نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 3 مهر 1397
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
14. محرم 1440
2018 Sep 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
عادت افراد کاریزماتیک و چگونه کاریزماتیک باشیم      

حتما شنیده اید آنچه بیش از زیبایی ظاهری می تواند در محبوبیت افراد نقش داشته باشد، جذابیت شخصیتی آنهاست. اینکه بتوانید فرد جذابی باشید، فرهمندی، گیرایی و یا کاریزمای شخصیتی داشته باشید می تواند از شما فرد بسیار دوست داشتنی و محبوبی بسازد و در برخی موارد سبب به وجود آوردن موقعیت های بیشتری در زندگی اجتماعی و فردی تان گردد
چگونه کاریزماتیک باشیم
احتمالا تا به حال برای تان پیش آمده که در مورد یکی از اطرافیان خود به دیگران گفته باشید که فلانی مهره مار دارد. یا در مورد او مثال آهنربا را به کار ببرید که هر فردی را به خود جذب می کند. درست است که بخشی از این جذابیت ها، همچون استعداد ذاتی به برخی افراد داده شده، اما نمی توان نقش موثر آموزش و محیط را بی اهمیت دانست. اگر می خواهید بدانید که شما هم در گروه افراد کاریزماتیک قرار دارید یا خیر، می توانید مواردی را که در ادامه به شما معرفی خواهد شد را بررسی کرده و از خود بپرسید که آیا این خصوصیات را دارا هستید یا نه.
شنونده بسیار خوبی هستید
یکی از متخصصان زبان بدن و نویسنده کتاب «چگونه نخستین برخورد خود را تاثیرگذارتر کنیم؟» یعنی خانم «پتی وود» می گوید شما هم ممکن است تصور کنید که جذابیت شخصیت افراد، به آنچه می گویند است، اما در بسیاری از مواقع، زبان بدن برای دارا بودن چنین جذابیتی کفایت می کند. وی بر این باور است که افراد جذاب، عمدتا شنونده های بسیار خوبی هستند و به همین دلیل نیز بر دیگران تاثیر بسیار خوبی می گذارند. اگر به دیگران نشان دهید که به آنها علاقه دارید و برای شان اهمیت قائل هستید، حس خوبی نسبت به شما خواهند داشت به همین دلیل نیز افراد کاریزماتیک، شنونده های بسیار خوبی هستند. اینکه به چشمان فرد مقابل تان نگاه کنید، موبایل خود را کنار گذاشته و یک شنونده خوب باشید، می تواند تاثیر بسیار مثبتی در احساس دیگران نسبت به شما داشته باشد.
از فرد مقابل سئوال می پرسید
افرادی که زیاد صحبت می کنند عمدتا به دنبال فرصتی می گردند تا دوباره بتوانند صحبت کنند. پروفسور
«ران ریگو» استاد روانشناسی دانشگاه «کلرمونت مک کنا» می گوید: “گوش دادن به صحبت های دیگران تنها شنیدن اصوات آنها به شمار نمی آید بلکه باید قابلیت درک شدن نیز در چنین شنیدنی وجود داشته باشد. صحبت های شما باید به گونه ای باشد که اطلاعات تان را بیشتر کند. اگر در هنگام صحبت با دیگران از آنها سئوال هایی نیز بپرسید که به موقع باشند و باعث درک بهتری از آن فرد شود، تاثیرگذار خواهند بود.”
اجازه می دهید صدای تان به خوبی شنیده شود
وود می گوید: “افراد جذاب عمدتا شنوندگان خوبی هستند با این حال، برای آنکه شنیده نیز بشوند، دیگران را متوقف می کنند. اما باید توجه داشته باشید زمانی که این کار را انجام می دهید به موقع باشد. تنها زمانی دیگران را متوقف کنید که ایده ی سازنده ای برای مشارکت داشته باشید تا دیگران از این کار شما دلگیر نشوند. درضمن حتما با صدای رسا صحبت کنید تا تاثیرگذارتر باشید. هنگام صحبت کردن تُن صدای خود را بالا و پایین ببرید تا صحبت کردن تان برای دیگران یکنواخت نشود.”
احساسات تان را نشان می دهید
فراد جذاب و کاریزماتیک دقیقا همان احساسی را که تجربه می کنند، به واسطه چهره خود به دیگران نشان می دهند. این افراد در هنگام شادی، چهره ای بشاش دارند و در زمان خستگی نیز ژست های مرتبط با این احساس را نشان می دهند. این انتقال احساس واضح آنها، به شما کمک می کند که ارتباط بهتری با آنها برقرار کنید.
 عکس العمل ها را تعدیل کنید
از طرف دیگر، فیلتر کردن برخی از احساسات تان می تواند از شما شخصیت جذاب تری بسازد. پروفسور ریگیو نیز می گوید اینکه بتوانید خشم خود را اندکی تعدیل کنید می تواند به جذابیت شما بیافزاید.
حتی زمانی که لبخند نمی زنید، بشاش هستید
افراد جذاب، حتی زمانی که لبخند هم نمی زنند، شادتر از دیگران به نظر می رسند. وود می گوید اما اگر در زمان شاد بودن هم ادا خود را دارید و حس خشنودی را به دیگران منتقل نمی کنید، دیگران از شما فاصله خواهند گرفت. اگر در میان چنین افرادی قرار دارید، تلاش برای ایجاد تغییر در آن می تواند در افزایش جذابیت شما موثر واقع شود.
بدون آنکه کلامی ادا کنید، ابراز همدردی می کنید
افراد جذاب نه تنها زمانی که صحبت می کنند به خوبی احساسات خود را به دیگران منتقل می کنند، بلکه در مواقعی که نیازی به صحبت کردن وجود نداشته باشد نیز با حالات چهره و بدن در هر موقعیت شاد و یا دردآوری با دیگران همراه می شوند.
احساسات دیگران را به خوبی می خوانید
تعدیل در عکس العمل ها از خصوصیات افرادی است که از شخصیتی جذاب برخوردار هستند. ریگیو در این باره می گوید، افراد جذاب بیش از آنچه در دیگران می بینند را در می یابند. به عنوان مثال، ممکن است که دریابند لبخند فردی از روی اجبارست. همچنین به بی قراری و اضطراب افراد، حتی در مواقعی که لبخند می زنند، نیز پی می برند.
روابط پایدارتری با دیگران دارید
زمانی که با فردی مدت نسبتا طولانی، در تماس هستید و بدون در نظر گرفتن جریاناتی چون رفتارهای رسمی و اداری، واقعا به دیدن دوباره آن فرد علاقه فراونی دارید، برای فرد مقابل جذاب به نظر خواهید رسید.


گروه خبری : اخبار گوناگون
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/02/13 -- 13:34:04
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 378

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا