نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 29 خرداد 1397
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
05. شوال 1439
2018 Jun 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
کاهش شهریه رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی تا سقف 50 درصد      

دبیرهیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی از کاهش 50 درصدی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی غیر پزشکی خبر داد و گفت: در سال جاری تعداد رشته های  کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی استان به 126 رشته و تعداد رشته دکتری به 25رشته افزایش یافته است.دکتر علیرضا حسنی در نشست خبری اظهار داشت: دانشگاه محل کسب علم است و اگر دچار حواشی شده و از مسیر مستقیم منحرف شود مایه گمراهی خواهد بود.

وی افزود : رشته های جدید دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در سال 95 در مقطع کارشناسی ارشد 73 رشته و در مقطع دکتری 18 رشته می باشد و در سایر واحد های استان نیز به ترتیب 22، 21 و 10 رشته در مقطع ارشد به واحد های فردوس، قاین و طبس و 5 رشته در مقطع دکتری به دانشگاه آزاد فردوس و 2 رشته در مقطع دکتری به دانشگاه آزاد اسلمی قاینات افزوده شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود:در کل استان 200 رشته کارشناسی و کاردانی  وجود دارد که 150 رشته تا 50 درصد کاهش شهریه را شامل می شود. 

دکتر حسنی با بیان اینکه کاهش 50 درصدی شهریه ویژه دانشجویان ورودی 95 می باشد، گفت: این کاهش شهریه در مقاطع کاردانی و کارشناسی غیر رشته های پزشکی می باشد. 

دکتر حسنی ، تعداد فارغ‌التحصیلان سال 94 دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی را یک‌هزار و 619 دانشجو در مقاطع تحصیلی کاردانی تا دکتری اعلام کرد و افزود: از این تعداد 958 نفر از واحد بیرجند، 289 نفر در واحد فردوس، 140 نفر در واحد طبس، 151 نفر در واحد قاین و 81 نفر در واحد نهبندان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی با اشاره به تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در سال 1364 و یاد کردن از زحمات رؤسای قبل به ویژه مرحوم دکتر علوی، اظهار داشت: از ابتدای تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی تاکنون نزدیک به 42هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی گوناگون فارغ‌التحصیل شده‌اند.وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در بحث حجاب و عفاف وضعیت مناسبی وجود ندارد و با استعانت از الطاف الهی در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی از اول مهرماه بخش نامه و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور در این راستا با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند هم در این نشست گفت: کاهش شهریه، از بین رفتن اختلاف شهریه تحصیلی میان دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها را به دنبال خواهد داشت، وی تصریح کرد: امروز شهریه دانشگاه آزاد اسلامی از برخی دانشگاه‌ها نظیر پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه‌های وزارت علوم و دانشگاه‌های غیرانتفاعی و شبانه کمتر است و بدون شک اعمال این کاهش شهریه در کنار عدم افزایش سالیانه بهترین فرصت برای تحصیل در بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان و برخورداری از بهترین امکانات آموزشی و پژوهشی این دانشگاه را برای متقاضیان در سراسر کشور مهیا می‌کند.

دکتر حکیم پور  با اشاره به بیش از 30 درصد مجموع تولیدات علمی کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی کشور، خاطرنشان کرد: کاهش شهریه دانشجویی و پذیرش بدون کنکور این دانشگاه می‎تواند زمینه تحصیل بسیاری از بازماندگان از تحصیل را فراهم کند و جلوی مهاجرت‌های بی‌رویه تحصیل در خارج کشور را مسدود کند.

 

افزایش 69 کدرشته در مقطع کارشناسی ارشد و 27 رشته دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی استان

 

معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند  از کاهش 50 درصدی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی غیر پزشکی خبر داد و گفت : در سال جاری 69 رشته کارشناسی ارشد و 25 رشته دکتری به تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی افزوده شده است. دکترحسین حکیم پورگفت: ثبت نام غیر حضوری رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی که شامل همه رشته‌ها به جز رشته‌های حوزه علوم پزشکی است، آغاز شده و تا آخر شهریور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تعداد رشته های کارشناسی ارشد که امسال با همت جناب آقای دکتر حسنی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی مجوز گرفته شده است، در این دانشگاه بی سابقه بوده، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی هیچ رشته کارشناسی ارشد بدون مجوز وزارت علوم نداریم.وی با بیان اینکه بیش از 30درصد تولید علم کشور در دانشگاه آزاد است، افزود: 56درصد تحصیلات تکمیلی در کشور در دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی علاقه ای به دریافت شهریه اضافه ندارد، گفت: هزینه های دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه دولتی بسیار کمتر است.وی با اشاره به اینکه هدف دانشگاه آزاد توسعه علم است نه منفعت مالی، تصریح کرد: تمام درآمدهای دریافتی از شهریه‌های دانشجوها و درآمدهای جذبی، صرف هزینه‌های جاری دانشگاه می شود.حکیم پور با بیان اینکه تا سال 99 باید 40درصد از بودجه دانشگاه از طریق غیر شهریه تامین شود، گفت: این هدف در خراسان جنوبی هم آغاز شده و در این خصوص در حال رایزنی با شرکت های دانش بنیان هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 7هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی تحصیل می کنند، گفت: از این تعداد 2564 دانشجو در تحصیلات تکمیلی و بیش از 4هزار دانشجو در کارشناسی و کاردانی درس می خوانند.

 

ثبت نام بدون آزمون در همه ی رشته های کاردانی و کارشناسی به استثنای رشته های علوم پزشکی

 

به گفته وی ، ثبت نام غیر حضوری رشته های

 بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی که شامل همه رشته‌ها به جز رشته‌های حوزه پزشکی، از چند روز قبل آغاز شده و تا آخر شهریور ادامه دارد. 

دکتر حکیم پور اظهار کرد” علاقه مندان باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی www.azmoon.org ثبت نام نمایند و پس از ثبت نام با در دست داشتن پرینتثبت نامبه واحد دانشگاهی مراجعه نمایند. وی گفت: همزمان با سراسر کشور دانشگاه استان خراسان جنوبی با برخورداری از استادان مجرب، مجهزترین و بروزترین آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها در استان، بزرگترین کتابخانه استان، مجموعه‌های ورزشی، خوابگاه دانشجویی و .... دانشجو می‌پذیرد و اسامی رشته های موجود در واحد بیرجند در سایت به نشانی www.iaubir.ac.ir  موجود است.وی افزود:علاوه بر کاهش شهریه در اکثر رشته‌های تحصیلی تا میزان حداکثر 50 درصد شهریه سال 94 ، دانشجویان درطول دوره تحصیل خود می‌توانند از تسهیلات ویژه دانشجویی از جمله تسهیلات کوتاه مدت،شهریه میان مدت و بلند مدت و نیز کمک هزینه تحصیلی، ازدواج، ضروری و مسکن بهره‌مند شوند.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1395/06/10 -- 20:13:26
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1282

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا