طلب خارج از استاندارد پیمانکاران

 حجت الاسلام عبادی با اشاره به سفر وزیر تعاون و کار به بیرجند افزود: توسعه مرکز رفاهی جنب بیمارستان میلاد برای اقامت همراهان بیمار کلنگ‌زنی شد و همچنین 12 واحد مسکونی معلولان افتتاح شد. وی با اشاره به نبود درمانگاه در شمال شهر بیرجند تصریح کرد: در بودجه آینده تامین اجتماعی، ساخت درمانگاه برای شمال شهر بیرجند دیده شده است. عبادی افزود: درمانگاهی در کنار مسجد الحسین(ع) جوادیه توسط دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شد و با فعالیت چندین پزشک متخصص به بیماران خدمات می دهد.حجت الاسلام عبادی در مورد جاده بیرجند- قاین توضیح داد: عملیات ساخت این جاده طی 2 سال گذشته با بیشترین سرعت انجام و تمام طول محور به پیمانکاران واگذار شده است. وی ادامه داد: اکنون مشکلاتی در خصوص بدهی پیمانکاران این محور به وجود آمده و طلب پیمانکاران از میزان استاندارد خارج شده است.

افزایش65 میلیارد تومانی بودجه تملک

وی با اشاره به اینکه راه آهن شرق کشور نیاز به سرمایه گذار خصوصی و فاینانس دارد، بیان کرد: ۱۵ درصد سهم دولت برای پروژه راه آهن از صندوق توسعه ملی برداشت می شود. عبادی با اشاره به افزایش 65 میلیارد تومانی بودجه تملک دارایی استان بیان کرد: برخی بودجه خروجی سال گذشته از مجلس را با بودجه ورودی امسال مقایسه می کنند که این باعث ناامیدی در مردم می شود. استان خراسان جنوبی سال گذشته رتبه اول افزایش بودجه را در مجلس داشته است و امسال از متوسط کاهش بودجه، بالاتر است. عبادی با اشاره به سفر رئیس بنیاد مستضعفان به استان، گفت: از جمله دستاوردهای این سفر صدور سند برای اراضی موسوی و کلنگ زنی یک سالن ورزشی در حد استانداردهای آسیایی بود که قرار است تا پایان امسال به بهره برداری رسد. وی ادامه داد: از سوی بنیاد مستضعفان تسهیلات اشتغال با بهره 8 درصدی در نظر گرفته شد که در سال گذشته، خراسان جنوبی رتبه اول را در جذب این تسهیلات داشت.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/23 -- 19:17:20
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 142

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا