نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 3 تير 1397
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
10. شوال 1439
2018 Jun 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مشاوره ی قبل از ازدواج را به یک باور عمومی تبدیل می کنیم      

با کمک مردم و خانواده ها

 

مشاوره ی قبل از ازدواج را به یک باور عمومی تبدیل می کنیم

 

گروه خبر- مدیر کل دفترامور فرهنگی و اجتماعی استانداری عنوان کرد: نهادینه کردن مشاوره ی قبل از ازدواج بر مبنای باور و پذیرش مردم  از جمله  برنامه هایی است که همه  اعضای کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان بر آن اتفاق نظر دارند و با کمک خانواده ها به آن دست خواهیم یافت.
محمودی، مشاوره ی قبل از ازدواج را شاهراه کاهش مشکلات و تنش های خانوادگی و مبنای یک ازدواج آگاهانه دانست و گفت: اختلاف، افتراق و جدایی عاطفی والدین مادربسیاری از مشکلات امروز جامعه ماست و باید بپذیریم عدم شناخت درست طرفین در کنار ده ها دلیل دیگر در افزایش طلاق عاطفی و رسمی نقش موثری دارد. وی افزود: آیا انتخاب همسر به اندازه ی انتخاب رشته ی تحصیلی فرزندان یا خرید یک آپارتمان اهمیت ندارد؟
مدیر کل دفترامور فرهنگی و اجتماعی استانداری ادامه داد: چگونه است که برای خرید یک واحد آپارتمان به ده ها بنگاه مراجعه و مشورت می گیریم اما برای ازدواج فرزندان مان حاضر به چند جلسه مشاوره نیستیم.  محمودی افزود:  استقلال مالی و عشق و علاقه البته امکان ازدواج را فراهم می کند ولی به معنی توان انتخاب درست نمی باشد. برخی خانواده ها و جوانان صرف علاقه را ضامن خوشبختی می دانند در حالی که به توصیه روانشناسان  انتخاب های هیجانی به شکست و ناکامی می انجامد. درصد طلاق های 5 سال اول زندگی در عین تامین مالی و علاقه طرفین در بدو ازدواج موید این ادعاست.
وی تاکید کرد: مشاوره می بایست باید در مراحل اول آشنایی و خواستگاری انجام شود؛ ضمن اینکه مشاورین فقط آگاهی می دهند و درصد موفقیت یک ازدواج و ریسک های آن را گوشزد می کنند تا خودتان تصمیم بگیرید . مشاور  به هیچ وجه به جای خانواده ها تصمیم نمی گیرد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: مشکل اینجاست که ما حتی حاضر نیستیم  به اندازه ی دکوراسیون و مبلمان منزل و حتی روغن و بیمه ی ماشین مان برای سلامت رفتار و زندگی خانوادگی مان هزینه کنیم.
محمودی تاکید کرد که قرار نیست هیچ جبر و الزامی در کارباشد. مشاوره ی قبل از ازدواج باید یک باور باشد نه یک قانون. قبل از اینکه تبدیل به یک قانون شود؛ در خراسان جنوبی آن را یک فرهنگ خواهیم کرد.
وی گفت برای نهادینه کردن این فرهنگ ارزشی باید همه با هم به میدان بیاییم. خانواده ها و بویژه والدین، روحانیون در مجالس وعظ و سخنرانی، معلمان و اساتید در کلاس درس ،  صدا و سیما و رسانه ها و تشکل های اجتماعی و سمن ها و دستگاه های اجرایی همه با هم برای دفاعی مقدس و مقتدر از حریم خانواده آماده می شویم و در کنار همه ی الزامات زندگی سالم و خوشبخت برای جوانان، فرهنگ مشاوره ی قبل از ازدواج را نهادینه می کنیم.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/10/22 -- 20:24:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 345

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا