نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 29 دي 1397
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
12. جمادي‌الاول 1440
2019 Jan 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
در شورای شهر مطرح شد: پایان مهلت شرکت عمران در اجرای طرح فرزان      

قوسی - چهل و چهارمین جلسه شورای شهر اسلامی بیرجند با حضور 8 نفر از اعضا و شهردار بیرجند برگزار شد. میری با بیان اینکه بعضی از املاک بافت فرزان که در مسیر تعریض و اجرای پروژه قرار دارند، باید تعیین تکلیف شوند، اظهار کرد: مهلت قرارداد شرکت عمران و مسکن سازان در اجرای طرح فرزان پایان یافته و باید مشخص شود چه مقدار از تعهدات خود را انجام داده است. سپس ابراهیم تقی زاده یادآور شد: شرکت مذکور بیش از 100 ملک را به تملک خود در آورده که موقعیت ملک ها به صورت پراکنده است. 7 ملک در مسیر تعریض قرار دارند که باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند. 

شهردار بیرجند نیز در این باره گفت: معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به بیرجند برای تملک املاک باقیمانده در مسیر، قول مساعد داد. جلسات مختلفی بین مالکین و شهرداری برگزار شده و با تملک اراضی با قیمت کارشناسی موافقت شده است و 5 مالک اجازه دادند بر اساس قرارداد عمل شود. جاوید ادامه داد: شرکت عمران و مسکن سازان برای احداث پل موسی بن جعفر 2 میلیارد تومان تعهد کرده که هم اکنون کمکی انجام نشده و قسمتی از املاک باقی مانده است. وی اضافه کرد: این شرکت در نظر دارد املاک تملک شده را به قیمت خریداری شده به شهرداری منتقل کند که با توجه به نرخ بالای خرید، این موضوع را نپذیرفته ایم.

تعیین تکلیف بخشی از 

اراضی تعاونی شاهد

طاهری با اشاره به وضعیت اراضی تعاونی چندمنظوره شاهد در معصومیه پایین، بیان کرد: این اراضی مربوط به خانواده شهدا است که اعضای این تعاونی در ۱۷ سال قبل زمینی را از شهرداری گرفته اند. وی ادامه داد: اعضا هنوز نتوانسته اند قطعات را تفکیک کنند و طی نامه ای خواستار صدور سند جداگانه بودند. رییس کمیسیون حقوقی اضافه کرد: یک قطعه زمین به مساحت 61620 مترمربع تفکیک شده و برابر سند رسمی در سال ۷۷ به شهرداری بیرجند منتقل شده است. شهرداری نیز در سال ۸۰ از این میزان اراضی، 33458 سهم مشاع به تعاونی چند منظوره عام شاهد منتقل کرده است. طاهری خاطرنشان کرد: این تعاونی به خاطر تداخل و تعارضی که بین پلاک ها وجود داشت در هیات نظارت ثبت استان این موضوع را رسیدگی و در نهایت رأی را صادر کرد. این رأی مورد اعتراض مالکین قرار گرفت و اخیرا شورای عالی ثبت کشور دستور بررسی و انجام اقدامات لازم را به اداره ثبت بیرجند داده است. وی بیان کرد: بنا به تصمیم و تدبیر کمیسیون حقوقی شورای شهر و کلیه اعضا و مالکین، مقرر شده است که شهرداری برای قسمتی از اراضی که اعتراضی صورت نگرفته است طرح تفکیکی را تنظیم کند. وی ادامه داد: برای آن قسمت از اراضی که مورد اختلاف است، باید شهرداری با شرکت تعاونی مذاکره کند.

ساخت کلینیک در مهرشهر

رئیس شورا با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، باید درمانگاه شبانه روزی در مهرشهر احداث شود، اظهار کرد: این موضوع در شورا مطرح و اراضی با کاربری درمانی مشخص شده است و نیاز به موافقت راه و شهرسازی برای واگذاری زمین دارد تا طرح را اجرا کنیم.در ادامه حسنی صفت با با بیان اینکه مردم این منطقه، شهری هستند اما از دفترچه بیمه روستایی استفاده می کنند، گفت: باید دفترچه روستایی این شهروندان به دفترچه سلامت همگانی تغییر پیدا کند. وی عنوان کرد: مردم این منطقه برای درمان تنها باید در ساعات اداری به مرکز بهداشت مراجعه کنند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/22 -- 18:55:34
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 350

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا