نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 30 خرداد 1397
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
06. شوال 1439
2018 Jun 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سرمقاله      

بیایید باور کنیم 

مردم خوب می فهمند

 

 * سردبیر

 

اگر بخواهیم این روزها ساعتی را برای ورق زدن حرف های جنجالی مسوولین در خصوص مسائل مختلف بگذاریم شاید روزنامه خوانی به پروژه جذابی تبدیل شده باشد . ذوق من و همکارانم از انتخاب تیترهای جنجالی ، غریزه ای پایان نیافتنی است اما واقعیت آن است که در پس این اظهار نظرها و خبرهای پر چالش انسان به دنیای عجیبی وارد می شود که ثمره ای جز یاس و نا امیدی را برایمان به ارمغان نیاورده است .

مقدمه بالا گریزی بود به پشت صحنه برخی اظهارات جنجالی این روزهای مسوولین و نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس که به راحتی در تریبون های رسمی و عمومی طرح شده و علیرغم تمجید و تعریف های ظاهری عده ای ، باعث  ایجاد فضایی ملتهب و دوگانه در جامعه می گردد و یقینا  اهدافی را دنبال می کند که مردم و جامعه از آن نفعی نمی برند . در ادامه چند موضوع که در هفته های گذشته نمود بیشتری داشته اند ذکر می گردد : 

1 - چند روز پیش آقای استاندار در سخنانی اعضای شورای شهر را به سواستفاده از جایگاه و دریافت حقوق های نجومی متهم نمود . هر چند نفس بازرسی و نظارت بر عملکردها کار حسنه ای است اما آنچه در بین مردم و شهروندان رد و بدل می شود این است که  اگر بخواهیم به دقت به این موضوع بنگریم اذعان به مطلبی که صحت و سقم آن به دلیل کلی گویی ... 

1 - چند روز پیش آقای استاندار در سخنانی اعضای شورای شهر را به سوءاستفاده از جایگاه و دریافت حقوق های نجومی متهم نمود . هر چند نفس بازرسی و نظارت بر عملکردها کار حسنه ای است اما آنچه در بین مردم و شهروندان رد و بدل می شود این است که  اگر بخواهیم به دقت به این موضوع بنگریم اذعان به مطلبی که صحت و سقم آن به دلیل کلی گویی مشخص نیست و ثمره ای جز شک و تردید جامعه نسبت به یکی از ارکان تصمیم گیری در حوزه شهرها و روستاهای ما ندارد نمی تواند طرح آن منفعتی برای مردم داشته باشد . هر چند عده ای نیز  این موضوع را ادامه یک بازی سیاسی در کلان کشور می دانستند که از پایتخت شروع شده است ولی ای کاش استاندار محترم  با وجود تعداد زیادی دستگاه نظارتی و اطلاعاتی تحت امر به جای ایجاد فضای دوگانگی در جامعه ، اقدامی در خصوص حل آن می کرد تا مردم خبر خوش قاطعیت در برخورد با مفاسد را به جای یک فرضیه می شنیدند .

یکی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش با ارائه نطقی در صحن علنی مطالبات مردم را طرح نمود که در نگاه اول بسیار فصیح و کوبنده بود اما در بین شهروندان یک سوال پیش آمده که در فضای سیاسی متاسفانه گل آلود جامعه امروز آیا ارائه درخواست به انضمام کلی طعنه و کنایه و متلک سیاسی به دولت می تواند راهگشا باشد و در چنین فضایی آیا دولتمردان بجای توجه بیشتر به منطقه با انگیزه های منفی روبرو نخواهند شد . آیا اگر یک شهروند بخواهد با نماینده صحبت کند و قبل از ارائه درخواستش به طرق مختلف وی را مورد لطف ( طعنه و کنایه ) قرار دهد می توان انتظار حل یا پیگیری موضوع را داشت و آیا این نطق برای مردم بوده و یا در خدمت اهداف دیگری بیان شده است ؟ این را هم نمایندگان باید  برای مردم پاسخگو باشند  .

3 - در حوزه شوراهای اسلامی شهر و روستا هم باید به این نکته اذعان کرد که مردم ما بسیار فهمیده اند و اینگونه نیست که با طرح دریافت حقوق ناچیز توسط سخنگوی محترم شورا این فرضیه طرح شده در جامعه در خصوص سواستفاده های احتمالی برخی را منتفی دانست . متاسفانه امروزه در سطح مردم و جامعه مسائلی را در خصوص برخی شورایی های محترم طرح می نمایند که اصلا زیبنده جایگاه این بزرگواران نیست . شهروندان می گویند اگر ما امروز یک خودروی ارزان را سوار شویم که بخواهیم مصداق ساده زیستی باشیم باید بدانیم که جامعه امروز و در دنیای بی پایان اطلاعات از رانتی هایی که به اسم خواهر و بردار و ... گرفته ایم چشم پوشی نمی کند . از سند های قولنامه ای که هیچگاه برای حفظ جایگاه به نام خودمان نزده ایم غافل نمی شوند و از رانت های اطلاعاتی در خصوص پروژه های شهری و دخالت های مکرر منفعت طلبانه بی خبر نیستند و این محدود تخلفات در برخی شوراها متاسفانه جلوه زیبای یک نهاد مردمی را خدشه دار می کند. 

به نظر می رسد باید همه و از جمله شخص نگارنده را به تقوا و صداقت در گفتار و عمل دعوت نمائیم تا انشاء ا... هر آنچه که در جایگاه خدمت به مردم طرح و عنوان می کنیم راهی باشد برای خدمت به مردم و نه منافع شخصی و جناحی و سیاسی . باید قبول کنیم که مردم خوب می فهمند .


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/06/10 -- 20:19:33
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1178

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا